Вікторина «Щасливий випадок» Мета: Повторити та закріпити знання учнів, отримані при вивченні теми «Технологія цегляного мурування»



Сторінка1/5
Дата конвертації20.03.2017
Розмір1.21 Mb.
  1   2   3   4   5




«Учиться и не думать

впустую расходовать время»



(Конфуций)



Вікторина «Щасливий випадок»
Мета: Повторити та закріпити знання учнів, отримані при вивченні теми «Технологія цегляного мурування» та теми «Будівельні розчини, бетони» навчити учнів мислити, розвивати пам'ять, виховання відповідальності, викликати інтерес до професії.

Тип уроку: Вікторина «Щасливий випадок».

Наглядні посібники: Плакати, емблеми команд гравців.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

1. Група ділиться на 4 команди.

2. З них дві команди гравці.

3. .Дві команди вболівальників.



4. Ведучий, члени журі.

II. Початок вікторини.

У ведучого два закритих конверти з питаннями для кожної команди. Капітани команд тягнуть жереб.
1-й гейм.

Кожна команда отримує 11 питань.

На обмірковування кожного питання відводиться по 20 секунд. Кожна вірна відповідь 1бал.
2-й гейм.

Кожна команда отримує завдання: На малюнках виявити порушення правил та інструкцій з техніки безпеки.

На обмірковування для відповіді відводиться 5 хвилин.

Кожна вірна відповідь 2бали.
3-й гейм.

На протязі 2-5 хвилин команда повинна відповісти на як можна більшу кількість запитань.

Вірна відповідь 1бал.

4-й гейм.

Питання кожному гравцю.

Кожна вірна відповідь 1бал.

Для відповіді 15сикунд.

Якщо всі гравці відповідають правильно то команда отримує додатково 1бал.

5-й гейм.

Команди обмінюються запитаннями.

За кожну правильну відповідь команда отримує 1бал.

6-й гейм.

Коли капітани команд розгадують кросворди, командам пропонується наступний конкурс:

Командам пропонуються слова-терміни на українській мові, а вони повинні перекласти на російську мову.

III. Підведення підсумків вікторини.
Номінація «Кращий гравець»
Номінація «Краща команда»
Нагородження команд.

Бажаю Вам успіхів!



Питання першого конверта
1.Що називають робочим місцем муляра?

(Ділянка мурування разом з установленими рядом піддонами з цеглою, ящиками з розчином).

2.Що розуміють під нормоконтролем муляра?

(Технологічно необхідний набір інструмента, пристроїв та інвентарю, розрахованого на бригаду мулярів).

3.Що забезпечить застосування порядівок?

(Скорочення часу на перевірку правильності мурування, забезпечує вертикальність кутів та потрібну товщину швів).

4.Як розкладається цегла для мурування зовнішньої тичкової версти?

(Перпендикулярно або під кутом 45°до осі стіни (по дві цеглини). Між ними оставляють проміжок в пів цеглини)

5. Як розкладається цегла для мурування зовнішньої ложкової версти?

(По дві цеглини паралельно осі стіни з проміжком в одну цеглину)

6.Якими прийомами укладки цегли користується муляр?

( «вприсик», «напівприсик», «впритиск», вприсик з підрізкою розчину»)

7.В якій послідовності виконують розшивку зовнішніх швів?

(Спочатку розшивають вертикальні, а потім горизонтальні шви)

8.Скільки трьохчетвірок укладають в тичковому ряді при муруванні кута?

(Дві в зовнішній тичковій версті)

9.Яку мінімальну товщину мають стіни для вентиляційних каналів?

(380мм або 1½цеглини)

10.З якої цегли мурують вентиляційні канали?

(Керамічної, силікатної)

11. З якої цегли мурують димохідні канали?

(Тільки з керамічної повнотілої)



Питання другого конверта.
1.Які елементи стін можливо мурувати по багаторядній системі мурування?

(Прямі кути, примикання стін, пересікання стін, вертикальні обрізи, простінки, димові та вентиляційні канали)

2.По якій системі перев'язування викладають цегляні стовпи та вузькі, (шириною до 1м), простінки?

(трирядною)

3.Що називають полегшеним муруванням?

Стіни в яких частина мурування замінена утеплювачем)

4.Які види полегшеного мурування використовують?

(Колодязне, мурування з утеплювачем, мурування з повітряним прошарком і другі)

5.Що називають перемичкою?

( Конструктивний елемент, перекриваючий віконні та двірні прорізи)

6.Що називають помостами? Риштуваннями?

(Тимчасові устрої, улаштовані на перекритті для мурування на одному поверсі (помости). Тимчасові устрої, улаштовані на поверхні грунту для мурування на всю висоту будівлі (риштування))

7.В яких випадках ефективна праця мулярів ланкою «двійка», «трійка», «четвірка»?

(Ланка «двійка» виконує мурування стін з великою кількістю прорізів, стін товщиною в 1,5цеглини, а також стовпів та перегородок.

Ланка «трійка» виконує мурування стін товщиною в 2 і 2,5 цеглини.

Ланка «четвірка» виконує мурування стін товщиною не менше 2-х цеглин з одночасним лицюванням.)

8.Що називають ділянкою?

(Ділянка мурування на висоту 1,2м (ярус) для роботи ланкою мулярів на протязі зміни)

9. Що називають захваткою?

(Частина будівлі де працює бригада мулярів на протязі зміни)

10.Що розуміють під якістю цегляного мурування?

(Відповідність мурування робочим кресленням та вимогам ДБН)
11.Що повинен контролювати муляр постійно під час мурування?

(Правильність перев'язування,товщину та заповнення швів. Горизонтальність рядів та вертикальність кутів

Наявність та правильність закладки металевих сіток, металевих стержнів і т.п..)




Питання першого конверта. (1-й гейм)

1.Що називають робочим місцем муляра?
2.Що розуміють під нормоконтролем муляра?
3.Що забезпечить застосування порядівок?
4.Як розкладається цегла для мурування зовнішньої тичкової версти?
5. Як розкладається цегла для мурування зовнішньої ложкової версти?
6.Якими прийомами укладки цегли користується муляр?
7.В якій послідовності виконують розшивку зовнішніх швів?
8.Скільки трьохчетвірок укладають в тичковому ряді при муруванні кута?
9.Яку мінімальну товщину мають стіни для вентиляційних каналів?
10.З якої цегли мурують вентиляційні канали?
11. З якої цегли мурують димохідні канали?



Каталог: attachments -> article -> 8988
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Основи теорії літератури
article -> До листа Міністерства освіти і науки України від 17. 08. 2016р. №1/9-437
article -> План роботи методичного об’єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> План роботи методичного осередку вчителів-предметників природничо-математичних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> Рішення щодо оцінювання навчальних досягнень учнів курсів за вибором приймається навчальним закладом
article -> Получение патента на полезную модель


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка