Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей



Скачати 29.16 Kb.
Дата конвертації31.01.2019
Розмір29.16 Kb.
ТипУрок
Тема уроку: Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей.

Освітня мета уроку: навчити вставляти в документ зображення; формувати вміння:використовувати інструменти для роботи з рисунками; використовувати набуті знання на практиці;

Розвиваюча мета уроку: розвивати креативність; образне мислення; виховувати інтерес до творчої співпраці;

Виховна мета уроку: виховувати професійне ставлення до предмета, відповідальність, уважність, відчуття партнерства й лідерства.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Форма проведення уроку: ділова гра.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті, презентація.
Журналіст - це письменник, що навмання вибудовує шлях до істини.

Д.Карнегі (слайд 1)



Хід уроку

  1. Організаційний етап

Доброго дня, шановні учні та гості!

Як ви помітили на слайді, сьогодні вам знову випаде нагода побувати в ролі журналістів, тобто продовжити випуск вашої історичної газети «Україна крізь віки». (слайд 2)

Проте, для того, щоброзпочати роботу над новою темою, нам необхідно повторити раніше вивчений матеріал.


  1. Актуалізація опорних знань

Продовжіть речення, початок якого ви бачите на слайді:

Незакінчене речення

  1. У текстовому процесорі можна створити списки трьох типів …

(маркований, нумерований,багаторівневий)

  1. Можна відформатувати створений список, змінивши ……………………

(вид маркера, його формат, список нумерації, розташування списку)

  1. За допомогою табуляції можна……….

(розташувати об’єкти тексту в певних місцях рядка) (слайд 3)

  1. Існує кілька способів оформлення тексту у вигляді маркованого чи нумерованого списку – це …….

(основний спосіб, автоматичне створення списку, перетворення на список)

  1. У текстовий документ можна вставити ………..

(векторне та растрове зображення)

  1. Елементи списку текстового документа можна відсортувати за…. (зростанням або спаданням) (слайд 4)

IІІ . Оголошення теми і мети уроку.Мотивація навчальної діяльності

  1. Евристична бесіда

  • Чим приваблюють вас друковані засоби масової інформації?

  • Що можна розмістити на сторінках книг, газет, журналів?

  • Чим можна «оздобити» текст?

  • Чому, на вашу думку, більшість дитячих книг своїм оформленням викликають позитивні емоції?

  1. Оголошення теми та завдань уроку.

Отже, у ході бесіди ми з’ясували, що під час створення текстового документа часто виникає необхідність вставити до нього зображення, яке ілюструє зміст тексту (рису­нок, фотографія, схема, діаграма тощо) або графічно оздоблює документ (рамки, розділювачі, графічні маркери списків, логотипи тощо).
(слайд 5 – тема уроку) Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей.

(слайд 6)

Тому завдання, яке я ставлю перед вами на цьому уроці - навчитися вставляти зображення у текстовий документ і настроювати їхні властивості.
ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.


  1. Дослідження-зіставлення.

Діти, які виявили бажання, отримали випереджувальне завдання:

  • самостійно опрацювати параграф підручника № 1.4;

  • дослідити, яким чином ілюструвати інформаційний матеріал необхідними зображеннями;

  • представити результати своєї роботи у вигляді презентації.

Вам необхідно уважно слухати виступ, конспектувати найважливішу інформацію, адже вона містить матеріал нашої сьогоднішньої теми уроку.

(Учнівська презентація)

Виставлення оцінки.



  • Прослухавши повідомлення, ви зрозуміли, як необхідно додавати зображення? Хто не зрозумів?

  • Тож давайте коротко узагальнимо прослухане.

Підсумок учителя (слайд 7) – записати в зошит.

Способи вставлення зображень до текстового документа

    1. Вставлення графічних зображень з файлів

    2. Вставлення графічних зображень з колекції MicrosoftOffice

    3. Через буфер обміну

  1. Робота в групах.

  • А зараз ми спробуємозастосувати отримані знання на практиці.

Урок продовжимо у вигляді ділової гри. (слайд 8 – тема «Розвиток культури України початку ХХ ст.»)

Для цього ми поділимося на три групи і кожна з груп працює над оформленням статті для газети. Стаття повинна мати яскравий доречний заголовок, бути ілюстрованою фотографіями чи малюнками.

Від редактора газети, чиї обов’язки я сьогодні виконуватиму, ви отримуєте завдання: створити три колонки під такими рубриками:


  1. Архітектура початку ХХ ст.

  2. Видатніхудожники початку ХХ ст.

  3. Здобутки літератури на початку ХХ ст.. (слайд 9, 10)

Розподіл завдань у групі:

  • Журналіст – знайти необхідний текстовий матеріал для статті;

  • Кореспондент – дібрати доречні ілюстрації до теми;

  • Дизайнер створити макет статті, оформити заголовок за допомогою об'єкта WordArt,скомпонувати текст і зображення.

(слайд 11) Зразок

  1. Творчі звіти груп

  2. Я – редактор ” (оцінювання роботи однокласників, коротка аргументація). (слайд 12 – шкала оцінювання)

Оголошення оцінок. (З урахуванням виставлених вами оцінок)

V.Закріплення знань (за наявності вільного часу)

Мікрофон

1. Як вставити графічне зображення в документ?

2. Які ви знаєте види графічних зображень?

3. Як змінити розміри зображення?

4. Як перемістити зображення?

5. Як скопіювати зображення?

6. Які є методи розташування зображення в тексті?

7. Які параметри зображення можна змінити?

8. Якими способами це можна здійснити?

Колективне формулювання висновку

Текстові редактори призначені для введення і редагування тек­сту. Однак потужні сучасні редактори, до яких відносять і Word, дають можливість розміщувати в документі графічні зображення різних типів та легко їх форматувати. Ілюстрації — необхідний атрибут більшості підручників, газет, журналів. Текст із графікою легко сприймається, стає зрозумілішим зміст.

VI. Рефлексія


  • Сьогодні на уроці ми з’ясували…

  • Сьогодні на уроці ми ознайомилися…

  • Сьогодні на уроці ми навчилися…

  • Найбільше мені сподобалося… (слайд 13)

VII. Домашнє завдання

1. Опрацювати параграф 1.4, стор. 38-44, виконати вправу 5, стор. 45.



2. Для учнів, які мають високий та достатній рівень навчальних досягнень, випереджувальне завдання — сформулювати та записати прийоми роботи з таблицями.(слайд 14)


Каталог: bitstream -> 123456789 -> 3446
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями Оцінка стану кишкової мікрофлори у дітей раннього віку, хворих на пневмонію на фоні залізодефіцитної анемії
123456789 -> Звіт про науково-дослідну роботу регіональні особливості стану кишкової мікрофлори у дітей із соматичними захворюваннями зміни мікробіоценозу кишечника у дітей, хворих на гострий обструктивний бронхіт бронхіальну астму (проміжний)
123456789 -> Використання науково-технічних бд у наукових дослідженнях Васильєв О. В., к т. н
123456789 -> Розвиток банківського споживчого кредитування
123456789 -> Реферат дипломна робота містить 128 сторінок, 17 таблиць, 21 рисунок, список використаних джерел з 108 найменувань, 6 додатків
123456789 -> Урок з хімії у 9-му класі на тему: "Жири. Склад жирів, їх утворення. Жири в природі. Біологічна роль жирів"

Скачати 29.16 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка