Урок з української літератури 7 клас Тема. Контроль навчальних досягнень (тестові завдання). О. Стороженко "Скарб"



Дата конвертації20.11.2018
Розмір50 Kb.
#65214
ТипУрок
Урок з української літератури 7 клас
Тема. Контроль навчальних досягнень (тестові завдання).О.Стороженко “Скарб”,

Л.Пономаренко «Гер переможений» ,Б.Лепкий «Цвіт щастя», Л.Костенко «Чайка на крижині», Є.Гуцало «Сім'я дикої качки», Б.Харчук «Планетник».


Мета. Виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із вивчених тем, закріпити їх; розвивати пам'ять, логічне мислення, вміння застосовувати знання на практиці; виховувати пошану до творчої діяльності.
Обладнання: питання для контролю за темою (різнорівневі).
Тип уроку: контроль знань, умінь навичок.
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
II. Оголошення теми, мети уроку.
III. Пояснення вчителем питань, які стосуються виконання завдань тематичної контрольної роботи.
IV. Завдання для проведення тематичної контрольної роботи.

1 варіант

Початковий рівень

1. На яке народне свято вирішило парубоцтво шукати скарб?

а) Великдень;

б) Зелені свята;

в) Івана Купала.

2. Якою приказкою закінчується твір «Скарб» О.Стороженка?

а) «Хто багато бажає, той щасливим не буде»;

б) «Не родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливим»;

в) «Хвалить шинкар п'яницю, а дочки своєї за його не віддасть!»

3. Що, на думку господаря, гарно пахне?

а) гроші;

б) квіти біля хати;

в) страви з м'яса.

4. «Добре, що діти сплять, а то ще б навчилися... як люди»:

а) брехати;

б) обмовляти;

в) заздрити.

5. З чого, на думку поетеси, зроблені крила у людини?

а) зі сміливості;

б) з чесності;

в) з пуху.

6. Планетник — це...

а) дідусь-чарівник;

б) дослідник-агроном;

в) сільський хлопець.

7. Юрко у своїй недбалій риболовлі звинуватив:

а) Тосю;

б) сільських хлопців;

в) диких каченят.

8. Перед від'їздом додому Юрко бігав до:

а) Тосі й просив у неї вибачення;

б) хлопців, щоб запросити у місто;

в) річки, щоб побачити сім'ю дикої качки.

9. Як полонені німці ставилися до зведення будинків?

а) абияк;

б) з любов'ю і розпачем;

в) з великою відповідальністю
Середній рівень

1. Чому, на вашу думку, Павлуся вважали щасливим? Чи справді він є таким? Відповідь вмотивуйте.

2. Яку квітку щастя ви б подарували хлопчику, герою твору Б.Лепкого «Цвіт щастя»? Чому саме її?

3. Який край є найкращим для поетеси? (Л.Костенко «Чайка на крижині»).

4. Які риси вдачі високо оцінив дід Капуш у хлопчика?

5. Через що сім'я дикої качки не зазнала щастя? (Є.Гуцало «Сім'я дикої качки»).

6. Розкажіть про ставлення дітей до Фрідріха, їхню поведінку.
Достатній рівень

1. Прокоментуйте думку О. Стороженка «Не той тільки щасливий, що сам натріскається і виспиться, а той, що й другого нагодує...» Зробіть ґрунтовний висновок («Скарб»).

2. Як поводить себе самотня чайка? Чи є щось спільне між цим морським птахом і героїнею твору? (Л.Костенко «Чайка на крижині»).

3. Який художній твір називається новелою? Наведіть приклади.

4. Що таке гуманізм? Чи варто бути гуманним? (Л.Пономаренко «Гер переможений»),
Високий рівень (розгорнута відповідь на запитання)

1. Чи є щастя постійним відчуттям? З чим це пов'язано? Відповідаючи, посилайтеся на зміст твору О.Стороженка «Скарб».

2 Дослідити взаємозв'язок Тосі з природою. Чи є щось спільне у героїні і Планетника?

3. Доведіть, що твір Л.Пономаренко «Гер переможений» — новела.

4. Для чого Л.Костенко написала поему «Чайка на крижині»? Над чим поетеса змушує нас задуматись?
2 варіант

Початковий рівень

1. На питання дитини «Що таке щастя?» мати відповіла, що це:

а) радість і задоволення;

б) гармонія з оточуючим тебе світом;

в) доля.


2. Вирушаючи на пошуки скарбу, хлопці заспівали:

а) козацької;

б) стрілецької;

в) чумацької

3. Хазяїна хати, де жила мишка, вона характеризувала так:

а) «Така сумлінна і порядна людина»;

б) «О, мій господар дуже страшний»;

в) «Я його дуже поважаю і ціную».

4. «Нащо крилатим під ногами...»:

а) крижина;

б) грунт;

в) вода.


5. За жанром «Чайка на крижині»:

а) вірш;


б) поема;

в) поезія в прозі.

6. Говорячи про плату за житло, бабуся говорила:

а) «За гроші не купиш ні батька, ні матері, ні родини»;

б) «Нащо нам гроші, коли ми й самі хороші!».

в) «За гріш не купити маку, а за гривню правди».

7. Дикі каченята простилались на воді й нагадували квітки:

а) троянди;

б) мальви;

в) кульбаби.

8. Які квіти посадив Фрідріх на грядці?

а) чорнобривці;

б) нагідки;

в) ромашки.

9. Що Фрідріх із цегли виробляв?

а) прикраси;

б) посуд;

в) квіти
Середній рівень

1. У фразі «сам скарб його знайде» О.Стороженко використав такий художній засіб, як...

2. Що має на увазі лікар, висловлюючись про хворобу хлопчика? (Б.Лепкий «Цвіт щастя»).

3. Чому, на ваш погляд, Л.Костенко зазначає, що людина має крила?

4. Через що, на вашу думку, селянські діти не товаришували з хлопцем? (Б.Харчук «Планетник»),

5. Чи можна вважати Тосю спільницею жорстокого поводження хлопця? (Є.Гуцало «Сім'я дикої качки»).

6. Чим був схвильований Фрідріх, коли спілкувався з українськими дітьми?


Достатній рівень

1. Висловіть власне ставлення до того, в яких умовах зростає Павлусь. Що б ви порадили батькам героя стосовно його виховання? (О.Стороженко «Скарб»).

2. Яке символічне значення мають крила для людей? (Л.Костенко «Чайка на крижині»).

3. Який художній твір називається оповіданням? Наведіть приклади.

4. Які символічні образи використано в новелі «Гер переможений»?

.

Високий рівень (розгорнута відповідь на запитання)



1. Порівняйте розуміння щастя героями твору О.Стороженка «Скарб» і Б.Лепкого «Цвіт щастя». Відповідь обгрунтуйте.

2. Чим пояснити те, що у людей крила зроблені з різного матеріалу? (Л.Костенко «Чайка на крижині»).

3. Доведіть, що твір Л.Пономаренко «Гер переможений» — новела.

4. Які риси характеру намагається виховувати Є.Гуцало у читача на прикладі твору «Сім'я дикої качки»?


V. Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання.
Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка