Урок, який називається «Шлях до успіху»Сторінка1/7
Дата конвертації06.02.2019
Розмір0.77 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7
ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв).

Слайд № 1. Шлях до успіху

Учитель. Сьогодні я вирішила проекспериментувати і провести незвичайний урок, який називається «Шлях до успіху». Інформатика, Excel, формули і шлях до успіху. Як поєднуються? Я хочу інформативно-математичний урок поєднати з цікавою життєвою історією.

Слайд № 2. Бад Трайбл - перший керівник групи по розробці програмного забезпечення для комп’ютерів Macintosh компанії Apple якось сказав: «Кожна людина намагається стояти біля витоків якоїсь справи».

Учитель. Як ви це розумієте?

Кожен з нас прагне чогось досягти у житті, здійснити свої мрії. Ми будуємо свій шлях до цього так, як підказує наше виховання і сприйняття дійсності, як вказує суспільство, диктуючи свої правила. Щоб цей шлях був успішним, можна скористатися ідеями людей, які вже стали успішними.Слайд 3. «Think different

Хто може перекласти на українську мову?«Думай інакше!»- «Думай творчо», «Думай нестандартно» - це слоган дивовижної людини в сучасній історії бізнесу, великого підприємця епохи високих технологій, який відомий своїм індивідуалізмом, талантом і бунтарським характером – Стіва Джобса.

Слайд № 3. Фото С. Джобса.

Це людина, яка кардинально змінила галузі кіно, музики і комп’ютерів – засновник компанії Apple, яка відкрила нову епоху комп’ютерної техніки. Різні люди по різному ставляться до Стіва Джобса: хтось його засуджує через складний характер та стиль управління, але для мільйонів він став кумиром.

А як ви ставитесь до цієї особистості?

В будь-якому випадку його життя - це історія шляху до успіху, до якого кожен з нас прагне і може досягти. Саме він показав світові, чого можна досягти за допомогою персонального комп’ютера.Сьогодні я хочу познайомити вас з моделлю життєвого успіху цієї людини. Надіюся, що кожен з вас на цьому уроці, крім знань програмового матеріалу з інформатики, може взяти для себе якійсь підказки, ідеї для створення власної моделі успіху. За допомогою різних програмних засобів, які ви вже вивчали і програми Excel, з якою зараз працюєте, ми познайомимося із життєвим шляхом цієї надзвичайно цікавої особистості.
ІІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв).

Слайд № 4. Початок історії

«Це була яскрава дитина, хоча в багато чому не відрізнялася від інших американських дітей середини 1950-х рр.».

Учитель. «Будь новатором, якщо хочеш стати першим» - «Роби те, чого до тебе ніхто не пробував».

Хто такий новатор, як ви думаєте?

Стіва Джобса завжди приваблювала практична сторона: яке практичне застосування матиме та чи інша річ, яке її майбутнє? І він використовував всю свою дитячу уяву для здійснення найнеймовірніших проектів. Тоді, коли інші знали, що це зробити неможливо, Джобс про це не знав і робив це неможливе. Керуючи компанією він вникав у кожну проблемну ситуацію і шукав шляхи її вирішення там, де інші їх знайти не могли. Наприклад, у 70-х р. XX ст., коли почав зростати об’єм продаж комп’ютерів Apple, перед компанією стало важливе питання: яким має бути практичне застосування комп’ютерів? Поки що до комп’ютера ставилися як до іграшки.


  1. А яка ситуація сьогодні? Яке, на вашу думку, практичне застосування комп’ютерної техніки?

(О.В. Для роботи з інформацією, для спілкування, ігор і т.д.)

  1. Чи можна сьогодні обійтися без програмного забезпечення?

(О.В. Ні, компютер не виконуватиме тих функцій, як іна нього покладено).

Стів Джобс зробив ставку на створення персональних комп’ютерів і програмного забезпечення. Незабаром комп’ютер стає предметом першої необхідності. Знати чого хочуть інші - один із його секретів успіху.

Excel – одна із комп’ютерних програм, які сьогодні досить популярні.


  1. А яке її практичне застосування?

(О.В. Уявіть, що ви маєте власний бізнес і виконуєте підрахунок кількості, вартості продукції і отриманого заробітку. Якщо продукції небагато, то це можна зробити і без компютера, за допомогою калькулятора. А якщо у вас велика фірма, багато різноманітної продукції – це вже проблемно. Табличний процесор дає можливості автоматично проводити різні математичні обрахунки з великою кількістю даних. У такому випадку достатньо зробити обрахунок для однієї одиниці товару, а для решти – це буде зроблено автоматично. Як наслідок - швидкість, надійність і зручність обрахунків).

Excel вивчається на уроках інформатики, але чи можна в повній мірі використовувати можливості цієї програми без математичних знань?(О.В. Ні. Потрібно знати як обрахунки виконуються в математиці для того, щоб правильно їх виконувати в Excel).

Здійснювати різні обрахунки в Excel ми можемо за допомогою формул. І тут потрібно знати: порядок виконання дій, різні математичні функції, як правильно розставити дужки. Тобто, ми повинні все правильно спланувати, записати, розрахувати – тоді буде відповідний результат. Отже, сьогодні на уроці ми будемо вивчати як записуються і використовуються формули в електронних таблицях. Знання цієї теми знадобиться вам надалі при вивченні цієї програми і роботи з нею. Зробити розрахункову роботу з математики, фізики чи іншого предмету зараз чи коли станете студентами допоможуть ці знання.

Слайд № 5. Запишемо тему уроку «Формули в електронних таблицях».


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка