Уроку геометрії викладача математики спеціаліста першої категорії Сорочинської Надії Михайлівни Тема: Правильні многогранники



Скачати 26.54 Kb.
Дата конвертації19.11.2018
Розмір26.54 Kb.
#64951
ТипУрок
Розробка відкритого уроку геометрії

викладача математики спеціаліста першої категорії

Сорочинської Надії Михайлівни

Тема: Правильні многогранники.

Мета: Домогтися засвоєння учнями означення правильного многогранника та п’яти видів правильних многогранників;

сформувати в учнів поняття про елементи правильних многогранників;

вдосконалювати навички роз’язування задач про правильні многогранники;

розвивати творчу активність учнів, створювати умови для вияву ініціативи учнів під час вибору завдань;

виховувати в учнів прагнення до самовдосконалення, задоволення своїх потреб.

Тип уроку: Засвоєння нових знань.

Форма проведення: Урок-презентація.

Міжпредменті зв’язки: Хімія, біологія, образотворче мистецтво, історія.

Наочність: Модель правильних многогранників, слайди про многогранники.
Правильних многогранників надзвичайно мало,

але цей дуже скромний за кількістю загін зумів пробитись у найбільші глибини різних наук

Л. Керролл.
Хід уроку:
І. Вступне слово вчителя.

Тема сьогоднішнього уроку:” Правильні многогранники”. Він не звичайний, бо його підготували ви, учні, і самі будете його проводити.

Повідомлення мети уроку та епіграфа.


  • Чи знаєте ви Льюїса Карролла, вислів якого є епіграфом нашого уроку?

Як відомо, Л.Карролл дитячий письменник, який написав чудові дитячі книжки „Аліса в країні чудес”, „Аліса в задзеркаллі”.

Проте мало кому відомо, що це прізвище є літературним псевдонімом англійського математика Чарльза Доджонса, який теж досліджував правильні многогранники.

На попередньому занятті ви розділилися на декілька підгруп, кожна з яких підготувала матеріал про один з видів многогранників і сьогодні презентуватиме його. До кінця уроку всі маєте усвідомити й оволодіти знаннями про п’ять видів правильних многогранників. А тому кожному слід бути уважним під час відповіді товаришів і чітко заповнювати таблицю, що допоможе краще запам’ятати матеріал (роздруковані таблиці заздалегідь роздаються учням та заповнення яких відбувається на уроці). По закінченню звіту підгруп нам належить визначити найкращу підготовку в кількох номінаціях:


  • Краща геометрична модель;

  • Краще пояснення;

  • Краща довідка.

Доцільним буда на початку презентації пригадати означення правильного многогранника, яке є в підручнику.
ІІ. Презентація многогранників:

Підгрупа №1 Тетраедр”:

1-й учень демонструє модель;

2-й учень дає історичну довідку;

3-й учень дає пояснення по будові тетраедра.


Підгрупа №2 „Куб”:

1-й учень демонструє куб;

2-й учень дає історичну довідку;

3-й учень дає пояснення по будові куба.



Підгрупа №3 „Ікосаедр”:

1-й учень демонструє модель окосаедру;

2-й учень дає історичну довідку;

3-й учень дає пояснення по будові окосаедра.


Підгрупа №4 „Октаедр”:

1-й учень демонструє модель октаедру;

2-й учень дає історичну довідку;

3-й учень дає пояснення по будові октаедра.


Підгрупа №5 „Додекаедр”:

1-й учень демонструє модель додакаедру;

2-й учень дає історичну довідку;

3-й учень дає пояснення по будові додакаедра.


ІІІ. Обговорення звітів підгруп та визначення переможця в номінаціях, які розглядалися. Переможці нагороджуються відповідно виготовленими посвідченнями.
Робота в підгрупах:

1) Закінчення заповнення таблиці;

2) Розв’язування задач:

а) визначити суму плоских кутів при вершині кожного з п’яти видів правильних многогранників:

- тетраедр 60° · 3 = 180° ;

- куб 90°· 3 = 270° ;

- октаедр 60° · 4 = 240° ;

- додекаедр 108° · 3 = 324° ;

- ікосаедр 60° · 5 = 300° ;

б) довжина екосаедра = а. Визначити площу його поверхні.

Відповідь: [ 5 а √ 3 ]

в) площа поверхні = 180°. Визначити площу його грані .

Відповідь: [ 15 см 2 ]

г) який зв’язок між поняттями – правильна трикутна піраміда і правильний тетраедр?

Відповідь: [ правильний тетраедр – окремий випадок правильної трикутної піраміди ]

д) навести приклад неправильного многогранника, усі ребра якого рівні.



Відповідь: [ піраміда з рівними ребрами, основи якої є квадрат]
ІV. Підбиття підсумку уроку:

  • Виставлення оцінок;

  • Питання до самоаналізу уроку:

  1. Порівняйте свої знання на початок уроку і в кінці;

  2. Розвитку яких рис характеру сприяв урок?

  3. Які пізнавальні процеси були задіяні на уроці найбільше?

  4. Якого життєвого досвіду ви набули?

  5. Чи отримали ви задоволення від власної праці? Чи вичерпали ви свої можливості? Чи є бажання повторити сьогоднішні відчуття?

  6. Охарактеризуйте свій емоційний стан протягом уроку.



V. Домашнє завдання: підготуватися до контрольної роботи. *5, п.51, задача №80.

.
Каталог: File -> METODIST -> VIDKRUROK
File -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
File -> Про вступний іспит та реферат при вступі до аспірантури Інституту соціології нан україни
File -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
File -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
File -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
VIDKRUROK -> Уроку біології старшого викладача спеціаліста вищої категорії Баранюк Людмили Георгіївни тема: Формула здоров ’ я. Мета
VIDKRUROK -> Бактерії. Роль бактерій у природі та в житті людини
VIDKRUROK -> «Водіння комбайна»

Скачати 26.54 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка