В яких професіях необхідні знання математики? Кожному працівнику необхідні математичні знання. Наприклад: токарСкачати 216.04 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації05.04.2017
Розмір216.04 Kb.
  1   2
В яких професіях необхідні знання математики?

Кожному працівнику необхідні математичні знання.

Наприклад:токар, виготовляючи деталь, повинен притримуватись певних розмірів, тому він повинен уміти читати креслення.

Для тих хто бажає займатися комп'ютерним програмуванням без математики - нікуди.

Для економіста математика є найважливішим предметом, так як на ній основується вся його робота. Всі операції які він виконує складаються з обчислень та підрахунків.

В будівництві ніяк не обійтись без математики -- будівникам потрібно підрахувати , скільки матеріалів потрібно затратити на будівництво, як перевірити смєту, якої товщини потрібно робити стіну і т.д.Лікар повинен виписати рецепт у правильній дозіровці.

І в звичайному житті необхідна математика. Домогосподаркам – щоб правильно дозувати продукти для консервування, господарю – для розрахунку потреб в посівному матеріалі,у використанні палива, вимірювання площі поля і т.д.

ПРОГРАМІСТ

1. Загальна характеристика професії

Спеціаліст у сфері обчислювальної техніки, сучасного програмного забезпечення, автоматизації виробничих та інших процесів.

2. Посадові обов’язки

На основі аналізу математичних моделей і алгоритмів вирішення науково-технічних і виробничих завдань розробляє програми виконання обчислювальних робіт. Складає обчислювальну схему методу вирішення завдань, перекладає алгоритми вирішення формалізованою машинною мовою. Визначає інформацію, що вводиться в машину, її об'єм, методи контролю машинних операцій, форму і вміст вихідних документів і результатів обчислень. Розробляє макети і схеми введення, обробки, зберігання і видачі інформації, проводить камеральну перевірку програм. Визначає сукупність даних, що забезпечують вирішення максимальної кількості включених в дану програму умов. Проводить редагування розроблених програм, визначає можливість використання готових програм, розроблених іншими організаціями. Розробляє і впроваджує методи автоматизації програмування, типові і стандартні програми, транслятори, вхідні алгоритмічні мови. Виконує роботу з уніфікації та типізації обчислювальних процесів, бере участь в створенні каталогів і карток стандартних програм, у розробці форм документів, що підлягають машинній обробці, у проектних роботах з розширення сфери застосування обчислювальної техніки.

3. Кваліфікаційні вимоги

Вища технічна або інженерно-економічна освіта.

Для стороннього спостерігача робота програміста може здатися рутинним сидінням перед комп'ютером. Насправді в цій професії досить багато цікавого, що для необізнаного може залишитися незрозумілим. Програма – це послідовність команд, на підставі яких комп'ютер вирішує певні завдання і обробляє введені дані, а умовою є те, що в цієї послідовності розпоряджень має бути певний порядок. Сама по собі програма – це такий самий носій інформації, як, наприклад, книга, але якщо книга може бути хорошою або поганою, то програма може бути працюючою або непрацюючою, тому що, якщо одне слово або деталь не на своєму місці, програма стає непридатною до використання. Роботу програміста можна порівняти також з роботою годинникаря, де кожен гвинтик і кожна шестерня до останнього мають бути встановлені на своє місце настільки точно, щоб годинник ішов правильно. Кожна програма складається для конкретного завдання, її не складають довільно або про всяк випадок. До написання програми програміст складає відповідний проект і графік роботи. Програміст займається корегуванням тих, що існують і складанням нових програм. При корегуванні він знаходить помилки і збої і усуває їх, щоб програма знову могла нормально функціонувати, а в разі нових програм складається все заново. Завдання програміста – забезпечити, щоб програма і в реальності функціонувала безперебійно. Наприклад, якщо фізики замовляють програмістові комп'ютерну програму для проведення певних дослідів, то програміст складає її і передає фізикам. Якщо виявляється, що програма з якої-небудь причини не функціонує, то програміст на місці усуває помилки. Зазвичай для ознайомлення з програмою надається випробувальний термін, протягом якого всі помилки мають бути виявлені.

Умови праці

Робочий час програмістів, хоч і нормований на 40 годин в тиждень, але в цілому вони самі складають свій графік і необмежено роблять понаднормову роботу. Багато комп'ютерників люблять працювати саме вечорами і вночі, коли всі інші розійшлися по домівках. Робочий час залежить також від внутрішнього розпорядку підприємства. Фізичне навантаження програміста дорівнює нулю. Втома очей є професійним захворюванням програміста. В разі конкретних проектів важливо дотримуватися термінів і вчасно підготувати програму до використання. Загальною проблемою програмістів є те, що складання програм в реальності вимагає набагато тривалішого часу, ніж планується, тому часто терміни здачі готового результату переносять. Якщо програмування є частиною якого-небудь крупнішого проекту, то програміст повинен співпрацювати зі всіма учасниками проекту і розуміти спеціалістів інших сфер.

Необхідні знання, навики і риси характеру.

Програміст міг би мати спеціальну освіту у сфері математики або інформаційних технологій, але це не головне. Програмістами працюють представники багатьох спеціальностей, що освоїли програмування пізніше. Програміст, очевидно, повинен володіти англійською мовою, яка є його робочою мовою. Не дивлячись на те що, на перший погляд, це здається необов'язковим, йому необхідні також і деякі навики спілкування, щоб спілкуватися з клієнтом. З якостей характеру найбільш істотними є здатність зосереджуватися і посидючістьКаталог: download -> version
version -> Захист навколишнього середовища від забруднення мийними засобами
version -> «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»
version -> Виписка з навчального плану
version -> Методичні рекомендації щодо викладання уроків для стійкого розвитку «Моя щаслива планета» розділ Система уроків-зустрічей для 3 класу курсу за вибором «Моя щаслива планета»
version -> Затверджую директор Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№2 Л. В. Литус
version -> Наказ №526 " Про затвердження Науково-методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів загальноосвітніх
version -> Методичні рекомендації Донецьк  2006 ббк 64. 9 (ІІ) 722 ш 30
version -> Вимоги до оформлення посібника
version -> Програма бібліотечно-бібліографічних знань для учнів 1-11 класів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка