Урок з теми: Виготовлення м ’ яких іграшок



Скачати 27.79 Kb.
Дата конвертації20.11.2018
Розмір27.79 Kb.
Підсумковий урок з теми: Виготовлення мяких іграшок.
Мета:Узагальнити та систематизувати знання учнів з розділу «Основи технології виготовлення мякої іграшки».

Виховувати повагу до народних традицій рідного краю, інтерес до рукоділля.

Розвивати творчі та артистичні здібності під час захисту проекту.

Обладнання та матеріали: готові вироби учнів,оформлення класу для проведення вистави «Рукавичка».

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Хід уроку
І. Організаційний момент. (2 хв.)

1. Перевірка наявності та готовності учнів до уроку.

2. Створення емоційного настрою.
«Натхнення – це гість, який не любить відвідувати лінивих».

(П.І.Чайковський)

Іншими словами, відповідний настрій для праці приходить до того, хто не змарнує його, а зуміє ним скористатися, щоб створити щось красиве й корисне. Тим, хто захоче порадувати рідних та друзів ексклюзивним подарунком, варто задуматися: можливо, виготовлення іграшок – це саме те мистецтво, якому треба навчитися.

Шиття м'яких іграшок - це дуже захоплююче, цікаве заняття. Воно може з часом стати для вас улюбленим хобі. Варто тільки один раз спробувати. І тому на протязі 16 уроків кожна учениця створювала свою іграшку і сьогодні ми можемо підвести підсумок нашому проекту.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів. (5 хв.)

Бесіда.


  1. Призначення іграшок.

Сучасні іграшки мають різне призначення:

Розвиваючі іграшки для дітей (різноманітні машинки, ляльки, лялькові меблі та посуд, іграшкові побутові прилади; набори іграшкових інструментів, електронні іграшки).

Колекційні іграшки ( будь які іграшки, що мають свою історію або виготовлені в обмежено невеликій кількості для колекцій, часто з дорогих матеріалів або відомими особами).

Народні іграшки ( ляльки, маленькі предмети побуту, зображення тварин та птахів, виготовлені з природних підручних матеріалів, що склались історично для кожної народності).

Обрядові іграшки (часто народна іграшка несе ритуальне навантаження – оберіг – фігурки коней чи птахів, лялька-берегиня;

у східній культурі – різноманітні статуетки богів і тварин, підвіски;

фігурки з воску використовують у містичних обрядах.

Ляльки для театральних вистав  (пальчиковий театр, ляльки-рукавички, ляльки-маріонетки, тощо)

Декоративні іграшки для прикраси житла (глиняні, фарфорові, металеві статуетки, кухонні іграшки-грілки, ляльки в оригінальному чи народному одязі, копії машин, літаків, кораблів, великі яскраві та пухнасті м’які іграшки, іграшки-саше тощо).

Іграшки-сувеніри


  1. З яких матеріалів можна виготовити іграшки? Які матеріали ви використовували для іграшок? Витрачали ви кошти на купівлю тканини?

  2. Назвіть види м’яких іграшок?

М'яка іграшка - дитяча іграшка з хутра або іншої м'якої тканини, призначена для гри, наповнена м'яким матеріалом. Раніше для набивання використовували солому, тирсу, стружку, вату, волокна бавовни. Тепер використовують сучасні матеріали: синтепон, холлофайбер, синтетичні гранули.М’які іграшки бувають плоскі, об’ємні, із помпонів

  1. Яка історія виготовлення іграшок?


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (2 хв.)

Мета: Узагальнення набутих знань та вмінь.

Презентація виготовлених іграшок

ІV. Мотивація навчальної діяльності. (2 хв.)

Створення іграшок своїми руками є цікавим і захоплюючим заняттям.


Відповіді на запитання:

З чого ми з вами починали виготовлення іграшок?

Назвіть послідовність виготовлення іграшок:


  1. Збір інформації.

  2. Підбір матеріалів

  3. Складання ескізу.

  4. Виготовлення викрійки.

  5. Перенесення викрійки на тканину.

  6. Розкрій.

  7. З’єднання деталей викрійки.

Які шви ми використовували для пошиття іграшок?

  1. Заповнення іграшок. Які матеріали можна використовувати для заповнення іграшок?

Синтепон, поролон, синтепух, холлофайбер (найбільш екологічний матеріал, використовується для наповнення диванних подушок). Можна використати інші обємні матеріали – вату, обрізки тканини – але тоді іграшка буде важкою та не такою мякою на дотик. Перших ведмедиків, взагалі, заповнювали деревяними ошурками.

  1. Як ви оздобили свої іграшки , з чого можна виготовити очі, носики?



V. Практична робота Презентація Виготовлених іграшок.
1. План виступу учениці. ( 3 - 5хв)

1. Назва теми проекту і демонстрація виготовленого виробу.

2. Призначення створеного виробу.

3. Особливості конструкції виробу.

4. Назвати найскладніші етапи виготовлення виробу.

5. Які недоліки вироби ти можеш назвати?

6. Робота над проектом принесла мені ……

7. Прорекламуй свій виріб.

Від учениці, яка захищає свою роботу, повинні бути отримані всі пояснення зі змісту, оформлення та виконання роботи, посилання на джерела інформації.

Учні демонструють готові вироби. Дають коротку характеристику виготовленим виробам.



Запитання до презентації:

1.Де ми можемо використати виготовлені іграшки власними руками ?
Виготовлені іграшки власними руками учні використовують для вистави за українською народною казкою «Рукавичка»
Ведучий
Раз дідусь йшов через ліс,
Песик з ним маленький біг.
Рукавичку дід згубив,
Десь в снігах її лишив.

(Іде. З ‘являється мишка).

Мишка
Я маленьке мишенятько,
Утекло від мами й татка.
В лісі добре — нема кішки. .
Де б погрітись мені трішки?
Ой, а хто отут живе?
Пусто… Нікого й просити…
Значить я тут буду жити.

(Ховається в рукавичку).

Жабка
Хоч узимку жабки сплять,
Не заснуть мені ніяк.
А хто, хто ось тут живе?
То прийміть в тепло й мене.

Мишка
Шкряботушка-мишка я.
А яке твоє ім’я?

Жабка
Жабка, жабка я мала.

Мишка
Заходь, хатка не тісна.

Зайчик
Холод в лапки допікає.
Де зігрітися шукаю.
Ой, а хто тут проживає?
Зайчик в лісі замерзає.

Мишка 
Мишка-шкряботушка.

Жабка
Жабка-скрекотушка.

Зайчик
То впустіть і мене.

Жабка
Та вже йди, мале.

Лисичка (прислухається)
Десь розмовоньку я чую.
Може, вдасться, заночую.
Справді, тепла хатка є.
А хто, хто у ній живе?

Мишка
Мишка-шкряботушка.

Жабка
Жабка-скрекотушка.

Зайчик
Зайчик-побігайчик.
А ти хто така?

Лисичка
Лисичка-краса.
Відчиніть свою хатинку.
Запросіть хоч на хвилинку.

Мишка
Щиро просимо, ходи.
Заховайся від біди.

Вовк
Так метелиця гуде,
Що і вовка страх бере.
Рукавиця… Подивися!..
Хто сховався в ній, озвися.

Мишка
Мишка-шкряботушка.

Жабка
Жабка-скрекотушка.

Зайчик
Зайчик-побігайчик.

Лисичка
Лисичка-сестричка.
А ти хто такий?

Вовк

Так метелиця гуде,

Що і вовка страх бере.

(Побачив рукавицю.Здивовано)

Рукавиця… Подивився!..

Хто сховався в ній озвися

Мишка
Мишка-шкряботушка.

Жабка
Жабка-скрекотушка.

Зайчик
Зайчик-побігайчик.

Лисичка
Лисичка-сестричка.

Вовк
А я вовк незлий.

Снігу гори намело –

Упустіть мене в тепло.

Лисичка

Що ж приймем?

Заходь скоріше,

Та сиди

В куктку тихіше.

Ведмідь
Ну й мороз розперезався.
До барлоги аж дібрався.
Рукавичко? Ти чия?
Проживає тут звіря.

Мишка
Мишка-шкряботушка.

Жабка
Жабка-скрекотушка.

Зайчик
Зайчик-побігайчик.

Лисичка
Лисичка-сестричка.

Вовк

Вовчик –братик.

Ати що за дід

Ведмідь
Я не дід.
Я ведмідь-набрід.
І мене прийміть.

Вовк
Та в нас місця нема.
Рукавичка мала.

Ще розірветься гляди.

Ми не впустим не проси.

Ведьмідь
Пожалійте, бо біда.
Може добра є душа

Коли може прои нагоді

Й вам я стану у пригоді

Лисичка
Що ж робити?
Добре, йди.
Рукавиці не порви.

Дідусь
Ніби йшов я, не дрімав.
Рукавичку не виймав.
Ніч стоїть вже на порозі.
Можу згинути в дорозі.

Песик
Шкода, шкода дідуся,
Рукавичка ж не стара.
Щось ворушиться… Впізнав
Гав-гав, гав-гав,
Гав, гав, гав!

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Рефлексія.

Вправа «Незакінчене речення».

Сьогодні я дізналася…

Я навчилася…

У мене вийшло…

Мені захотілося…

Я зрозуміла…



VII. Підсумок уроку

Аналіз виготовлених іграшок, мотивація та виставлення оцінок.

Скадовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Відкритий урок з теми:


Виготовлення м’яких іграшок.

Вчителя:



Кушнірук О.В.

2017
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Програма навчальної дисципліни підготовки бакалавра спеціальності 010101 «Дошкільна освіта» 2016
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи Львів 2016 Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи
2017 -> План роботи обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів
2017 -> Галицько-Волинське князівство
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи студентів 3,4 курсу з дисципліни Іноземна мова
2017 -> Вплив струму на організм людини. Заходи техніки безпеки під час роботи з електричними пристроями
2017 -> Картка самооцінювання
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни «Проблеми вищої освіти» галузь знань 06 «Журналістика»
2017 -> Філософія Середньовіччя
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни соціальна педагогіка Галузь знань: 0101 «Педагогічна освіта»

Скачати 27.79 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка