Використання графіки в редакторі WordСкачати 271.02 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації16.03.2017
Розмір271.02 Kb.
#12042
  1   2   3   4   5   6
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТА №5

САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТА
Дисципліна: Загальний курс користувача ПК.

Тема: Використання графіки в редакторі Word.

Кількість годин на тему: 4

Питання на СРС: Графічні можливості редактора WORD.

Кількість годин на СРС: 2

Навчальна мета: ознайомитися з графічними можливостями редактора WORD.
Студент повинен:

знати:

 • прийоми роботи з графічними об’єктами;

 • як змінювати параметри графічних об’єктів;

 • призначення панелей інструментів;

вміти:

 • вставляти графічні об’єкти;

 • розташовувати графічні об’єкти в тексті;

 • змінювати розмір, колір графічних об’єктів;

 • використовувати написи;

 • групувати декілька графічних об’єктів.


Місце виконання самостійної роботи студента: вдома.
Завдання для самопідготовки. Прочитати рекомендовану літературу, звернути увагу на такі питання:

    1. Панель інструментів Малювання.

    2. Створення і зміна фігур.

    3. Робота з графікою в шарах.

    4. Угрупування і розгруповування.

    5. Використання написів.

    6. Використання об'єктів WordArt.

Питання для самоконтролю:

 1. Які засоби малювання ви знаєте ?

 2. Як використовується панель інструментів Малювання?

 3. Як розміщаються фігури в шарах?

 4. Що значить згруповувати фігури і як?

 5. Як використовується автофігура Напис?

 6. Що таке WordArt?


Результати самостійної поза аудиторної діяльності: складено конспект.

Форми контролю: перегляд конспекту, фронтальне опитування на наступному занятті.
Рекомендована література та Інтернет-посилання:

1) Ярмуш О.В., Редько М.М. Інформатика і комп'ютерна техніка; Навч. посібник. — К.: Вища освіта, 2006.2) http://office.microsoft.com/ru-ru/word-help/

Графічні можливості редактора WORD.

Використання ілюстрацій дозволяє створювати наочніші і привабливіші документи. Крім того, малюнки і діаграми можуть істотно скоротити текст: краще один раз побачити, чим сто разів почути, а тим більше прочитати сто сторінок тексту.

Word надає безліч графічних засобів, за допомогою яких можна створювати ефективніші і зрозуміліші документи. Так, з його допомогою можна створювати і вставляти малюнки, додавати об'єкти WordArt, вставляти написи, діаграми і так далі

У документ можна вставляти оцифровані за допомогою сканера фотографії, картинки, створені різними графічними програмами або узяті з готових бібліотек картинок. Microsoft Office включає обширну бібліотеку картинок.

Окрім вставки заздалегідь підготовлених за допомогою зовнішніх програм малюнків, Word надає вбудований набір інструментів для створення власних графічних об'єктів. Можливості використання таких інструментів, як Microsoft Graph, Microsoft WordArt або панель інструментів Малювання ми розглянемо на наших заняттях.

Прості вбудовані програми, що поставляються з Word, дозволяють створювати невеликі малюнки, діаграми, графіки.

Таким чином, в документи можна включати різні по складності і якості ілюстрації – від простих нарисів, що створюються без виходу з Word до витончених малюнків, що створюються могутніми програмами графіки.

Word надає прості і разом з тим могутні засоби для створення малюнків різного ступеня складності: від елементарних геометричних фігур до складних об'ємних фігур. Використовуючи інструменти панелі Малювання, можна малювати прямо на сторінці документа.

Хоча панель інструментів Малювання дозволяє виконувати лише прості дії, проте, використовуючи їх комбінації, можна створювати малюнки практично будь-якої складності, працювати з тінями, об'ємом і освітленням.

Основні поняття. Створення малюнків (також званих малюванням об'єктів) за допомогою панелі інструментів Малювання відбувається прямо на сторінці документа в режимі розмітки сторінки. При цьому текст, що є на сторінці, і межі полів сторінки не будуть перешкодою для малювання.


Намальовані об'єкти – лінії, багатокутники, інші фігури – можна вільно переміщати, перетягуючи їх за допомогою миші по сторінці (і навіть на іншу сторінку). У кожного документа існує три основних шаруючи: шар тексту, шар під текстом і шар над текстом. Малюнок за умовчанням розміщується в шарі над текстом. Фігури, з яких полягаємо малюнок (або весь малюнок цілком), можна переміщати між цими шарами. При створенні або зміні малюнка можна також вказати, як перекриватимуться фігури, з яких він побудований, тобто задавати для кожного об'єкту свій рівень.

Хоча при малюванні кожна фігура створюється окремо, є можливість згрупувати декілька фігур в одну, при цьому з групою фігур можна працювати як з єдиним цілим. При необхідності фігури можна легко розгрупувати.В процесі створення малюнка не тільки можна, але і потрібно експериментувати з різними засобами малювання. Тільки так ви зможете отримати якнайповніше уявлення про всі можливості створення малюнків в Word. Якщо результат якого або дії не відповідає вашим очікуванням, його можна відмінити, вибравши команду Правка, Відміна.


Малювати набагато зручніше на порожньому листі, тому перед створенням малюнка створіть новий документ. Потім намалюйте малюнок, згрупуйте його, скопіюйте малюнок в Буфер обміну, після чого вставте малюнок в інший документ.


Скачати 271.02 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка