Використання засобів інтерактивної дошки на уроках біології у 6 класі Методичний аспектСторінка1/12
Дата конвертації31.01.2019
Розмір4.58 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Використання засобів інтерактивної дошки

на уроках біології у 6 класі

Методичний аспект використання засобів інтерактивної дошки полягає у тому, що для підготовки заняття з нею треба більше часу та сил, ніж до звичайного. Навіть, якщо ви готуєте презентацію і вставляєте туди відео, у вас вийде лінійна презентація, яку ви зможете перемотувати вперед та, за бажанням, назад. Ви не зможете нічого в ній, по ходу заняття, поміняти. не вийде. Але, скажімо, MS PowerPoint має функцію, що дозволяє робити ремарки під час показу слайдів — грубо кажучи, малювати по них. І вам не треба підходити до комп’ютера і брати в руки мишку. Залишаючись коло дошки, ви не втрачаєте контакт з аудиторією.

Мало того, той-же PowerPoint в купі із інтерактивною дошкою, дозволяє зробити вашу презентацію інтерактивною та нелінійною. Досягається це за допомогою вставляння в презентацію внутрішніх посилань, що дозволятимуть перескакувати на довільний слайд. Тобто, в залежності від ситуації, скажімо, від обраної учнями відповіді, буде програватися та, чи інша ділянка презентації.

Можливість набору тексту на поверхні дошки за допомогою цифрових фломастерів або екранної клавіатури, стирання або прибирання написаного, збереження в пам’яті комп’ютера всієї інформації, що знаходиться на поверхні дошки, дуже зручно використовувати при складанні таблиць, схем тощо.

Освітлення та затемнення дошки, зашторювання дошки, регулювання та вибір кольору і товщини дошки, можливість швидкого малювання прямих ліній і геометричних фігур тощо можна використати для проведення експрес- опитування.

Навчальний матеріал може бути підготовлений завчасно, збережений і поданий у вигляді серії слайдів на дошці з будь-яким графічним коментуванням.

Програма PowerPoint, що входить до пакету Microsoft Office, дозволяє створювати дидактичні матеріали у вигляді навчальної презентації з ефектами анімації окремих об’єктів (тексту, фотографій, малюнків), зі звуковим супроводом, демонстрацією відеофрагментів та використанням гіперпосилань для зміни визначеної послідовності демонстрації слайдів. Програма включає можливості малювання простих об’єктів і внесення зміни до малюнків і фотографій, відображення графіків і діаграм. На базі розробленої презентації забезпечується можливість її друкування в різних формах. Передбачена можливість збереження презентації у різних форматах дозволяє використовувати її не лише на комп’ютерах, на яких встановлене програмне забезпечення Microsoft Office, а й переглядати за допомогою будь-якого браузера.

Розглянемо деякі можливості використання ігрових елементів Smart Board.

Насамперед слід встановити пагін Lesson Activity Toolkit (LAT) доступною для вас мовою (для знавців англійської мови LAT у Smart Notebook є стандартною). Мені вдалося знайти тільки російськомовну версію LAT 2.0 – RU. Тому надалі вкладки перекладатиму українською мовою, а демонструватиму російською. Отже, LAT 2.0 – RU містить 760 елементів, з них малюнків – 299, інтерактивні і мультимедійні – 262, файли та сторінки Notebook – 299. А також вкладки "Графіка", "Заняття", "Ігри","Приклади", "Засоби", "Сторінки".Розглянемо деякі можливості у вкладці "Приклади - Заняття".  1. Анаграма. Дозволяє працювати з понятійним апаратом, оскільки містить ключ у якому є пояснення терміна, або картинка. [1. 242]

Я цю гру назвала "Букви розгубилися".


Каталог: attachments -> article
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Основи теорії літератури
article -> До листа Міністерства освіти і науки України від 17. 08. 2016р. №1/9-437
article -> План роботи методичного об’єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> План роботи методичного осередку вчителів-предметників природничо-математичних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> Рішення щодо оцінювання навчальних досягнень учнів курсів за вибором приймається навчальним закладом
article -> Получение патента на полезную модель


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка