Урок в 3 класі з курсу «Основи здоров’я» з використанням зошита «Абетка харчування»



Скачати 348.45 Kb.
Дата конвертації29.09.2018
Розмір348.45 Kb.
ТипУрок

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 102

Урок в 3 класі

з курсу «Основи здоров’я»

з використанням зошита

«Абетка харчування»

Вітаміни та мінерали

Вчитель початкових класів

Лісецька Олена Петрівна


Кривий Ріг
Мета уроку:

формувати в учнів знання про значення фруктів та овочів , як джерела мікроелементів та вітамінів. Розширити уявлення про харчову цінність овочів та фруктів. Довести до свідомості учнів необхідність щодо регулярного вживання овочів, фруктів , ягід. Виховувати інтерес до гарної подачі страв, що не тільки приваблює , а і сприяє кращому засвоєнню їжі.

Обладнання:

робочий зошит для 3 класу О. Чорновіл «Абетка харчування», муляжі фруктів та овочів, надпис на дошці «Вітамінна родина», проектор для демонстрації презентації, костюми для казкових героїв – Вітамінчиків та Мінералів



Хід уроку:

І. Організаційний момент

1. Вчитель:

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати –

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд.Часу не гаймо

І урок наш починаймо.



2. Вправа «Знайомство»

(Учні називають своє ім’я і промовляють фразу: Для мого організму корисно: овочі, фрукти, мясо, молоко, кефір, йогурт,….)



ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Діти , мабуть не раз ви чули від дорослих слова: ВІТАМІНИ, МІНЕРАЛИ… А що воно таке? Як його використовувати? Саме про це ми і будемо говорити на уроці. (слайд №1)



  1. Інтерактивна вправа «Очікування»

Учні пишуть на стікерах, що вони хочуть дізнатися на уроці

  1. Відгадування загадок

Можливо, перша відповідь на ваш інтерес до теми заховалася в загадках:

Візьміть лопати – й на городи,

Смачні копати ВУГЛЕВОДИ.

В мішку, як пані, їду з поля,

Завжди в пошані (БАРАБОЛЯ ).

Без цукру я завжди скучаю,

Тож швидше дайте мені чаю!

Я ж – ВІТАМІНІВ вам сто тонн!

Усі впізнали? Я - … ( ЛИМОН ).


  • Для нормального росту і розвитку організму людини необхідні особливі речовини, які дістали назву…. (мінерали та вітаміни) (слайд №2)

ІІІ. Сприймання та усвідомлення матеріалу

  1. Інформаційна довідка з демонстрацією презентації

- Який найцінніший скарб для людини? (Здоров’я)

Нема більшого багатства ,

як здоров’я наше.

На радість всім – і тату, й мамі

ростіть усі здорові й гарні.

- Ви вже знаєте, що харчування важливе для нашого здоров’я. Усе найцінніше , що має людина – життя, здоров'я , довголіття – все йде від природи та від землі – матінки. Саме природа дає нам вітаміни та мінерали

– Що значить слово «Вітаміни» ? (слайд№3)

Вітаміни - біологічно активні органічні сполуки, життєво необхідні (в невеликій кількості) для організму тварин і людини

- А що означає «мінерали»? (слайд №4)

Мінерали - природна хімічна сполука або хімічний елемент; має певний склад і певні фізичні та хімічні властивості.



  1. Зустріч з героями Вітамінчиками та Мінералами.

Я – вітамін А - сприяю росту, допомагаю нормальному зору.

А я - вітамін В - дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення.

Я - вітамін С – запобігаю простуді, поліпшує кровообіг, сприяю росту.

А я - вітамін Д - зміцнюю кістки, запобігаю рахітові.

Мінерал: А я допоможу вам, діти, визначити в яких продуктах є мідь, кальцій, фосфор, магній, фтор, калій – такі необхідні для життя та розвитку людини.


  1. Робота з зошитом (стор. 12 – 13)

( Казкові герої розходяться по класу і стають консультантами)

– Діти роздивіться мешканців казкового будинку.

– Що ви помітили? Хто живе у будиночку?

– Так, у будинку дві сім'ї: 1 – Вітаміни, 2 – Мінерали, які представляють одну велику родину, де всі мешканці живуть дружно і злагоджено.



  1. Відгадування загадок

Вчитель загадує загадки, учні мають відгадати продукт, знайти його в будиночку, сказати який вітамін або мінерал в ньому міститься

І поживне, і смачне,

Біле, пінне, запашне.

Залюбки малята п'ють,

Здоровенькими ростуть. (Молоко)

В одній діжці два тіста.

Можу я його розбити,

Можу на обід зварити,

Курка нам його знесе,

Що це діти? Це - (Яйце).

Був зерном він у землі,

Став із сіллю на столі.

З ним їсти ми сідаємо,

І гостей стрічаємо. (Хліб)

Я кислий був зелений.

Дозрів — і пожовтів.

З жарких країн, малята,

до чаю прилетів!

Хоч кислий я, малята,

зі мною чай смачніш.

Додам я аромату —

і станеш здоровіш. (Лимон)

Що то за голова,

що лиш зуби й борода? (Часник)

Я росла в темній темниці,

як зросла— взяли в світлиці,

з мене шкуру всі деруть,

мене варять, мене труть,

пироги з мене печуть.

Відгадайте, хто ж я є,

і назвіть ім’я моє. (Картопля)

Спочатку я в окріп попав,

А потім вінегретом став. (Буряк)

На яблуньці ми зріли,

на сонці боки гріли. (Яблука)

А скажіть-но, любі діти:

без чого юшки не зварити? (Риба)

Хоч білий, вата не така.

Мене зробили з молока. (Сир)

Була дитиною – не знала пелюшок,

а старою стала – сто пелюшок мала. (Капуста)

Без рук, без ніг, а тин лізе. (Гарбуз)

(слайд №5)

- Які вітаміни є в названих відгадках?



  1. Самостійна робота (зошит стор. 12 – 13)

Прочитайте назви продуктів на деревах. З'єднайте лініями їх із відповідними віконечками у будиночку. Запам'ятайте , які вітаміни та мінерали містяться в них.

Фізкультпауза

Стигли ягоди в саду,

Позбирати їх піду.

Тут червона полуниця,

Там черешня білолиця,

Вишні просяться червоні.

Дам їх Саші, Колі, Тоні.

Їжте, діти,вітаміни,

То позбудетесь ангіни.

Щоб хвороби вам не знати,

Треба ягідки вживати.



  1. Інформаційна довідка

(інформацію представляють Вітамінчики та Мінерали)

  • Овочі, фрукти та ягоди – багате джерело цілого ряду необхідних організму речовин.

  • Хімічний склад продуктів рослинного походження дуже різноманітний. У них входять білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни.

  • Однією з переваг овочів, фруктів, ягід та інших рослинних продуктів є наявність у них речовин, які позитивно впливають на процеси травлення.

  • Фрукти і ягоди є багатим джерелом заліза, яке дуже необхідне організму, який росте.

  • Овочі і фрукти є природними вітаміноносіями.

  • Продукти рослинного походження містять ряд корисних речовин, які відсутні, або майже відсутні в продуктах тваринного походження.

  • У ряді овочів та фруктів, особливо в зелені, містяться речовини, які мають бактерицидні властивості – фітонциди. Багаті на фітонциди продукти використовують з метою профілактики гострих респіраторних захворювань в період їх сезонного поширення.

  1. Робота в парах

  • Розгляньте фотографії на стор. 13.

Подумайте, до яких груп продуктів вони відносяться. Продуктів якої групи не представлено Намалюйте один , будь – який продукт цієї групи. (При перевірці діти називають правильну відповідь і характеризують продукт , називаючи його цінні харчові властивості).

  1. Рубрика «Всезнайка»

а) Самостійна робота в зошитах (с.13)

Деякі рослини, які ми звикли вважати овочами або фруктами ,ними не є, наприклад : кавун чи помідор – це ягоди.

Вітаміни часто асоціюються з фруктами та овочами. Але це тільки тому, що їх там багато. Загалом вітаміни містяться у багатьох продуктах.

б) Повідомлення казкових героїв:

( слайд №6)



  • Основні джерела вітаміну С - цитрусові: апельсини, мандарини, грейпфрути, лимони. Вони повинні бути нашими щоденними постачальниками вітаміну С, особливо в зимовий період. Крім цитрусових, важливим джерелом вітаміну С служать капуста, виноград, перець, суниця. Виключно велика цінність гуави - тропічного соковитого фрукта з сильним специфічним запахом, що за формою нагадує грушу. У гуаве у 8 разів більше вітаміну С, ніж у цитрусових!



  • Основним джерелом вітаміну А є: масло вершкове (несолоне), вершки, яєчний жовток, печінка риб, нирки, печінка тварин, кисломолочні продукти. Але надлишок продуктів тваринного походження, багатих вітаміном А (ретинолом), може призвести до розвитку раку.

  • Основні джерела каротину (провітаміну А) - абрикоси (свіжі та сушені), морква, зелені овочі, капуста (всіх видів), зелені рослини, салат-латук, картоплю, зливу, всі жовті фрукти і овочі.

  • Джерела вітаміну Д: Оселедець, сметана, лосось (консерви), печінка яловича, печінка свиняча, печінка свійської птиці, масло вершкове, молоко середньої жирності, жовтки яєць

  • Джерела вітаміну К. У чому міститься вітамін К? У всіх рослинах зеленого кольору є вітамін К, зміст якого більш-менш пропорційно вмісту хлорофілу в них. Багато цього вітаміну в листі кропиви, яглиці, берези, липи, малини і шипшини. Вітамін К міститься в соєвому маслі, печінці, казеїні, волоських горіхах, капусті і у всіх овочах з зеленим листям. Найбільш багаті вітаміном К зелені листові овочі, які дають від 50 до 800 мкг вітаміну K на 100 г їжі. Також вітамін К містять: зелені томати, плоди шипшини, листя шпинату, хвоя, овес, соя, жито, пшениця. Трави, багаті вітаміном К: люцерна, зелений чай, ламінарія, овес і пастуша сумка. Значно менше міститься вітаміну К в коренеплодах і фруктах. З харчових продуктів найбільш багата на вміст вітаміну печінка свині, яйця. Слід пам'ятати, що незважаючи на те, що вітамін К знаходиться в широкому спектрі овочевої їжі, тим не менш, оскільки вітамін є жиророзчинним, для того, щоб його засвоєння здійснювалося нормально (неважливо, є він продуктом діяльності бактерій або отриманий з їжею), в кишечнику має бути трохи жиру.

  • Як задовольнити денну потребу організму у вітаміні В2? Якщо в раціон включити кисле молоко і 50 - 100 г сиру або сиру, то практично можна задовольнити денну потребу у вітаміні В2. Але потрібно не менше 3 склянок кисляку або кефіру в день, особливо під час важкої фізичної роботи або занять спортом. Крім кислого молока, сиру і сирів, велика кількість рибофлавіну містять листові зелені овочі, неочищене зерно або хліб з нього, печінка, нирки ,м'ясо.

ІV. Підсумок уроку

  1. Діти висловлюються, чи справдились їх очікування .

(Слайд №7)

  1. Гра-змагання «Хто більше» (на закріплення отриманих знань про вітаміни та мінерали)

V. Домашнє завдання

1.Розповісти батькам про роль та значення вітамінів та мінералів для життя та розвитку людини.



2. Представити один овоч чи фрукт, як найкорисніший.
Каталог: attachments -> article
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Основи теорії літератури
article -> До листа Міністерства освіти і науки України від 17. 08. 2016р. №1/9-437
article -> План роботи методичного об’єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> План роботи методичного осередку вчителів-предметників природничо-математичних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> Рішення щодо оцінювання навчальних досягнень учнів курсів за вибором приймається навчальним закладом
article -> Получение патента на полезную модель

Скачати 348.45 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка