Вимоги безпеки під час проведення навчань І занать з бойової підготовкиСторінка1/69
Дата конвертації16.06.2022
Розмір0.59 Mb.
#92812
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   69
Вимоги безпеки

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ


ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАНЬ І ЗАНАТЬ
З БОЙОВОЇ ПІДГОТОВКИ

Київ 2006


Посібник розроблений відділом забезпечення підготовки Сухопутних військ управління бойової підготовки Сухопутних військ Збройних Сил України за редакцією генерала-лейтенанта Дячука Г.І. і призначений для вивчення та практичного використання під час проведення занять з бойової підготовки.


У розробці брали участь полковник Кравченко В.В., підполковник Геращенко Є.Г., підполковник Бойко І.Є., підполковник Цибик І.І.

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Заходи безпеки направлені на збереження життя військовослужбовців, а також попередження травмування та каліцтва особового складу.


Вони досягаються точним визначенням, доведенням всіма категоріями командирів (начальників) заходів безпеки до особового складу, особистим контролем за їх дотриманням та виконанням військовослужбовцями у ході бойової підготовки. Безпека забезпечується чіткою організацією заняття, точним і своєчасним виконанням команд керівника заняття і командирів, дисциплінованістю усіх військовослужбовців.
Заходи безпеки визначенні у статутах Збройних Сил України, положеннях, методичних посібниках та інструкціях.
Методичний посібник розрахований на виконання заходів безпеки при проведенні навчань і занять в ході бойової підготовки.    1. ОБОВ’ЯЗКИ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ

Турбота про збереження життя та здоров’я військовослужбовців – обов’язок кожного командира (начальника). На них покладається забезпечення дотримання вимог заходів безпеки під час навчань, занять та інших заходів бойової підготовки.


Командир полку (бригади, корабля 1 рангу) відповідає за стан пожежної та екологічної безпеки (ст.66 СВС). Він зобов’язаний:
знати справжній стан військової дисципліни в полку, вживати заходів для запобігання злочинам та іншим правопорушенням, негайно доповідати старшому командирові (начальникові) про злочини, корупційні діяння та надзвичайні події в полку в повідомляти про них військового прокурора (у разі належності полку до Збройних Сил України повідомляти також начальника відповідного органу управління Служби правопорядку), особисто з’ясувати причини катастрофи та інших випадків, пов’язаних із загибеллю людей чи з іншими тяжкими наслідками;
визначати заходи безпеки і здійснювати контроль за їх додержанням (командирові корабля, крім того, вживати заходів для забезпечення живучості корабля та безпеки його плавання);
піклуватися про здоров’я підлеглих, вживати для їх фізичного зміцнення всіх необхідних заходів;
вживати заходів для охорони довкілля й раціонального використання природних ресурсів у районі розташування військової частини, під час проведення навчань та інших заходів бойової підготовки, повсякденної діяльності (ст.67 СВС).


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   69
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка