В свому творчому рості, українська нація завжди вида­вала з себе могутні постаті, які, запустивши глибоко своє коріння в минулому, в той самий час буйно простягали свої паростки в майбутнєСторінка1/14
Дата конвертації16.03.2017
Розмір5.72 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

OLENA TELIHA

SYMPOSIUM

(In Ukrainian) Edited by O. ZDANOVYCH

Published by Ukrainian Gold Cross in USA 1977

Detroit - New York - Paris

ОЛЕНА ТЕЛІГА

ЗБІРНИК


Редакція і примітки О. ЖДАНОВИЧ

Видання Українського Золотого Хреста в ЗСА 1977

Детройт - Нью Йорк - Париж

Printed in France

© by Ukrainian Gold Cross of America, 1977 Library ef Congress Catalog Card № 76-051109

ВІД ВИДАВНИЦТВА

В свому творчому рості, українська нація завжди вида­вала з себе могутні постаті, які, запустивши глибоко своє коріння в минулому, в той самий час буйно простягали свої паростки в майбутнє. В духовості цих історичних постатей нація немовби виправляла свій історичний ріст.

До таких належала Олена Телгга. Вона ж бо стала одною з чи не найбільших постатей, які започаткували нову добу в житті українського народу. Після Лесі України — Олена Телгга найбільша жіноча постать в українській літе­ратурі. Своїм творчим життям і героїчною смертю вона стала новим символом невмірущости української нації.

Як тип нової жінки-героїні, вона не замкнулася у рамки великої поетеси, але рівночасно зі своєю творчістю, стала в ряди українського політично-революційного руху, програмою якого була боротьба за повну свободу україн­ської нації. Олена Теліга була і згинула як дійсний револю­ціонер в рядах Організації Українських Націоналістів.

Маючи на увазі велич Олени Теліги як поетки та рівночасно бойовика-революціонера, Український Золотий Хрест в Америці рішив видати збірник, в якому містились би всі доступні нам твори, які збереглися, характеристика життя і творчости героїні-поетки та оцінка її життя і значення для українських визвольних змагань. Вона жила в дуже бурхливих часах; діяла не сама, але враз із вели­кими друзями й усі вони створили епоху, яка заважила і на майбутніх поколіннях.

Думка видання цього Збірника виринула ще в 1962 p., у 20-річчя смерти Олени Теліги. До цього часу були спора­дичні видання її поезій. Багато матеріялу про її творчість та її активність, як революціонерки, були схоплені в стат­тях її сучасників. Ще жили і живуть її друзі, з якими вона жила, боролась і творила, які могли про це написати. Це все ми бажали охопити в одному збірнику, як і думки про неї

людей, що вже оцінювали її творчість та життєвий чин — так би мовити — з боку.

Цим збірником Олени Теліги хочемо хоч частинно спричинитися до увіковічнення її творчого життя для добра і слави української нації та лишимо його як незгасаючий смолоскип і символ для грядучих українських поколінь.

Віримо, що цей збірник знайде зрозуміння серед чита­чів, а постать Олени Теліги і далі освічуватиме шлях боротьби за волю українському народові.

Головна Управа Українського Золотого Хреста в Америці

Детройт, в лютому 1977 р.

Каталог: Teliha


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка