Венеричні захворюванняСкачати 26.93 Kb.
Дата конвертації03.12.2019
Розмір26.93 Kb.
#85749
ТипРеферат
biology
Henetyka Z Osnovamy Selektsii, Henetyka Z Osnovamy Selektsii, ишщд, ишщд, ишщд
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНО ОСВІТНЯ ШКОЛА №31 м. Кременчука

11 КЛАС

БІОЛОГІЯ


Реферат

На тему:


Венеричні захворювання

Учениці 11 класу

Ігоніної С.В.

Викладач


.Личко С.Є.

Кременчук 2019


ЗМІСТ.

1. Введення

2. Основні венеричні захворювання

3. Симптоми венеричних захворювань

4. Профілактика венеричних захворювань

5. Наслідки венеричних захворювань

6. Висновок

7. Список використаної літератури

Введення.Венеричні захворювання - інфекційні хвороби жіночої та чоловічої сечостатевих систем, зараження якими відбувається статевим шляхом. Причому неважливо, яку саме форму сексуальних відносин ви оберете. Будь-який контакт слизових чреватий передачею венеричного захворювання. Встановлено, що венеричні захворювання легше передаються від чоловіка до жінки, ніж навпаки. У жінки при незахищеному статевому акті в організм потрапляє велика кількість вірусу, що міститься в спермі чоловіка. Площа поверхні, через які вірус може проникнути всередину, у жінки значно більше (слизова оболонка піхви). Крім того, в спермі інфекція міститься в більшій концентрації, ніж у секреціях піхви. Ризик для жінки зростає при ЗПСШ, ерозії шийки матки, ранках або запаленнях слизової оболонки, при менструації, а також при розриві дівочої пліви

Протягом багатьох століть існували різні види венеричних захворювань. Назва цих хвороб пов'язане з ім'ям Венери - богині любові. Всі венеричні захворювання передаються при сексуальному контакті. Причиною їх виникнення є мікроби, бактерії, віруси, грибки або їх сукупність. Серед захворювань, що передаються статевим шляхом, в даний час налічується близько 20-25 ...

Вони завжди розвиваються однаково: спочатку процес йде поступово, проходячи три послідовних стадії:

-Зараження - перехід інфекції від хворого до здорового;

-Інкубаційний - непомітний як з клінічної так і з біологічної точки зору (немає ніяких зовнішніх ознак).

-За тим з'являються перші ознаки захворювання, звані симптомами. Вони можуть бути прихованими або настільки явними, що змушують хворого терміново звернутися до лікаря.

Венеричні хвороби дуже заразні. Ступінь заразність змінюються від збудника.

Проти венеричних захворювань немає імунітету. Ці хвороби зачіпають всі категорії населення, і ніхто не може вважати себе в безпеці.

Кожен рік в Російській Федерації відзначається 2 млн гонорейних інфекцій, 3 мільйони хламідіозів, 500 тис. випадків сифілісу і 20 мільйонів - герпесу.

СНІД - нове венеричне захворювання - є величезною проблемою для медиків і суспільства, тому що поки не знайдено засіб боротьби з ним.

Венерологія-наука про перебіг, лікування і попередження венеричних захворювань. Венерологія - це наука про інфекційні захворювання жіночої та чоловічої сечостатевих сістем.Венерологія в сучасному поданні досягла значних успіхів, продовжує постійно розвиватися як самостійна клінічна дисципліна і спирається на досягнення біології, імунології, мікробіології, вірусології, біохімії, генетики, неврології, внутрішніх хвороб та інші теоретичні та клінічні дисципліни. Величезну роль грає в венерології лабораторна діагностика.

Основні венеричні захворювання.

Кандидамікоз-поширене захворювання заподіює стільки незручностей жінці, що вона терміново змушена звернутися до лікаря.

Симптоми: густі білі виділення, печіння в піхві, статеві зносини стають хворобливими. Збудник - кандида альбіканс - грибок сімейства дріжджів.

У 60% причина мікозу є внутрішньою: сама жінка ставати джерелом інфекції. Джерело інфекції пов'язаний зі зміною флори піхви.

Хламідіоз - В Росії хламідія трахоматіс є причиною 60% випадків не гонорейних уретритів.

Симптоми цього захворювання супроводжуються печінням при сечовипусканні.

Збудником є - хламідія трахоматіс, це кругла крихітна бактерія.

Зараження в основному відбувається при статевих контактах.

Кондиломи - доброякісні, але стійке і надзвичайно заразне і може викликати рак статевих органів.

Симптомів майже немає. Вони являють собою рожевого або сіруватого кольору, схожі на бородавки, що розташувалися на слизовій статевих губ, біля входу в піхві і на шийці матці у жінки, на голівці статевого члена у чоловіків.

Збудник відноситься до групи папілом.

Короста - поширене захворювання, що викликається паразитами - провокується нестачею гігієни. Зараження відбувається через білизну (ковдри, простирадла, одяг).

Збудником є паразит - кліщ, який живе до шкіри.

Симптоми - з'являється сильний свербіж. Вражає будь-яку ділянку шкіри, крім обличчя.

Гонорея - Найвідоміше захворювання. У Росії вражає не менше 500 тис. чоловік.

Збудником є гонокок - це бактерія, відкрита Альбертом Нейссером в 1879 році.

Зараження відбувається під час статевих зносин. Так само можна заразитися і через брудне вологий рушник або стульчак в туалеті.

Діагноз цього захворювання легко поставити після лабораторного дослідження.

Лікування просте і швидке при прийнятті антибіотиків. Одужання настає через 24 години.

СНІД-(синдром набутого імунодефіциту). Особливо небезпечне вірусне захворювання, яке характеризується тривалим інкубаційним періодом, придушенням клітинного імунітету, розвитком вторинних інфекцій пухлинних уражень, які, як правило, призводять хворого до загибелі.

Збудник: чоловічок Т-лімфотропних вірус, що відноситься до сімейства ретровірусів, - вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Розмножується в клітинах імунної системи, викликаючи їх загибель. У навколишньому середовищі вірус нестійкий, гине при кип'ятінні за кілька хвилин, легко знищується дезінфікуючими засобами.

Шляхи зараження:

• статевим шляхом: через сперму чи піхвові виділення ВІЛ-інфікованої людини під час сексуальних контактів, незахищених презервативом (вагінальних, анальних, орально-генітальних);

• через голки для введення наркотиків або ліків, якими користувався ВІЛ-інфікований;

• внутрішньоутробно від зараженої матері до плоду або під час пологів або годування дитини груддю;

• при переливанні крові, при введенні ін'єкцій, хірургічному втручанні і через стоматологічні інструменти, якщо порушені правила стерилізації.

СНІДом не можна заразитися: при поцілунках, рукостискання, обіймах; перебуваючи з ВІЛ-інфікованим в одному приміщенні; користуючись громадським душем, туалетом, басейном; через продукти харчування, предмети домашнього вжитку; через комах.

Людина може бути лише носієм ВІЛ без проявів симптомів захворювання. Але його кров, сперма, піхвові виділення можуть бути заразними для інших.

Діагностіка.Через 3 місяці після ймовірного моменту зараження можна здати аналіз крові на наявність антитіл до ВІЛ. Якщо аналіз негативний, потрібно повторити його через 3 місяці. Якщо і повторний аналіз негативний, можна бути впевненим, що інфікування не відбулося.

Сімптоми.Клініческіе прояви СНІДу виявляють себе через кілька місяців або років після зараження. Ці симптоми притаманні багатьом захворюванням (рак, пневмонія, хвороби шлунково-кишкового тракту та інше). Найбільш часто зустрічаються симптоми: швидка стомлюваність, нічна пітливість, збільшення лімфовузлів, лихоманка, раптова швидка втрата ваги, проноси, завзятий кашель.

Хвороби, що передаються статевим шляхом, зустрічаються в осіб будь-якого віку та соціального стану. Більше половини зареєстрованих випадків - підлітки і молоді люди, причому більшість випадків припадає на вік 20-24 роки.

Поширеність таких хвороб зростає в силу цілого ряду факторів. Один з них полягає в тому, що в даний час молодь починає статеве життя раніше і вступає у статеві відносини з б льшим числом партнерів, ніж це було прийнято раніше. Другий чинник - зміна способів запобігання від вагітності, зокрема все частіше використання протизаплідних таблеток замість презервативів, що збільшує свободу статевих стосунків, але водночас і ризик зараження. Крім того, після появи протизаплідних таблеток перестали застосовуватися різні гелі, піни та інші контрацептивні засоби, багато з яких створюють в піхву хімічне середовище, що перешкоджає розмноженню гонококів.

Симптоми венеричних захворювань.

До симптомів венеричних захворювань відносять:

1. виділення з сечовипускального каналу (уретри), піхви, шийки матки - білого, сірого, зеленого, жовтого кольору, слизового, слизово-гнійного, гнійного характеру, пінистої, сирнистий, рідкої консистенції, з запахом (кислий, гнильний, "рибний") і без нього;

2. сверблячка в області статевих органів, печіння;

3. хворобливість у сечівнику, в області промежини;

4. прискорені позиви на сечовипускання;

5. хворобливе сечовипускання;

6. кров'янисті виділення або кровотечі з статевих органів;

7. почервоніння, потертості, виразки, бородавки, пухирці в області статевих органів або заднього проходу;

8. зміна кольору сечі, поява в ній ниток, пластівців, грудочок, крові.

Симптомами інфекції також є болі в низу живота, в попереку, в паховій області, в промежині, часто супроводжуються підйомом температури тіла. Збільшення регіонарних лімфатичних вузлів - це теж симптоми венеричного захворювання (це можуть бути симптоми сифілісу).

Профілактика венеричних захворювань.

Профілактика венеричних захворювань відіграє важливу роль у боротьбі з ними. Поширеність статевих інфекцій спонукала фахівців почати інтенсивну роботу з пошуку методів не тільки для лікування, але і для попередження патологічних процесів цієї етіології.

До профілактики венеричних захворювань відносяться різні заходи, серед яких одне з головних значень сьогодні набуває дотримання норм гігієни статевого життя. Часта зміна партнерів, захоплення випадковими зв'язками та ігнорування контрацептивів істотно підвищує ризик інфікування ЗПСШ. Крім того, слід враховувати, що багато з них схильні до латентного перебігу, коли клінічна картина відсутній або виражена не яскраво, саме тому доцільно регулярно відвідувати лікаря для профілактичних оглядів та аналізів.

Відомо, що деякі протизаплідні засоби здатні частково захистити партнерів від зараження статевою інфекцією. Так, бар'єрні контрацептиви, наприклад, презервативи, створюють механічне перешкоду на шляху сперматозоїдів і деяких патогенних збудників. Активні речовини, що входять до складу хімічних препаратів, у тому числі Фарматекс, також можуть володіти не тільки сперміцидним, але і вірусоцідное властивістю. Проте ці кошти характеризуються не досить високого контрацептивної ефективністю. Таким чином, лікарі рекомендують особам, які мають декілька статевих партнерів, використовувати як гормональні (протизаплідні таблетки, ВМС), так і бар'єрні і хімічні препарати одночасно.

Якщо необхідність у профілактиці венеричних захворювань виникла після незахищеного статевого акту, найрозумніше буде звернутися до лікаря.

Професійні дії передбачають як проведення екстреної посткоїтальной контрацепції, так і використання бактерицидних засобів місцевої дії (Мірамістин). Консультація фахівця, крім того, допоможе підібрати ефективний в даному випадку постійний протизаплідний метод.

Наслідки венеричних захворювань.

Венеричні захворювання є наслідком життєдіяльності хвороботворних бактерій в організмі людини. Передача інфекцій, як правило, відбувається статевим шляхом, але можлива також при тісному побутовому контакті і внутрішньоутробно.

Дані інфекції вражають органи сечостатевої системи, а розвиток захворювань приводить до різних наслідків і ускладнень, що виявляється в порушенні функцій інших органів. В даний час більшість венеричних захворювань піддаються лікуванню за умови своєчасного їх виявлення. З цією метою при виявленні будь-яких симптомів необхідно пройти діагностичне обстеження на виявлення інфекції. Основними ознаками хвороб є виділення з сечостатевих органів, а також болі при сечовипусканні і статевому контакті. Безсимптомний перебіг багатьох венеричних захворювань нерідко ускладнює своєчасну постановку точного діагнозу.

Небезпека інфекційних процесів задоволена висока. Розвиваючись в організмі людини, хвороботворні бактерії порушують функції статевих органів, що нерідко призводить до розвитку гінекологічних та урологічних захворювань, еректильної дисфункції, порушення фертильності. У більшості випадків статеві інфекції стають причинами таких захворювань, як сальпінгіт, аднексит, ендометрит, цистит уретрит, простатит і т.п. Розвиток новоутворень і спайкових процесів на статевих органах також може бути наслідком інфекції.

В даний час є докази того, що ймовірність зараження ВІЛ збільшується в кілька разів, за наявності венеричних захворювань. Це пояснюється тим, що хвороботворні бактерії вражають слизову оболонку статевих органів, позбавляючи її захисних функцій. Особливу небезпеку венеричні захворювання представляють для плоду, виношуваної зараженої жінкою. Наявність герпесу, цитомегаловірусу і хламідій є серйозними погрозами невиношування плоду.

Уникнути несприятливих наслідків венеричних захворювань можливе при організації своєчасного лікування. Незважаючи на те, що деякі хвороботворні мікроорганізми стійкі до більшості антибактеріальних препаратів, рівень сучасної медицини дозволяє підібрати оптимальні та ефективні методи терапії статевих інфекцій. Також не варто забувати, що розвиток хвороби набагато простіше попередити, тому важливо уникати випадкових статевих зв'язків, використовувати бар'єрні засоби контрацепції та регулярно проходити профілактичні обстеження.

 Висновок.

Боротьба з розповсюдженням венеричних хвороб включає низку заходів. Перша з них - лікування хворих на ранніх стадіях захворювання; це не тільки збільшує шанси на повне одужання, але і перешкоджає зараженню інших осіб. Друга важлива міра - виявлення статевих контактів заражених осіб; це дозволяє швидко почати лікування партнерів і сприяє встановленню діагнозу, особливо у жінок. Нерідко єдиним вказівкою на венеричну хворобу у жінки є захворювання її статевого партнера. Проблеми венеричних хвороб найтіснішим чином пов'язана з питаннями шлюбу, сім'ї. За даними літератури, близько 97% вен хвороб, які спостерігаються в сім'ї, є результатом випадкових зв'язків чоловіка або дружини. Лише у 3% випадках сифіліс чи гонорея були у подружжя ще до шлюбу.

Все сказане підкреслює важливість боротьби з венеричними захворюваннями. Боротися з ними повинні не тільки медики, тому, що це проблема всього суспільства в цілому. Потрібно піднімати економічний і культурний рівень життя населення. Інформувати про венеричні захворювання ще в школі, щоб люди були грамотні і якщо вони зробили невірний крок, то могли вчасно його виправити.

Одним з головних ланок профілактики венеричних захворювань є сім'я. Якщо сім'я буде дружною і міцною, заснованої на любові, довірі та взаєморозумінні, то вона неодмінно буде здоровою і щасливою.

Список використаної літератури.1. Кардашенко Б.Я. Знати, щоб не оступиться ... - М.: Медицина, 2000 рік - 148 л .

2. Леванова Н. "Венеричні захворювання: вилікувати і не хворіти! ˝ 2006 рік-256с.

3. Шкірно-венеричні захворювання. Повний довідник

Юрій Єлісєєв-Медицина, 2004 рік-210с.

4. Діагностика захворювань в домашніх умовах. Полнийсправочнік -2007 рік

5.Справочнік сімейного лікаря., 2005 рік-1039с.

6. Докладно про венеричні захворювання.

Розділ: «Все про секс для початківців»

за книгою «Я знаю про секс все. А ти? »

автор: Валерій Салтиков

7. Новиков А. ˝ Венеричні хвороби. Практикум ˝, 2007 рік

8. Основи сексології (HUMAN SEXUALITY). Вільям Г.Мастерc, Вірджинія Е. Джонсон, Роберт К. Колодний.
//ua-referat.com
Скачати 26.93 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка