Види пейзажу. Відтворення плановості розміщення об’єктів у просторі шляхом загороджування. «Подорож у гори»



Сторінка1/4
Дата конвертації10.10.2018
Розмір0.57 Mb.
  1   2   3   4
Предмет: Образотворче мистецтво Клас: 3
Тема: Види пейзажу. Відтворення плановості розміщення об’єктів у просторі шляхом загороджування. «Подорож у гори».

Мета: ознайомити учнів із видами пейзажу; навчити відтворювати плановість розміщення об’єктів у просторі шляхом загороджування; розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх, розвивати художні інтереси і потреби, естетичні ідеали, здатність розуміти та інтерпретувати твори мистецтва, оцінювати естетичні явища; формувати в учнів систему художніх знань і вмінь, яка відображає цілісність та видову специфіку мистецтва; виховувати в учнів емоційно-ціннісне ставлення до мистецтва та дійсності.

Матеріали та інструменти: гуаш, пензлі, ємності для води, альбоми, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.

Зоровий ряд: репродукції художніх творів (І. Айвазовський «Дев’ятий вал», «Чорне море», «Вид Константинополя і Босфору»; Й. Бокшай «Озеро в горах», «На перевалі», «Синевир»; С. Васильківський «Весна в Україні»; К. Піссарро «Краєвид. Руан», К. Моне «Бульвар Капуцинок»).

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

  1. Організація класу

    1. 1.1. Привітання

    2. 1.2. Повторення правил техніки безпеки чи правил роботи з художніми матеріалами.

  • Зараз давайте повторимо правила техніки безпеки:

1) На уроці пам’ятай:

Роботу без дозволу вчителя не розпочинай!



  1. Візьми собі на згадку:

Робоче місце та інструмент

Тримай завжди в порядку.



  1. Щоб травм і порізів уникати

Під час роботи не слід розмовляти!

  1. Скінчилась робота -

Ти не тікай,

А за собою поприбирай!



1.3. Перевірка наявності необхідності художніх матеріалів

- Тепер уважно подивіться на свої парти. Чи є у вас необхідні матеріали? Сьогодні ми будемо використовувати альбом для малювання, простий олівець, фарби, пензлики, ємність для води.

II. Вивчення нового матеріалу

2. 1. Актуалізація опорних знань

- Якщо бачиш на картині склянку чаю на столі

Чи компот в склянім графині, чи троянду в кришталі,

Може, й керамічну вазу, або грушку, або торт,

Навіть все оце відразу, що це, діти, - натюрморт.

- Якщо бачиш: на картині намальована ріка,

Чи ялинка в білій шубці, чи на полі два бика,

Може, навіть, на узліссі побудований шалаш,

Звісно ж, ця картина зветься не інакше, як пейзаж.

- Якщо бачиш, що з картини жінка дивиться на вас,

Чи мужчина у камзолі, чи моряк, чи верхолаз,

Може, учень-першокласник, що трима в руках букет,

Знайте, діти, ця картина називається портрет.

- Ось ти бачиш на картині: вовк з вовчицею сидить,

Лев — цар звірів — у савані з левенятами лежить.

Бачиш іншого ти звіра, що зовсім нам є незвичний,

Як назвати жанр робіт цих? Жанр цей — анімалістичний.

2.2. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Послухайте, якої думки був про пейзаж та художника-пейзажиста видатний російський художник Карл Брюллов: «Душа художника, як дзеркало, має відображати в собі всю природу; освічений смак його обере з неї прекрасне, а талант передасть у картині».

Ось і ми сьогодні познайомимося з роботами художників-пейзажистів та визначимо, до якого виду пейзажів належить кожна робота.

2.3. Вступна бесіда

Пейзаж (від франц. Paysage, від pays — «країна» або «місцевість») — жанр образотворчого мистецтва, у якому основним предметом зображення є дика або певною мірою перетворена людиною природа. Виникненням такого жанру образотворчого мистецтва ми завдячуємо художникам Китаю. Саме там художники вперше почали зображати у своїх роботах тільки гори та ріки, красу навколишнього світу. Тоді як в інших країнах пейзаж був тільки складовою

картини. Його елементи є навіть у іконописі.

Сьогодні, відвідуючи зали художніх музеїв, ми можемо побачити чарівні пейзажі, написані як закордонними, так і українськими художниками.

А чи звертали ви увагу на те, що кожний художник-пейзажист захоплюється і зображає тільки певні пейзажі? Хтось милується гірськими краєвидами, комусь до вподоби розбурхане море, а хтось не може відвести погляду від могутніх дерев…

Усі художники поділяють пейзажі на певні види. Ознайомимося з цими видами!



2.4. Пояснення нового матеріалу

Види пейзажу:

  • морський

  • сільський

  • гірський

  • міський

Морський пейзаж — це картини із зображенням моря. Видатний художник-пейзажист, який писав море у будь-яких його проявах,— Іван Костянтинович Айвазовський. Він народився у К риму, у Феодосії, та провів усе своє дитинство біля хвиль — ласкавих та бурхливих, каламутних та прозорих. Хлопчиком сидячи на березі, він вбирав і запам’ятовував усе, що бачив, маючи чудову пам’ять

художника, щоб потім стати визнаним живописцем-мариністом, мабуть, одним із найвідоміших художників.



«Дев’ятий вал»

«Чорне море»

Каталог: Uroki
Uroki -> Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти
Uroki -> Заступник директора з навчально-виховної роботи В. В. Лешко
Uroki -> Узагальнення знань учнів за розділами «вступ» та «закономірності формування природи материків та океанів». Мета
Uroki -> Відділ освіти віньковецької райдержадміністрації районний методкабінет слобідко – охрімовецька зош І-ІІ ступенів
Uroki -> Збереження даних на комп’ютері. Файлові системи
Uroki -> Реферат з історії хімії на тему: " Теорія флогістон"
Uroki -> Тема: Публій Вергілій Марон. По
Uroki -> Унікальні форми рельєфу земної кулі, їх охорона
Uroki -> Відділ освіти, молоді та спорту віньковецької райдержадміністрації районний методкабінет інформаційно-методичний центр рмк
Uroki -> Роль вірусів у природі та житті людини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка