«Використання сучасних комп’ютерних технологій для розрахунку систем освітлення приміщень»Сторінка1/4
Дата конвертації16.11.2016
Розмір1.03 Mb.
#1714
ТипРеферат
  1   2   3   4
Міністерство освіти і науки України

Вінницький національний технічний університет

Реферат


з дисципліни

«Сучасні інформаційні технології в науці і освіті»

на тему:

«Використання сучасних комп’ютерних технологій для розрахунку систем освітлення приміщень»

Виконав: ст. гр. Ем-13м

Магдич І. Ю.

Вінниця ВНТУ 2014

Як відомо природне і штучне освітлення в приміщеннях регламентується нормами ДБН В.2.5-28-2006 залежно від характеристики зорової роботи, найменшого розміру об'єкта розрізнення, розряду зорової роботи (І-VIII), системи освітлення, характеристики фону, контрасту об'єкта розрізнення з фоном.

На сьогоднішній розвиток комп’ютерних технологій дозволяє використовувати спеціалізовані програмні пакети для автоматизації та стандартизації розрахунків освітлення. Це дає можливість правильно спроектувати та точно визначити необхідну кількість освітлювального обладнання та місця їх встановлення відповідно до норм і стандартів.

З одією з найбільш популярних програм для таких цілей є програма DIALux - професійний пакет для проектування систем освітлення.

DIALux розповсюджується безкоштовно і є найпопулярнішим інструментом для світлотехнічних розрахунків, розробником пакету є німецька фірма DIAL.

Програма Dialux виконує світлотехнічні розрахунки, враховуючи безліч факторів, які не враховуються при проекторованіі освітленості по табличних методам. Це найбільш точний інструмент світлотехнічного проектування. Dialux дозволяє оцінити результат по різного виду діаграм розподілу освітленості і тривимірної візуалізації. У DIALux вбудований визуализатор Pov-ray, що дозволяє отримати фотореалістичне тривимірне зображення розподілу освітленості. Є можливість імпорту планів та експорту результатів розрахунку в AutoCAD.

Dialux проводить розрахунок всіх необхідних світлових характеристик: яскравості, всіх видів освітленості, показників блесткости, КПО і пр. З його допомогою можна розрахувати денне світло і тіні при плануванні освітлення. Програма приймає до уваги географічне розташування будівлі, погодні умови і тіні від навколишніх будівель і інших об'єктів.DIALux дозволяє змоделювати різні світлові сцени в приміщенні. Об'єднуючи світильники в одну або більше групи управління, ви можете змоделювати включення і виключення світла, різні рівні освітленості.

Рисунок 1 – Приклад розміщення світильників в програмі DIALux


Моделювання денного світла в DIALux

Можна розрахувати денне світло і тіні при плануванні освітлення. Програма приймає до уваги географічне розташування будівлі, погодні умови і тіні від навколишніх будівель і інших об'єктів. Dialux.Рисунок 2 – Моделювання денного світла в програмі DIALuxКаталог: portal -> static
static -> Пояснювальна записка до магістерської кваліфікаційної роботи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень) на тему
static -> Пояснювальна записка до бакалаврської дипломної роботи за напрямом підготовки
static -> Реферат abstract вступ 1 загальна характеристика авіаційної промисловості
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі системи комп'ютерної алгебри Mathcad»
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі електричнoго програмного забезпечення see electrical Expert»
static -> Оптимізація структури і потужності зони поточного ремонту пасажирських автомобільних підприємств
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі програм и для роботи з електронними таблицями Microsoft Excel»
static -> Характеристика мікропроцесорного пристрою І автоматики rej 515 Призначення
static -> Реферат об’єкт досліджень видобування мінеральних вод. Мета роботи дослідити екологічний вплив видобування мінеральних вод


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка