Вимірювальні перетворювачі неелектричних величин на електричніСторінка1/5
Дата конвертації28.08.2017
Розмір1.63 Mb.
#28099
ТипГлава
  1   2   3   4   5
Глава 18

ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ НЕЕЛЕКТРИЧНИХ ВЕЛИЧИН НА ЕЛЕКТРИЧНІ
На електричних станціях вимірюють значну кількість неелектричних фізичних величин. Кількість їх значно перевищує вимірювані електричні величини, а кількість місць на кожному енергоблощ, де роблять такі вимірювання, перевищує сотні. Серед механічних величин, що підлягають вимірюванням величини: • мас- • сил- • обертових моментів; • рівнів заповнення ємностей з водою, хімічними реактивами. мазутом, вугільним пилом; • амплітуд і частот вібрацій; • частот обертання; • витрат води, пари тощо Особливу увагу приділяють вимірюванням теплових величин: температур обмоток електричних машин і трансформаторів, води, пари, повітря тощо. Контролюють величини, що визначають властивості і склад речовин: • хімічний склад газових сумішей, • концентрацію розчинів, • солоність води, • вологість повітря, мазуту, вугілля та ін.

Для вимірювання вказаних величин використовують вимірювальні перетворювачі (датчики), що перетворюють вимірювані фізичні величини на електричні.


§ 18.1

Вимірювальні перетворювачі механічних величин зі змінними активними опорами
До цієї групи відносять реостатні перетворювачі пе­реміщень і тензорезистивні перетворювачі.

Реостатні перетворювачі (датчики) переміщень виконують на основі намотаних дротом високого питомого опору резисторів з повзунком, що пересувається під дією об'єкта, розмір переміщення котрого необхідно вимірю­вати.

Рис. 18.1

Реостатні перетворювачі: а — прямолінійний; б — коловий
Для контролю величини поступальних переміщень, або обмежених кутових переміщень застосовують прямолінійні реостати, а для контролю величини значних кутових пе­реміщень — дугові чи кутові. Дві можливі конструкції рео­статів показано на рис. 18.1, а, б.

У цих перетворювачах величина опору чи напруги між нерухомим і рухомим контактами є залежною від величини переміщення рухомого контакту відносно нерухомого.Для визначення величини сили, що діє на будь-яку кон­струкцію, найпростішим перетворювачем може бути дріт, що розтягується разом з конструкцією, до якої його прик­ріплено, та змінює величину свого електричного опору. Та­кий перетворювач зображено на рис. 18.2. Він складається з паперової чи плівкової полімерної підкладки 1, на яку на­клеєно дріт 3 матеріалу, чутливого до розтягування й здатного змінювати при цьому свій опір. До кінців цього дроту зварюванням чи паянням прикріплено мідні проводи, що з'єднують перетворювач з вимірювальною схемою. Поверх перетворювача наклеєно захисний шар паперу. Такі перетворювачі називають тензометрами.Каталог: KPI%20volume%20W -> METROL


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка