Урок з української мови (навчання грамоти), 1 клас Тема: Звуки [ д ], [ д ’], буква



Дата конвертації20.11.2018
Розмір37.5 Kb.
#65536
ТипУрок
Урок з української мови (навчання грамоти), 1 клас

Тема: Звуки [ д ], [ д’], буква «де».

Мета: ознайомитися з новою буквою, вчитися читати з нею склади, слова; розвивати зв’язне мовлення, фонетичний слух, аналітичні вміння; виховувати повагу до праці, викликати інтерес , захоплення до читання.

Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань.

1) Що ми знаємо про звуки.

- Сьогодні я принесла на урок чарівну скриньку. Вона замкнена. Щоб її відчинити, треба відповісти на 6 запитань. Я вважаю, що ви з цим впораєтесь.

1. Які бувають звуки ? (мовні і немовні )

2. Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )

3. Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )

4. На які дві групи поділяються мовні звуки ? ( голосні та приголосні )

5. Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ], [ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] )

6. Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами )

- Нарешті скринька відчинилась. Вона пропонує нам спробувати себе в різних якостях. Спочатку ми будемо науковцями, професорами та академіками, які ведуть наукові спори, дискусії. ( Достаю із скриньки окуляри та словник).

2) Гра « Давайте сперечатися».

- Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену сигнальну картку, а якщо ні – червону.

Я стверджую, що :

- в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );

- в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );

- в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] );

- в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] );

- в слові «тінь» перший звук [ т ] ( ні, [ т’] ).

3) Повторення вивчених букв.

- А ось я знайшла в скриньці перо та аркуш паперу. На деякий час ми перетворимося в поетів. Але спочатку повторимо букви, які ми вже вивчили.



( Діти показують букви, а весь клас їх називає)

- Отже, складаємо вірші, підбираємо риму:



ЛО – ЛО – ЛОїдемо в село,

ЛА – ЛА – ЛА – молоко пила,

ЛУ – ЛУ – ЛУ – купили там пилу,

ЛИ – ЛИ – ЛИ – помили там поли,

ЛІ –ЛІ –ЛІ – побували у селі.

НА –НА – НА – бачу сірого слона,

НО – НО – НОдовгий хобот у нього,

НУ – НУ – НУ – яблука даю слону,

НИ – НИ – НИ – люблять яблука слони,

НІ – НІ – НІ – дайте яблук і мені.

4) Гра «Фотооко».

- Молодці! А я повертаюся до чарівної скриньки. Вона пропонує нам спробувати професію фотографа ( дістаю зі скриньки фотоапарат ). За короткий проміжок часу треба прочитати слово, запам’ятати («сфотографувати» ) його і записати без помилок, тобто зробити «фотографію». ( На картках слова: лапа, вікно, ворота. )

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

1) Знайомство з новою буквою.

- А тепер ми перетворимося у великих детективів ( дістаю із скриньки люльку і лупу ). Нам треба розшифрувати повідомлення. Але спочатку треба знайти зниклу букву.

ИТІ.

АН

ІРОМ

- У нас є анонімна записка із пропущеними звуками:



*ощик, *ощик, постривай!

*ощик, *ощик, зачекай!

*ай *ійти *о *ому

*і*усю старому.

- Які звуки пропущені ? ( [ д ], [ д ‘] ). Давайте перевіримо – підставимо ці звуки в текст:



Дощик, дощик, постривай!

Дощик, дощик, зачекай!

Дай дійти додому

Дідусю старому.

- Звуки [ д ], [ д‘] на письмі позначаються буквою «Д» ( показую букву ). Отже, наше повідомлення приймає такий вигляд:



ИТІД АН ІРОМ

- Як же це прочитати? Давайте спробуємо у дзеркальному відображенні, тобто навпаки, справа наліво. Вийшло:



ДІТИ НА МОРІ

2) Читання відкритих складів, слів з новою буквою



3) Друкування нової букви в зошитах.



ІІІ. Робота з «Букварем».

1) Читання складів, слів та речень ( всі разом, поодинці, ланцюжком ).

2) Опрацювання тексту «Парк на пустирі».

ІV. Підсумок уроку.

- Що було цікавого на уроці?

- В кого перетворювала нас чарівна скринька?

- Яка буква допомогла нам прочитати зашифровану фразу?



- А тепер я зачиняю чарівну скриньку, щоб наступного разу вона знову вигадала для нас цікаві завдання та перетворення.

Урок закінчено.
Каталог: doc -> files -> news
news -> Олімпійський урок
news -> Антарктида льодовий материк планети
news -> Тетяна Іллівна Ящишин викладач вищої категорії образотворчого мистецтва
news -> Положення про опорний загальноосвітній навчальний заклад в питань роботи з основ здоров’я Загальні положення
news -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
news -> Різноманітність плодів. Лабораторна робота №10 "Будова і різноманітність плодів."
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка