Уроку №15 з предмета «Захист Вітчизни», 10 клас заняття 3 теоретичне Дата проведенняСторінка1/8
Дата конвертації23.12.2016
Розмір1.7 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8
План - конспект уроку № 15

з предмета «Захист Вітчизни», 10 клас

заняття 3 теоретичне

Дата проведення: ___________________


Розділ 4. Вогнева підготовка
Тема 4.2. Стрілецька зброя, поводження з нею, догляд і зберігання.
Завдання уроку:

  • ознайомити з призначенням, бойовими властивостями та загальною будовою автомата Калашникова;

  • ознайомити з будовою автомата та принципом роботи його частин і механізмів;

  • ознайомити з порядком неповного розбирання і складання автомата, доглядом і зберіганням, способами усунення затримок під час стрільби;

  • формування в учнів вміння виконувати елементи стройових прийомів без зброї.


Місце проведення: навчальний кабінет, місце для шикування і тренування стройових прийомів.
Час: 45 хв.
Навчально – методичне забезпечення: наочність (презентація Power Point, відео – ролики), підручник «Захист Вітчизни», Стройовий статут ЗС України.
Хід уроку
І. Вступна частина (до 15 хв.)


  1. Прийом рапорту від командира навчального відділення, привітання.

  2. Перевірка наявності особового складу. Оголошення теми та завдань уроку.

Стройове тренування. Шикування в одну і дві шеренги. Тренування у виконанні команд: «ВИЙТИ ЗІ СТРОЮ» і «СТАТИ ДО СТРОЮ». Показ і виконання за розділами. Виконання команд «ДО МЕНЕ», «СТАТИ ДО СТРОЮ». Тренування у виконанні цих команд загалом: учні розраховуються на перший – другий, перші номера – начальники, другі підлеглі (через 2 хв. вони змінюються).

  1. Перевірка домашнього завдання.

Контрольні запитання:


ІІ. Основна частина ( 27 хв.)
Тактико – технічні характеристики автомата Калашникова

Автомат Калашникова є основним видом автоматичної стрілецької зброї. Створив його конструктор М. Т. Калашников. Автомат набув широкого визнання. Він простий за конструкцією і має високі бойові та експлуатаційні якості. На основі цього автомата створені й прийняті на озброєння армії ручний кулемет Калашникова (РКК) та інші зразки стрілецької зброї з ефективними бойовими властивостями.

Автомат Калашникова калібру 5,45 мм (АК – 74) або 7,62 мм (АКМ) є індивідуальною зброєю і призначений для знищення живої сили й ураження вогневих засобів противника. З автомата ведеться автоматичний або одиночний вогонь. Автоматичний вогонь є основним: він ведеться короткими (до 5 пострілів) і довгими (до 10 пострілів) чергами або безперервно.
Автомат Калашникова АК – 74 калібром 5.45 мм є основним зразком стрілецької зброї Збройних Сил України, тому його характеристики ми розглянемо більш детально.

АК – 74 є модернізацією автомата Калашникова (АКМ) яка обумовлена тенденцією до зменшення калібру автоматів (штурмових гвинтівок) у світі. Зменшення калібру й ваги (в 1,5 рази), удвічі менше співвідношення між вагою кулі й порохового заряду в порівнянні з патроном калібру 7,62 атомата АКМ дозволило значно підвищити початкову швидкість кулі, збільшити настильність траєкторії, зменшити імпульс віддачі, збільшити боєкомплект, що носить воїн, без підвищення загальної ваги його бойової викладки (при боєкомплекті у 8 магазинів (240 патронів) використання нового патрона дає економію ваги в 1,4 кг.). Так, більша, у порівнянні з АКМ, відносна довжина ствола автомата сприяла підвищенню початкової швидкості кулі до 900 м/с . Більш настильна траєкторія збільшила дальність прямого пострілу по ростовій фігурі з 525 до 625 м. Дальність найбільш ефективної стрільби зросла з 400 до 500 м, але дальність забійної дії кулі зменшилася з 1500 до 1350 м. Довжина прицільної лінії - 379 мм. По оцінках фахівців, АК-74 в 1,2-1,6 рази перевершує по ефективності АКМ відносно влучності.

До переваг АК - 74 можна віднести такі особливості конструкції як збільшення товщини стінок ствола, чим зменшено перегрів ствола та вихід його зі строю, наявність масивного дульного гальма – компенсатора, який дозволяє знизити і так невелику віддачу ще більше. Це дозволяє поліпшити точність та кучність стрільби особливо одиночними пострілами та короткими чергами.

Особливості дії дульного гальма – компенсатора – він спрямовує ударну звукову хвилю головним чином в боки і тому звук пострілу для сусідів стрільця з боків є досить чутливим.

Слід зазначити також особливості дії куль калібру 5,45 мм. За рахунок відносно малої ваги кулі калібру 5,45 мм. при влученні у тіло починають кувиркатися, наносячи більш важкі, ніж звичайно, рани. З іншого боку, куля калібром 5,45 мм має недостатню зупиняючу дію. У боях на малих відстанях, де противником використовуються різноманітні засоби індивідуального захисту, ефективність кулі калібром 5,45 мм. не завжди є достатньою. Тому підрозділи продовжують досить широко використовувати АКМ особливо при проведенні спецоперацій.

Існують наступні різновиди автомата Калашникова:АК – 74 (АКМ) – автомат з постійним дерев’яним або пластмасовим прикладом (малюнок 1,2);

Малюнок 1

Малюнок 2


АКС – 74 (АКСМ) – автомат зі складним прикладом (малюнок 3,4);
Малюнок 3Каталог: uploads -> editor -> 8945 -> 536652
editor -> Сталий розвиток суспільства
editor -> Бібліотечні уроки для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 2013 Греджева Н. О
editor -> Календарно-тематичне планування уроків з художньої культури на І семестр для 9-11 класів. Художня культура 9 – 11 класи Розробка змісту навчальної програми «Художня культура»
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації
536652 -> Педагогічна гнучкість вчителя фізичної культури
536652 -> Конспект уроку з фізичної культури для учнів 5 класу Войнівської зош І-ІІІ ступенів Тема: Гімнастика Дата проведення: 22. 01. 2010 Місце проведення: спортивний зал
536652 -> Конспект уроку для учнів 3 класу Тема: Школа стрибків Завдання
536652 -> Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах Відповідно до Законів України «Про освіту»
536652 -> Тестові завдання з фізичної культури 15. 10. 2012 р. З яких частин складається програма
536652 -> Характерні риси уроку та загальні вимоги до нього


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка