Возв тема. 1 Міжнародне військове співробітництво та участь збройних формувань України міротворчих місіях ООН. Основи міжнародного гуманітарного права. Дгп. Етика проведення міжнародних гуманітарних операційСкачати 54.28 Kb.
Дата конвертації23.10.2016
Розмір54.28 Kb.
ТипЛекція
УРОК № ___.

 

ВОЗВ Тема.1-3. Міжнародне військове співробітництво та участь збройних формувань України міротворчих місіях ООН. Основи міжнародного гуманітарного права.ДГП. Етика проведення міжнародних гуманітарних операцій..

 

Навчальна група: _____________

 

Час:__________________________

 

Місце:________________________

 

Мета: Вивчити що таке міжнародне військове співробітництво та участь збройних формувань України міротворчих місіях ООН. Основи міжнародного гуманітарного права.

Обладнання: підручник, методичні матеріали, схеми.

 

План уроку

1. Міжнародне військове співробітництво

2. Основи  Міжнародного гуманітарного права.

3. Правила для солдата

 

Хід уроку

 

I. Шикування. Привітання, огляд зовнішнього вигляду, захід у клас, розміщенняII. Оголошення теми, мети та завдань уроку

ІІІ. Відпрацювання основних питань.

IV. Контрольне опитування.

V. Підведення підсумків.

VI. Домашнє завдання.

Лекція вчителя.

 

1. Міжнародне військове співробітництво

Після набуття незалежності Україна інтегрується у Європейські та трансатлантичні структури. Міжнародне військове співробітництво охоплює багато країн світу, низку провідних міжнародних інститутів серед яких – Північно-Атлантичний Договір (НАТО), Організація Об’єднаних Націй (ООН) і Організація Безпеки та Співробітництва Європи (ОБСЄ), Європейський Союз (ЄС), Союз Незалежних Держав (СНД) та політичне об’єднання між Грузією, Україною, Азербайджаном та Молдовою (ГУАМ).

Що це дає Україні та її військовим формуванням ?

З політичної точки зору – це, в першу чергу, підтвердження Україною своєї прихильності до виконання Програми  „Партнерство заради миру”, яка здійснюється під егідою НАТО.

З військово-політичної точки зору – визначення тенденції зміцнення взаємовідносин між Міністерством оборони України та міністерствами оборони інших країн.

Найбільш масштабними заходами в рамках програми „Партнерство заради  миру” є багатонаціональні навчання, в яких беруть участь Збройні Сили України, де збагачується досвід взаємодії нашої армії з арміями інших країн.

З військової точки зору – це  здійснення підготовки за призначеннями офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдатів українських підрозділів, які залучаються до навчань.

Важливою складовою зовнішньої політики України є участь підрозділів військових формувань в міжнародних операціях з підтриманням міжнародного миру і безпеки.

Миротворчі сили - це багатонаціональні військові формування різних  країн, діяльність яких спрямована на зміцнення миру і безпеки, ліквідацію або обмеження міждержавних, міжетнічних, міжконфесійних та інших к конфліктів і суперечностей у світі.

Найвпливовішими миротворчими силами сучасності є спеціалізовані структури ООН – місії спостерігачів і збройні сили по підтриманню миру.

Відповідно до закону України „Про участь України в міжнародних  операціях” наші військовослужбовці беруть участь в міжнародних миротворчих операціях. Основним змістом таких операцій є запобігання виникненню конфліктів, шляхом мирного врегулювання, контролю за додержанням угод про припинення вогню. Зброя у даних операціях використовується виключно у  випадку загрози життю миротворців для їх особистого захисту.

За зразкове виконання миротворчих операцій, військовослужбовці можуть нагороджуватися урядовими нагородами іноземних держав, Організації Об’єднаних Націй та НАТО (медалями „За виконання завдань з підтримання миру”, „За участь у миротворчій операції в регіоні конфлікту”).

Співпраця України з ООН є одним із найважливіших зовнішньополітичних здобутків держави і має велике значення для підвищення політичного авторитету України на світовій арені, у створенні Європейської системи безпеки, служить побудові демократичного суспільства.

 

2. Основи  Міжнародного гуманітарного права.

 

Міжнародне гуманітарне право   (право війни) (право збройних конфліктів) – це  сукупність міжнародно-правових норм, які, спрямовані на захист жертв збройних конфліктів і встановлюють заборону або обмеження методів та засобів ведення війни, а також відповідальність за порушення певних принципів і норм.

Військова доктрина України наголошує: „Україна будує свої відносини з іншими державами на основі принципів рівноправності, взаємоповаги, невтручання у внутрішні справи та інших загальних принципів і норм міжнародного права, зафіксованих, зокрема, у статтях ООН та документах Ради з безпеки і співробітництва в Європі”.3. Правила для солдата

1.                             Будь дисциплінованим солдатом. Пам’ятай, що порушення правил війни дискредитує і державу, і армію, і солдата.

2.                             Вести бойові дії дозволяється тільки проти військовослужбовців противника, нападати тільки на військові об’єкти.

3.                             Не спричиняй більших руйнувань, ніж це потрібно для виконання бойового завдання.

4.                                  Не воюй з противником, який вийшов зі строю або здається. Роззброй його та передай своєму командиру.

5.                             Підбирай поранених і хворих, надавай їм допомогу незалежно від того, на чиєму боці вони воювали.

6.                             Поводься гуманно зі всіма цивільними особами та із захопленим противником.  Не застосовуй тортур фізичного та технічного характеру.

7.                             Утримуйся  від будь-яких актів помсти.

8.                             Стався з повагою до осіб і об’єктів з емблемою Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, з білим прапором  і  з емблемами, якими позначені культурні цінності.(Дивись додаток №  2 )

9.                             Поважай власність іншої людини.  Грабувати забороняється.

10.                          Намагайся перешкоджати порушенню цих правил. Про всі порушення доповідай командиру.

11.                          Порушення  прав людини караються.

12.                          Ти захисник демократії і повинен поважати права людини.

 

 IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Запитання до учнів.

1. Розкрити поняття: „миротворчі Сили”

  2. Що таке Міжнародне гуманітарне право?

  3. Які ви знаєте правила для солдата згідно вимог гуманітарного права?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал. 

Скачати 54.28 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка