Урок в 5 а класі 04. 12. 2017 вчителя образотворчого мистецтва хзош №146



Скачати 131.88 Kb.
Дата конвертації20.11.2018
Розмір131.88 Kb.
#65180
Відкритий урок в 5 - А класі 04. 12. 2017

вчителя образотворчого мистецтва ХЗОШ № 146

Журавльової Майї Володимирівни

за темою

ПРО ЩО РОЗПОВІДАЮТЬ ГЕРБИ ТА ЕМБЛЕМИ.

СТВОРЕННЯ ЕМБЛЕМИ КЛАССУ.

Колективно - групова форма роботи.

Мета:

Навчальна - ознайомити з напрямками в графіці, формування представлень про символічний характер мови герба як відмінного знака; навчити аналізувати і групувати висунуті ідеї; виділяти серед них найбільш вдалі, застосовувати навички у конкретному проекті; навчити захищати свою роботи, переконливо відстоювати свою позицію;

Розвиваюча - формувати навички організації робочого часу, вміння розподіляти обов'язки в колективі, розвивати аналітичні здібності, вміння робити висновки і коротко викладати суть роботи, формувати почуття відповідальності за доручену справу; розвивати навички самооцінки, критичного ставлення до своєї роботи, розвиток критичного мислення на основі осмислення символічного характеру мови герба як розпізнавального знака, структури його складових частин, символічного значення образотворчих елементів і кольору в мистецтві геральдики;

Виховна – формувати розуміння ролі образотворчого мистецтва як частини культури; формувати вміння розуміти символічний характер герба як відмінний знак. Сприяти розвитку естетичного смаку, художнього мислення учнів, виховання інтересу до історії, дотримання культури та символіки своєї країни. Виховувати толерантне ставлення до думки однокласників в процесі спільної роботи.

Очікувані результати:

Знаннєвий компонент: учні знають види графіки, засоби художньої

виразності графіки (лінія, штрих, крапка, пляма); основні закони композиції;

Діяльнісний компонент: учні відтворюють об’єкти навколишнього світу

засобами художньої виразності графіки; дотримуються основних законів

композиції; застосовують різні графічні техніки та матеріали;

Ціннісний компонент: учні аналізують власні графічні творчі розробки та

роботи однолітків; усвідомлюють значення графіки як основи інших

видів образотворчого мистецтва;

Особистісні результати: - виявляють цікавість до теми, що вивчається;

- виявляють активність в навчально-пізнавальної діяльності;

- висловлюють власну думку, обґрунтовують свою позицію;

Предметні: - дають визначення поняттям «герб», «геральдика»;

- називають основні елементи герба;

- розуміють символіку кольору і геральдичних елементів.

Практичні результати:

- застосовують раніше отримані знання і навички.

Оснащення:

Матеріали і інструменти: альбом, олівці, фломастери, кольоровий папір,

кольоровий картон, ножиці, клей.

Компьютер, мультимедійний проектор, екран; презентація.

Музичний ряд: П.І.Чайковський «Вальс квітів» («Щелкунчик»)

Тип уроку: комбінований.
Структура уроку:

1.Організація навчальної діяльності. (2 хв.)

2.Актуалізація опорних знань. (5 хв.)

3.Мотівація навчальної діяльності. (4 хв.)

4. Оголошення теми і мети уроку. (1 хв.)

5. Вивчення нового матеріалу. (5 хв.)

6.Актуалізація набутих знань. (2 хв.)

7. Физкультхвилинка. (1 хв.)

8. Самостійна практична робота. (15 хв.)

9.Подведеніе підсумків уроку. (10 хв.)

Словничок.

Герб (от немецкого Erbe - наследие) - емблема, наследний відмітний знак, збіг фігур та предметів, що приділяють символічне значення, виражає історичні традиції власника. Герби зображені на знаменах, печатах, монетах, розміщуються як знак власності на архітектурних конструкціях, домашніх утвореннях, предметах вооружения, творах мистецтва, рукописах, книгах тощо. Вони підрозділяються на наступні основні групи: державні, земельні (міста, обласні, губернські, обласні), корпоративні, родовські

Геральдика - це наука, яка пояснює розташування та колір

символів на гербах.

Емблема (від грец. Emblema - умовне або символічне зображення якого-небудь поняття, ідеї.

1) емблема складається з трьох частин (написи, малюнка, підписи),

2) В емблемі текст і малюнок мають рівнозначні смисли, швидше за

підсилюючи один одного, ніж доповнюючи.

3) Емблема висловлює якусь загальну ідею, концепцію.
Перебіг уроку.

1.Організація навчальної діяльності.

Привітання. Перевірка готовності до уроку. Створення ситуації успіху.

Вчитель пропонує учням розташуватися по групах:

А). Група, яка займається формою емблеми;

Б). Група, яка займається кольоровим декоруванням емблеми;

В). Група, яка займається символами емблеми;

Г). Група, яка займається шрифтовим написом.
2.Актуалізація опорних знань.

КРОСВОРД

  1. Вид мистецтва, завдяки якому створюються будівлі та споруди.

(Архітектура)

2. Малюнок складений із шматочків різнобарвних каменців.

(Мозаїка).

  1. У живописі зображують предмети і явища реального світу за

допомогою … (фарб)

  1. Вид образотворчого мистецтва, твори якого мають

об’ємну форму. (Скульптура)

  1. Прозора фарба, що розводиться на воді й легко змивається нею.

(Акварель)

6. Зображення предметів, квітів, овочів, фруктів. (Натюрморт)

7. Вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і

штрихів. (Графіка)


3.Мотівація навчальної діяльності.

Інтермедія.

Вчитель: - Хто це шумить в коридорі? Що відбувається?

Входять два «глашатая».

Перший: Ми прийшли запросити вас на турнір лицарів!

Другий: Козаків! Змагання юних козаків!

Учень: А що потрібно для участі?

Другий: Команда сміливих і спритних козаків.

Перший: Лицарів! Ще команда підтримки і емблема класу.

Учень: Сміливі і спритні у нас є, але немає емблеми.

Другий: Треба зробити!

Учень: Залишайтеся і допоможіть нам.

4. Оголошення теми уроку.

Вчитель: Сьогодні на уроці ви створите емблему вашого класу.

5. Вивчення нового матеріалу.

Герб - це композиція з різних символів, яка відображала ступінь знатності роду, основні заняття і заслуги представників роду перед державою. З'явилися вони в середні століття в Європі і розміщувалися на щитах і прапорах лицарів. Кожен лицар мав свій девіз, який відображав життєві принципи лицаря. Розпізнавали заслуги лицаря і основні заняття роду по символам, таким як зображення людини, тварин, рослин, кораблів, будівель, предметів побуту, зброї, фантастичних тварин, формі герба, кольору. Композиція герба зазвичай була симетрична. Найважливішу інформаційну частину герба поміщали в центр і називали щитом. По боках щит підтримують фігури щитодержателя - люди, птахи, звірі. Колір мав символічне значення: золотий - символ багатства і справедливості; срібло - символ невинності і чистоти, темно-червоний - символ любові, сміливості; блакитний - символ краси і величі; зелений - символ достатку і надії; пурпурний (малиновий) - могутність; чорний - мудрість і печаль.
6.Актуалізація набутих знань.

Питання для турніру:

Що таке герб? - (Герб - це композиція з різних символів, яка відображала ступінь знатності роду, основні заняття і заслуги представників роду перед державою)

Де і коли з'явилися перші герби? - (В середні віки в Європі)

Хто такий герольд? - (Людина, що вивчає герб)

Де містилися зображення герба? - (На щиті і прапорі лицаря)

Навіщо потрібен девіз? - (Девіз відбивав життєві принципи лицаря)

Як читати герб? - (по символам на гербі: композиції - на гербі вона складалася з негеральдичні фігур, зображення людини, тварин, рослин, кораблів будівель, предметів побуту, зброї, фантастичних тварин, формі герба, кольору)

Як складають композицію герба? - (Композиція герба зазвичай була симетрична. Найважливішу інформаційну частину герба поміщали в центр і називали щитом. По боках щит підтримують фігури щитодержателя - люди, птахи, звірі. Герб прикрашала стрічка з девізом)
7. Фізкультхвилинка.

Учитель оголошує вправи:

  1. Вправа для тренування м'язів очей: повільно переводити погляд

справа наліво і назад; повторити 5 разів. Закрити і відкрити очі.

  1. Початкове положення - сидячи на стільці, ноги зігнуті, стопи паралельні.

Піднімати п'яти одночасно і по черзі, розводити стопи в сторони.
8. Самостійна практична робота.

А. Бесіда - інструктаж з безпеки. (Інструкцію вчитель роздає по групам).

Б. Учні працюють в групах, взаємодіють з іншими групами, вибирають кращі варіанти. Учитель надає необхідну допомогу.
9. Підведення підсумків уроку.

- Сьогодні на уроці ми спільно зробили спробу перетворити

   придуманий образ в реальне зображення емблеми класу.



Рефлексія.

- З якими новими термінами ми познайомилися сьогодні на уроці?

- Чи були нами виконані поставлені на початку уроку завдання?

- Що ви хотіли б додати?

Оцінювання роботи груп на уроці. Самооцінка учнів.

Учитель роздає анкети самооцінки учням і пропонує намалювати

лінію в кружочках в формі посмішки чи смутку, або пряму, нейтральну.

Учитель звертається до командирів груп з проханням переглянути анкети

і доповісти про результати. Командири доповідають. Учитель оцінює

роботу груп.

Домашнє завдання.

 Приготуйте на наступний урок кольоровий папір, ножиці, клей, кольорові олівці і фломастери. На наступному уроці ми будемо робити об'ємний календарик.



Открытый урок в 5 - А классе 04. 12. 2017

учителя изобразительного искусства ХООШ № 146

Журавлевой Майи Владимировны

по теме

О чем рассказывают гербы и эмблемы.

СОЗДАНИЕ ЭМБЛЕМЫ КЛАССА.

Коллективно - групповая форма работы.

Цели:

Учебная - ознакомить с направлениями в графике, научить анализировать и группировать выдвинутые идеи; выделять среди них наиболее удачные, применять навыки графики в конкретном проекте; научить защищать свою работу, убедительно отстаивать свою позицию;

   Развивающая - формировать навыки организации рабочего времени, умение распределять обязанности в коллективе, развивать аналитические способности, умение делать выводы и кратко излагать суть работы, формировать чувство ответственности за порученное дело; развивать навыки самооценки, критического отношения к своей работе, развитие критического мышления на основе осмысления символического характера языка герба как отличительного знака, структуры его составных частей, символическое значение изобразительных элементов и цвета в искусстве геральдики;

  Воспитательная - формировать понимание роли изобразительного искусства как части культуры; способствовать развитию эстетического вкуса, художественного мышления учащихся, воспитание интереса к истории, соблюдение культуры и символики своей страны. Воспитывать толерантное отношение к мнению одноклассников в процессе совместной работы.

Ожидаемые результаты:

Учебный компонент:

ученики знают виды графики, средства художественной выразительности

графики (линия, штрих, точка, пятно) основные законы композиции;

Деятельностный компонент:

ученики воспроизводят объекты окружающего мира средствами

художественной выразительности графики; придерживаются основных

законов композиции; применяют различные графические техники и

материалы;

Ценностный компонент:

ученики анализируют собственные графические творческие разработки и

работы сверстников; осознают значение графики как основы других видов

изобразительного искусства;

Личностные результаты:

- проявляют интерес к изучаемой теме;

- проявляют активность в учебно-познавательной деятельности;

- высказывают собственное мнение, обосновывают свою позицию;

Предметные:

- дают определение понятиям «герб», «геральдика»;

- называют основные элементы герба;

- понимают символику цвета и геральдических элементов;

Практические результаты:

- применяют ранее полученные знания и навыки.
Оборудование:

Материалы и инструменты: альбом, карандаши, фломастеры,

цветная бумага, ножницы, клей.

Компьютер, мультимедийный проектор, экран; презентация.

Музыкальный ряд: П. И. Чайковский «Вальс цветов» («Щелкунчик»)

Тип урока: комбинированный.

Структура урока:

1. Организация учебной деятельности. (2 мин.)

2.Актуализация опорных знаний. (5 мин.)

3.Мотивация учебной деятельности. (5 мин.)

4. Объявление темы и цели урока. (1 мин.)

5. Изучение нового материала. (5 мин.)

6.Актуализация приобретенных знаний. (2 мин.)

7. Физкультминутка. (1 мин.)

8. Самостоятельная практическая работа. (15 мин.)

9.Подведение итогов урока. (10 мин.)

Словарик.

Герб (от немецкого Erbe - наследство) - эмблема, наследственный отличительный знак, сочетание фигур и предметов, которым придается символическое значение, выражающее исторические традиции владельца. Гербы изображаются на знаменах, печатях, монетах, помещаются в качестве знака собственности на архитектурных сооружениях, домашней утвари, предметах вооружения, произведениях искусства, рукописях, книгах и т.п. Они подразделяются на следующие основные группы: государственные, земельные (городов, областей, губерний, провинций), корпоративные, родовые (дворянских и буржуазных родов).


Геральдика - это наука, которая объясняет расположение и цвет

символов на гербах.

Эмблема (от греч. Emblema - условное или символическое



изображение какого-либо понятия, идеи.

1) эмблема состоит из трех частей (надписи, рисунка, подписи),

2) В эмблеме текст и рисунок имеют равнозначные смыслы, скорее

усиливая друг друга, чем дополняя.

3) Эмблема выражает некую общую идею, концепцию.
Ход урока.

1. Организация учебной деятельности.

Приветствие. Проверка готовности к уроку. Создание ситуации успеха.

Учитель предлагает ученикам расположиться по группам:

А). Группа, которая занимается формой эмблемы;

Б). Группа, которая занимается цветовым декорированием эмблемы;

В). Группа, которая занимается символами эмблемы;

Г). Группа, которая занимается шрифтовой надписью.
2.Актуализация опорных знаний.

КРОССВОРД

1. Рисунок, набросок будущей картины. (Эскиз)

2. Рисунок, составленный из кусочков разноцветных камушков. (Мозаика).

3. Подставка, обычно деревянная, на которой художник помещает

во время работы картину. (Мольберт)

4. Вид изобразительного искусства, произведения которого имеют

      объемную форму. (Скульптура)



5. Прозрачная краска разводится водой и легко смывается. (Акварель)

6. Изображения предметов, цветов, овощей, фруктов. (Натюрморт)

7. Вид изобразительного искусства, для которого характерно преобладание

линий и штрихов. (Графика)



3.Мотивация учебной деятельности.

Интермедия.

Учитель: - Кто это шумит в коридоре? Что происходит?

Входят два «глашатая».

Первый: Мы пришли пригласить вас на турнир рыцарей!

Второй: Козаков! Соревнование юных козаков!

Ученик: А что нужно для участия?

Второй: Команда смелых и ловких козаков.

Первый: Рыцарей! Еще команда поддержки и эмблема класса.

Ученик: Смелые и ловкие у нас есть, но нет эмблемы.

Второй: Надо сделать!

Ученик: Оставайтесь и помогите нам.

4. Объявление темы урока.

Учитель: Сегодня на уроке вы создадите эмблему вашего класса.

5. Изучение нового материала.

Герб - это композиция из различных символов, которая отражала степень знатности рода, основные занятия и заслуги представителей рода перед государством. Появились они в средние века в Европе и размещались на щитах и флагах рыцарей. Каждый рыцарь имел свой девиз, который отражал жизненные принципы рыцаря. Распознавали заслуги рыцаря и основные занятия рода по символам, таким как изображение человека, животных, растений, кораблей, построек, предметов быта, оружия, фантастических животных, форме герба, цвету. Композиция герба обычно была симметрична. Самую важную информационную часть герба помещали в центр и называли щитом. По сторонам щит поддерживают фигуры щитодержатели - люди, птицы, звери. Цвет имел символическое значение: золотой - символ богатства и справедливости; серебро - символ невинности и чистоты, темно-красный - символ любви, смелости; голубой - символ красоты и величия; зеленый - символ изобилия и надежды; пурпурный (малиновый) - могущество; черный - мудрость и печаль.

6.Актуализация приобретенных знаний.

Вопросы для турнира:

Что такое герб? - (Герб - это композиция из различных символов, которая отражала степень знатности рода, основные занятия и заслуги представителей рода перед государством)

Где и когда появились первые гербы? - (В средние века в Европе)

Где помещались изображения герба? - (На щите и флаге рыцаря)

Зачем нужен девиз? - (Девиз отражал жизненные принципы рыцаря)

Как составляют композицию герба? - ( Композиция герба обычно была симметрична).

7. Физкультминутка.

Учитель объявляет упражнения:

1. Упражнение для тренировки мышц глаз: медленно переводить взгляд

справа налево и обратно; повторить 5 раз. Закрыть и открыть глаза.

2. Исходное положение - сидя на стуле, ноги согнуты, стопы параллельны.

  Поднимать пятки одновременно и поочередно, разводить стопы в



стороны.

8. Самостоятельная практическая работа.

А. Беседа – инструктаж по безопасности. (Инструкцию учитель раздает по

группам).

Б. Ученики работают в группах, взаимодействуют с другими группами, выбирают лучшие варианты. Учитель оказывает необходимую помощь.
9. Подведение итогов урока.

- Сегодня на уроке мы совместно сделали попытку превратить

придуманный образ в реальное изображение эмблемы класса.

Рефлексия.

- С какими новыми терминами мы познакомились сегодня на уроке?

- Были ли нами выполнены поставленные в начале урока задачи?

- Что вы хотели бы добавить?
Оценивание работы групп на уроке. Самооценка учеников.

Учитель раздает анкеты самооценки ученикам и предлагает нарисовать

линию в кружочках в форме улыбки или грусти, или прямую, нейтральную.

Учитель обращается к командирам групп с просьбой просмотреть анкеты

и доложить о результатах. Командиры докладывают. Учитель оценивает

работу групп.

Домашнее задание.

Приготовьте на следующий урок цветную бумагу, ножницы, клей, цветные карандаши и фломастеры. На следующем уроке мы будем делать объемный календарик.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 131.88 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка