Всередині містаСкачати 42.06 Kb.
Дата конвертації13.01.2022
Розмір42.06 Kb.
#88432
Аналіз речення
Техноекологія контрольна, 5 клас Маринчук Федір

І раптом: перед зимою, скеля над містом, всередині міста, зграя птахів над горою, які летять до Африки, Малої Азії, туди, де поля з шафраном, алое і гібіскусом між гігантською шипшиною недалеко перед довгим Нілом, кілька убитих в око різнокольорових птиць, поскладаних одна на одну, від чого різні кольори ще більше різняться, у кожному правому оцівідблиск міжконтинентального маршруту, в кожному лівомучервона пляма, і жодне пір’ячко не подерте, і легенький вітер нагортає пух з одного невагомого тільця на примарний пух іншого, й око стрільця у зворотному заломленні оптики (Т. Прохасько).


куди?Поместите здесь ваш текст

яких?здесь ваш текст

[ ]: [ ], [… ім. ], (які… присл.), (де ), [ ], (від чого ), [ ], [ ], і [ ], і [ ], й [ ].

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Речення складне, розповідне, неокличне, безсполучниково-підрядно-сурядний зв’язок з послідовною підрядністю.
12

11

10

9

8

6

3

2

1
: , , , , , і , і , й


7

5

4

І рівень: між 1 і 2-12 зв’язок безсполучниковий, неоднорідного складу, відношення з’ясувальні, структура закрита, типізована, твердий порядок частин, засоби зв’язку: інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.)

(Олено Яківно, можливо, все не так, я знайшла занадто дивне речення, але, як на мене, то 1 частина — це неповне речення, в якому пропущено присудок «бачу»).

І а рівень: між 2 і 3 зв’язок безсполучниковий, однорідного складу, відношення перелічувальні, структура відкрита, нетипізована, вільний порядок, засоби зв’язку: інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.)

І б рівень: між 6, 8-9 безсполучниковий зв’язок, однорідного складу, відношення перелічувальні, структура відкрита, нетипізована, твердий порядок, засоби зв’язку: інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.)

І в рівень: між 8 і 9 безсполучниковий зв’язок, однорідного складу, відношення зіставні, структура закрита, нетипізована, вільний порядок, засоби зв’язку: інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.)

І в рівень: між 10, 11, 12 сурядний зв’язок, єднальні відношення одночасності дій, гнучка структура, вільний порядок, засоби зв’язку: сполучники, інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп. – теп.)

ІІ а рівень: між 3 і 4 підрядний зв’язок, нерозчленована структура, власне-прислівний тип, валентно-незумовлений, несиметрична, атрибутивно-поширювальна підрядна частина, твердий порядок частин, засоби зв’язку: сполучне слово «які», інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.)ІІ б рівень: між 6 і 7 підрядний зв’язок, розчленована структура, власне-детермінантна, наслідку, твердий порядок частин, засоби зв’язку: прийменниково-сполучникова конструкція «від чого», інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.)

ІІІ рівень: між 4 і 5 підрядний зв’язок, нерозчленована структура, власне прислівного типу, валентно зумовлена, симетрична структура, підрядне місця дії, твердий порядок, засоби зв’язку: сполучник «де», інтонація, співвіднесеність видо-часових і модальних форм дієслів-предикатів (теп. – теп.).
Скачати 42.06 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка