Відображення особливостей художнього сприйняття Ф. Кафки в оповіданні «Перевтілення» та його проблематика



Скачати 361.69 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації19.11.2018
Розмір361.69 Kb.
#64990
  1   2   3
Ромашківська ЗОШ І – ІІІ ступенів

Методичний кабінет


План – конспект

уроку світової літератури у 11 класі

«Відображення особливостей художнього сприйняття Ф.Кафки в оповіданні «Перевтілення» та його проблематика».

З досвіду роботи

вчителя світової літератури

Бойко Катерини Вікторівни

2017


Тема: Відображення особливостей художнього сприйняття Ф.Кафки в оповіданні «Перевтілення» та його проблематика.

Мета уроку:

- проникнути в художній світ автора;

- розкрити причини трагічного сприйняття світу письменником;

- допомогти учням усвідомити причини виникнення модернізму;

- виховувати гуманізм, доброту, чуйність, людяність, інші морально- естетичні якості та естетичні смаки.

Тип уроку: урок - дослідження.

Епіграф: «…кожний на перегонах біжить за себе, а не по двох за одного…»

Р.Кіплінг



Обладнання: портрет Ф.Кафки, репродукція картини Е.Мунка «Крик», зображення тулуба комахи.

Хід уроку

І. Оголошення теми, мети уроку.

- Сьогодні ми з вами перегорнемо ще одну сторінку творчості життя австрійського письменника Ф.Кафки під назвою «Відображення особливостей художнього сприйняття письменника в новелі «Перевтілення та її проблематика.

Проведемо ми урок у формі дослідження і за час роботи дамо відповіді на такі запитання:

1. До якого висновку веде нас письменник, виводячи на своїх сторінках тип «маленької людини»?

2. Які події, що відбуваються в новелі, можна назвати абсурдними?

3. Які почуття і думки хвилюють Грегора Замзу, коли він став комахою?

4. Як реагують найближчі люди на перевтілення Грегора?

5. Чому на ваш погляд, Кафка не закінчив новелу смертю Грегора, а продовжує оповідь далі?

6. Хто винен у смерті комівояжера Грегора Замзи?

Актуалізація опорних знань учнів



ІІ. Перевірка домашнього завдання.

(Записати домашнє завдання) Написати твір-роздум «Самотність – важке почуття» або «Перетворення – випробування близьких людей».



Розпочинаючи роботу, ми повинні пам’ятати, які б технології не використовувалися на уроці літератури, та господарем уроку – є текст, тому ми впродовж усієї нашої роботи будемо звертатися саме до нього.

Розпочнемо урок з перевірки домашнього завдання. Ви виконаєте тести закритої форми «Ф.Кафка. Творчість.»

1. Ф.Кафка народився:

а) 1881;

б) 1883;

в) 1884;

г) 1885.

2. За життя Ф.Кафки його творчість була відзначена:

а) Нобелівською премією;

б) премією імені Т.Фонтані;

в) премією імені Г.Кляйста.

3. Творчість Ф.Кафки пов’язана з:

а) імперіалізмом;

б) футуризмом;

в) експресіонізмом.

4. За жанром твір Кафки «Перевтілення» -

а) повість;

б) оповідання;

в) нарис;

г) роман.

5. Ознакою індивідуального стилю Ф.Кафки є те, що письменник фантастичні й вірогідні події в оповіданні «Перевтілення» описує:

а) підкреслено буденно;

б) емоційно, з експресією;

в) відсторонено, нейтрально.

6. Думки Кафки про відчуження роз’єднаність людей у світі співзвучні концепціям:

а) екзистенціалістів;

б) футуристів;

в) акмеїстів.

7. Хто з письменників спонукатиме Кафку до публікацій своїх праць –

а) П.Верлен;

б)О.Баум;

в) М.Брод;

г) О.Пік

8. Роком перших серйозних праць письменника вважають:

а) 1904;

б) 1903;

в) 1907;

г) 1908.

9. Перший роман Кафки мав назву:

а) «Кочегар»;

б) «Безвісти зниклий»;

в) «Америка».

10. У ніч із 6 на 7 грудня 1921 року Кафка написав оповідання:

а) «Перевтілення»;

б) «Вирок»;

в) «Замок».

11. Відправним пунктом сюжету оповідання «Перевтілення» Ф.Кафки є:

а) неявка Грегора на роботу;

б) перетворення Грегора на комаху;

в) конфлікт Грегора з родиною.

12. Людина-комаха в оповіданні «Перевтілення» Ф.Кафки є символом:

а) ізольованості людини в сім’ї;

б) приреченості людського кохання;

в) крайньої людської самотності.

ІІІ. Основна частина уроку.

1. Вступне слово вчителя. Бесіда.

Аби розкрити тему уроку і дати відповіді на поставлені запитання, нам варто звернутися до світової літератури середини ХІХ ст., адже вже тоді вона мала зразки літературного типу «маленької людини». В Пушкіна - Самсон Вирін, від Гоголя прийшов Акакій Акакійович Башмачкін – безпомічна, слабенька людина-невдаха, яка не викликала читацької симпатії.



-До якого ж висновку веде нас Ф.Кафка, виводячи на своїх сторінках тип «маленької людини»?

Каталог: doc -> files -> news -> 579
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
579 -> Урок позакласного читання у 7 класі «Образ матері у творчості українських поетів»
579 -> Урок проект як часто чуємо: поезія вино. П'Єш І хмелієш
579 -> Уроку учителя опорного закладу «Новооржицька зош І-ІІІ ступенів»
579 -> Уроку: «Побудовa діaгрaм»
579 -> Урок з географії та математики у 6-му класі Іванова О. М., вчитель географії вищої категорії
579 -> Досвід роботи викладання курсу тригонометрії в середній і старшій школах Вчитель вищої категорії, вчитель-методист Т. Д. Пінаєва

Скачати 361.69 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка