Вплив алкоголю на організм людиниСкачати 11.33 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір11.33 Kb.
#19070

Вплив алкоголю на організм людини

Будь-яка доза алкоголю, навіть така, що не викликає сп'яніння, завдає шкоди організму людини.

 • Будь-яка доза алкоголю, навіть така, що не викликає сп'яніння, завдає шкоди організму людини.

Вплив:

 • Серцево-судинна система
 • Мозок і нервова система
 • Шлунок, підшлункова залоза
 • Печінка

Серцево-судинна система

 • Як тільки алкоголь потрапляє у кров, він з достатньо високою швидкістю розповсюджується в усьому водному середовищі організму, в усіх органах і системах. Коли велика частина алкоголю потрапила в організм, починається активний процес його виведення, проте в деяких системах він затримується довше, що робить його дію на організм ще більш згубною.

Дія алкоголю універсальна, він вражає всі органи і системи людського організму і викликає найрізноманітніші хвороби: захворювання серцево-судинної системи, порушення в роботі шлунку, печінки, неврози, розлади в статевій сфері і т.і.

Дія алкоголю універсальна, він вражає всі органи і системи людського організму і викликає найрізноманітніші хвороби: захворювання серцево-судинної системи, порушення в роботі шлунку, печінки, неврози, розлади в статевій сфері і т.і.

Також У любителів хмільних «напоїв» формується так зване бичаче або пивне серце — розширення його меж, при цьому частішає частота серцевих скорочень, виникають аритмії, підвищується тиск.

Мозок і нервова система

 • Чим краще забезпеченість органів і тканин кров'ю, тим швидше спирт потрапляє в них. Внаслідок багатого кровопостачання у мозок насичення етанолом мозкової тканини проходить швидше, і концентрація в ній виявляється вищою, ніж в інших органах. Токсична дія алкоголю на головний мозок сприймається людиною як нібито нешкідливий стан сп'яніння. І це приводить до оніміння, а потім і відмирання ділянок головного мозку.

Після кожної так званої «помірної» випивки у людини в голові з'являється нове кладовище загиблих нервових клітин. Сприйняття потерпілого при алкогольному отруєнні ускладнюється і сповільнюється, порушуються увага та пам'ять. Внаслідок цих змін, а також постійного впливу на людину алкогольного і питтєвого клімату, починаються глибокі зміни її характеру, психіки.

Крім поступового руйнування окремих сторін розумової і психічної діяльності мозку, алкоголь у все зростаючій мірі призводить до повного виключення нормальної функції мозку.

Не слід забувати, що алкоголь володіє наркотичними властивостями: до нього дуже швидко звикають, і виникає потреба в повторних самоотруєннях, тим більше, чим частіше і у великих дозах приймаються спиртні напої.

Шлунок, підшлункова залоза

 • При потраплянні алкоголю в організм першими страждають стравохід та шлунок. Алкоголь пригнічує виділення травних ферментів підшлункової залози, тим самим він пригнічує процес всмоктування поживних речовин в кров. Наприклад, внаслідок недостатності в організмі солі фолієвої кислоти змінюються клітини, що вистилають тонку кишку, які повинні забезпечувати всмоктування у кров глюкози, натрію, а також самої солі фолієвої кислоти та інших поживних речовин.

При регулярному прийомі навіть невеликих доз алкоголю залози, що розташовані в стінці шлунку і виробляють шлунковий сік, під впливом алкогольного подразнення спочатку виділяють багато слизу, а потім атрофуються. Виникає гастрит, який може перейти у рак шлунку.

 • При регулярному прийомі навіть невеликих доз алкоголю залози, що розташовані в стінці шлунку і виробляють шлунковий сік, під впливом алкогольного подразнення спочатку виділяють багато слизу, а потім атрофуються. Виникає гастрит, який може перейти у рак шлунку.

Пошкодження мають місце і в підшлунковій залозі, що стає причиною частиих скарг питущих людей на погане травлення, на різкі болі в животі тощо. У таких хворих часто спостерігається діабет внаслідок загибелі особливих клітин, що розташовані в підшлунковій залозі і виробляють інсулін. 

 • Пошкодження мають місце і в підшлунковій залозі, що стає причиною частиих скарг питущих людей на погане травлення, на різкі болі в животі тощо. У таких хворих часто спостерігається діабет внаслідок загибелі особливих клітин, що розташовані в підшлунковій залозі і виробляють інсулін. 

Печінка

 • Проходячи через печінковий бар'єр, продукти розпаду етилового спирту негативно впливають на клітини печінки, які під впливом їх руйнівної дії гинуть. На їх місці утворюється сполучна тканина, або просто рубець, що не виконує печінкової функції. Зменшується здатність печінки зберігати вітамін А.

Під постійною дією алкоголя Печінка поступово зменшується в розмірах, судини печінки здавлюються, кров в них застоюється, тиск підвищується. І якщо відбувається розрив судин, починається рясна кровотеча, як наслідок - людина гине. Це явище називається цирозом печінки.

Алкоголізм

 • При тривалому прийомі спиртних «напоїв» розвивається хронічний алкоголізм.
 • Як всяка отрута, алкоголь, прийнятий в певній дозі, призводить до смертельного результату.

Алкоголізм – це хвороба

Захистіть своє здоров'я

скажіть “НІ” алкоголю.


Каталог: uploads -> editor
editor -> Особливості культур заходу і сходу Презентація до уроку (9 клас)
editor -> Конкурс «Учитель року 2016»
editor -> Індивідуальний характер перевірки
editor -> Відділ освіти Нікопольської міської ради Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №8»
editor -> Методичні рекомендації щодо організації роботи в групах продовженого дня./ Упорядник Л. В. Пономаренко Пирятин: рмк, 2015
editor -> Гайдаренко Світлана Анатоліївна
editor -> Сталий розвиток суспільства
editor -> Бібліотечні уроки для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 2013 Греджева Н. О
editor -> Календарно-тематичне планування уроків з художньої культури на І семестр для 9-11 класів. Художня культура 9 – 11 класи Розробка змісту навчальної програми «Художня культура»
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації

Скачати 11.33 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка