Вступ Актуальність темиСкачати 257.91 Kb.
Дата конвертації20.03.2017
Розмір257.91 Kb.
#12658


ЗМІСТ
Вступ
Актуальність теми: Якісна підлога здатна забезпечити не тільки комфорт в будь-якому приміщенні, але й надати йому індивідуальність і неповторність. Сучасний ринок будівельних матеріалів, пропонує споживачам величезний вибір варіантів підлогових покриттів. Вони досить сильно відрізняються і за ціновим діапазоном і за технічними характеристиками. Але ж настил підлогових покриттів, це робота, яка виконується на довгострокову перспективу, тому не варто економити на якості. Як відомо: «скупий платить двічі», і укладання підлогових покриттів низької якості, це сумнівний спосіб економії, адже найближчим часом вони потребуватимуть ремонту або повної заміни.

Підлога повинна повністю відповідати призначенню приміщення і особливостям його експлуатації, і настил підлогових покриттів повинен проводитися в суворій відповідності з цими вимогами. І, звичайно, не менш важливий естетичний аспект, укладання підлогових покриттів повинне призвести бажаний візуальний ефект. І стати гідним доповненням до загального стилістичного оформлення приміщення.

Підлога піддається постійним навантаженням. Тому при виборі підлогового покриття необхідно керуватися, не тільки дизайном покриття, але і призначенням приміщення, де необхідно вкласти покриття для підлоги. При проектуванні й купівлі підлогового покриття необхідно враховувати навантаження на підлогу і специфікацію приміщення.

Метою курсової роботи є оцінка асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ «Епіцентр».

Відповідно до мети курсової роботи були поставлені та вирішені наступні питання: • дослідити стан та перспективи розвитку ринку сучасних покриттів для підлоги в Україні;

 • визначити чинники формування споживних властивостей покриттів для підлоги;

 • розглянути класифікацію матеріалів для підлоги;

 • дати характеристику нових матеріалів для підлоги;

 • оцінити асортимент нових матеріалів для підлоги ТОВ " Епіцентр" м.Одеса.

Предметом дослідження є оцінка якості покриття для підлоги.

Об'єктом дослідження є нові матеріали для підлоги, що пропонуються в ТОВ «Епіцентр».

1. Стан та перспективи розвитку ринку сучансних покриттів для підлоги в Україні


Зменшення ринку підлогових покриттів на 30-40% привів до загострення конкуренції, особливо в сегменті дешевої продукції. Експерти вважають, що ця тенденція в майбутньому може посилитися. Поки ж позитивну динаміку показують лише недорогі ламінат і паркетна дошка.

У поточному році ринок підлогових покриттів, до яких відносяться паркет і паркетна дошка, ламінат, ковролін, плитка, лінолеум, значно скоротив свої об'єми.

Зниження об'ємів реалізації підлогових покриттів експерти спостерігають у всіх сегментах ринку. Об'єм сегменту ПВХ-покриттів складав 27 млн. кв. м, то за прогнозними показниками 2010 р. - 18 млн. кв.м. Об'єм сегменту килимових покриттів скоротиться удвічі - з 12 млн. кв. м до 6 млн. кв.м. [9]

Значне зниження до кінця року прогнозується і в сегментах ламіната і паркетної дошки. Так, в 2008 р. було реалізовано 9,8 млн. кв. м ламіната, за підсумками цього року експерти чекають отримати цифру не вище 6 млн. кв.м. Скорочення об'ємів прогнозується і в самому невеликому, але в локризовий час найбільш швидко зростаючому сегменті паркетної дошки - з 400 тис. кв. м до 280 тис. кв.м.Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.
Зростання ринку ламінованих підлогових покриттів буде викликаний тенденцією заміщення ламінатом, в першу чергу, покриття для підлоги з ПВХ (лінолеуму). При цьому основною тенденцією розвитку ринку ламінованих підлогових покриттів буде витіснення російським ламінатом імпортної продукції.

До 2012 року темпи зростання споживання ламінованих підлогових покриттів сповільняться до 10% річних, а до 2015 року - до 6-7% річних, що зумовлено наближенням ринку до стадії насичення і початком зміни споживчих переваг. Рівень споживання ламінованих підлогових покриттів на російському ринку до 2015 року наблизиться до критичного значення в 0,9 кв.м. / чол. Після 2015 зростання споживання ламінату на російському ринку стабілізується на рівні 3-5% річних [14].

Зниженню зростання споживання ламінату в першу чергу послужить зсув уподобань населення до використання більш якісної та екологічно чистої продукції (зокрема дерев'яного настилу, килимових покриттів), що й послужить обмеженням зростання споживання ламінату на російському ринку житлового будівництва.

Крім того, збільшення частки будівництва офісів, магазинів, готелів і ресторанів високих розрядів, де визначальними факторами вибору підлогового покриття є, перш за все, характеристики підлогових матеріалів, також стане обмеженням подальшого розвитку ринку ламінату.

Щодо видового попиту на ламіновані покриття для підлоги, слід відзначити, що підвищені вимоги споживачів до якісних характеристик ламінованих підлогових покриттів, сприятимуть збільшенню попиту на ламінат 32 та 33 класу навантаження, частка яких в сукупному споживанні буде збільшуватися. При цьому найбільш затребуваним буде ламінат 32 класу, що визначається як сферами його можливого застосування (житлові приміщення, а також торговельні та офісні з невеликою інтенсивністю руху), так і більш низькою вартістю в порівнянні з ламінатом 33 класу.

2. Чинники формування споживних властивостей покриттів для підлоги


Підлогове покриття – це важливий елемент не лише для декорування приміщення, але й для безпеки. Крім цього, підлога має бути красивою. Саме підлоги відносяться до основних елементів, що визначають тепловий комфорт, гігієнічність та естетичність в приміщеннях [8, c. 82].

Бетонна плита, яка служить роздільником між поверхнями і є підлогою. Нижня частина бетонної плити стає стелею, верхня – підлогою верхнього поверху.

Зазвичай підлогу заливають тонким шаром бетону. Під час заливки бетон розподіляють таким чином, щоб поверхня була рівною. Після висихання підлога готова до проведення подальших робіт.

Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Європейська технологія виготовлення стяжки включає в себе використання спеціальних сумішей, які само вирівнюються – це так звані наливні підлоги. Таке покриття висихає швидше, ніж звичайна стяжка (приблизно 10-15 днів). На наливну підлогу можна укладати плитку, ламінат та килимові покриття. Укладання штучного паркету на таку поверхню потребує шару фанери. Шар наливної підлоги має невелику товщину (від 25 мм.), що є надзвичайно зручним у квартирах з невисокими стелями. Завдяки усім вище переліченим якостям наливна підлога є дуже популярною. Окрім неперевершених експлуатаційних якостей, наливні підлоги відзначаються хорошими декоративними властивостями. Кольорова гама полімерних покриттів може включати в себе від десяти до декількох тисяч кольорів і відтінків.

Також виробники випускають полімерні склади з різними ступенями блиску: матові, напівматові, напівглянсові та глянцеві наливні підлоги. Незаперечними перевагами наливної підлоги є: безшовне покриття; наливні підлоги застосовуються в приміщеннях із високими вимогами чистоти. Такі підлоги утворюю покриття на яке не осідає пил, що значно полегшує їх прибирання; різноманіття кольорової гами і фактури; завдяки властивості самовирівнюватись, наливна підлога формує максимально гладке покриття без швів та тріщин; полімерні підлоги легко ремонтуються та оновлюються, окрім того вони стійкі до хімічних впливів.

Інколи наливними підлогами називають також наливні цементні та бетонні підлоги, які мають здатність самовирівнюватись. Таке покриття не є кінцевим шаром і використовується для вирівнювання підлоги перед укладанням інших покриттів, зазвичай ковроліну, ламінату і лінолеуму.

Головним елементом конструкції будь-якої підлоги є бетонна основа, що розподіляє навантаження на грунт. Якість і надійність бетонного моноліту має головне значення для всієї споруди в цілому. Сучасні вимоги до готових бетонних підлог дуже суворі. Підлога повинна бути рівною, міцною, витримувати вібраційні та температурні навантаження, мати якісну гідроізоляцію. Тому при будь-якому новому будівництві, реконструкції будівлі або влаштування підлог необхідно приділити особливу увагу укладанню бетонної основи і стяжки [1, c. 56].

Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Після завершення усіх установлювальних робіт можна розпочинати лакування. Необхідно визначити очікуване навантаження і вибрати відповідний лак. Паркетні роботи з водними лаками повинні проводитися в приміщенні з вологістю 50% - 70%, температурою 15 С - 24 С, при вологості самого паркету 12%. Наносять лак на ґрунтовку тієї ж марки, що і сам лак, валиком або шпателем, попередньо очистивши приміщення від пилу. Під час нанесення проводять міжслойне шліфування лаку, із загальною кількістю шарів не менш семи. Пересуватись по паркеті можна через тиждень, коли він остаточно затвердне [2, c. 88].

Ламінат - багатошарове покриття для підлоги з основою з ДВП високої щільності. Поверх основи - паперовий шар з малюнком і прозорий захисний шар. За ступенем зносостійкості ламінат підрозділяють на 6 класів (21, 22, 23-й - "домашні" класи, 31, 32, 33-й - "комерційні"). Термін служби ламінату від 5 - 7 років. Ламінат, здавалося б, ідеальне покриття: міцний, стійкий до стирання і навантаженням. Особливо ламінат 31-33-го класів.

Ламінат володіє замковою системою зчеплення «клік-замок», такий же як у багатьох моделей паркетної дошки. І в той час зіпсовані, наприклад, водою плитки легко замінити.

Частина ламінату має зображення натуральної деревини, рідше - кременю, керамічної плитки. Ламінат має форму дошки: довжиною 1200-1300 мм, шириною 190-200 мм і товщиною 7-8 мм. Одна з тенденцій розвитку ламінатів - розширення спектру форматів (квадрати, прямокутники та ін), що дозволяє комбінувати зображення. Основою сучасного ламінату служить панель з пресованої деревини, яка перетерта до ступеню утворення кристалізації. На відміну від паркету, такий вид підлогового покриття абсолютно не вразливий до вологи. Ламінат має шар вологостійкого паперу і шумопоглинаючу підкладку, що також додає жорсткість конструкції. Зносостійкість ламінату залежить від якості захисної смоли (акрилатної або меламінової), що покриває зверху декоративний малюнок, нанесений на спеціальний папір. Саме декоративний малюнок надає ламінату вишуканість і практичність.

Ламінована підлога зарекомендувала себе є лідером серед підлогових покриттів. Такі підлоги можна встановити поверх існуючої на будь-яке підготовлене покриття: фанера, бетонні плити, листове вінілове покриття, підлоги з твердої деревини [4, c. 98]

Майже будь-яка плоска тверда поверхня підходить для установки ламінованої підлоги «плаваючим» способом. Саме це і є головною причиною, чому так легко встановити ламіновані підлоги самостійно. Останнім часом величезну тенденцію набуло виробництво ламінату, укладання якого проводиться бесклеєвим способом, але використання невеликої кількості клею при такому вигляді укладання, значно збільшить термін служби підлогового покриття.

Ламінована підлога складається з чотирьох головних компонентів, зв’язаних разом: верхній шар ламінованого паркету являє собою суцільне прозоре покриття з окису алюмінію, що забезпечує захист: від зносу та стирання, стійкість до різних видів побутової хімії, температурним навантаженням і інших видів пошкоджень: стійке до зношування декоративне покриття основний шар водостійкої деревинно-волокнистої плити: стабілізуюча підкладка. Використання таких технологій і додавання значно більшої кількості синтетичних смол в шар який схильний до зношення зробило ламінат ідеальним покриттям для підлоги. Покриття з ламінату відрізняються високою твердістю і зносостійкістю. Будь-які забруднення (фарба, жир) видаляються з ламінату водою, миючими засобами або розчинниками, ніяк не впливаючи на його декоративні якості [6, c. 89].

Усім вище переліченим видам підлогового покриття нічим не поступається в популярності керамічна плитка. За своїми властивостями керамічна плитка схожа на кам’яні плити з твердих гірських порід. Протягом тривалого часу, керамічна плитка є найпрактичнішим матеріалом для покриття підлоги. Вона створює красиві, зносостійкі та водо відштовхуючі поверхні, що є легкими в догляді. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент керамічної плитки, а також, необмежений вибір кольорів, розмірів та міцності плитки і це лише вершина айсбергу. Можна обрати плитку на будь-який смак. Глазурована плитка для підлоги може бути матовою або імітувати фактуру кременю. Окрім того, вона володіє безліччю декоративних елементів (бордюри, вставки). Спеціальна плитка для поверхні з рельєфною поверхнею, по якій безпечно пересуватись навіть у мокрому взутті. Плитка з корундовим напиленням, її можна укладати навіть на похилу поверхню.

Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Досить значна інтенсивність експлуатації підлог з плитки може призвести до їх руйнування зношування та знебарвлення. Певні недоліки при укладанні плитки можуть спричинити проблеми в процесі експлуатації. Наприклад, порожнечі між плиткою. На підлозі плитка в цих місцях розколюється, якщо на таке місце наступити, наприклад, каблуком. Порожнечі між плиткою сприяють потраплянню туди вологи, що в свою чергу спричиняє появу цвілі і навіть комах. Поширеними помилками при укладанні керамічної плитки також є: нестикування швів, зневага сортування, погане припасування і підрізування плитки під сантехприладами, відхилення по горизонталі.


3. Класифікація матеріалів для підлоги
 Підлога поділяється на види покриттів: лінолеум, ковролін, ламінат керамічна плитка, паркет та паркетна дошка. У свою чергу лінолеум ділиться на гомогенний лінолеум, гетерогенний лінолеум, комерційний лінолеум, напівкомерційний лінолеум, побутовий лінолеум, спортивний лінолеум. Ковролін ділиться на килимову плитку, комерційний ковролін, побутовий ковролін, ковролін на гумовій основі. Ламінат ділиться на ламінат 23 класу, ламінат 31 класу, ламінат 32 класу, ламінат 33 класу.

Лінолеум - найпоширеніше покриття для підлоги. Лінолеум легко вкладається, за ним легко доглядати. Він має безліч забарвлень, які задовольнять будь-якого покупця, а з появою комерційного лінолеуму з'явилася можливість втілення неповторних дизайнерських малюнків, логотипів і т.д. [3, c. 37]

Комерційний лінолеум, мабуть, найбільш популярний з підлогових покриттів, він несе не тільки можливість дизайнерського підходу до підлоги, а й відповідає заявленим характеристикам приміщення. Комерційний лінолеум застосовується в комерційних приміщеннях з великим навантаженням на підлогу (супермаркети, офіси, магазини, адміністративні приміщення, клуби, медичні установи і.т.д.). Комерційний лінолеум - це зносостійке покриття підлоги зі спеціальними властивостями: це антистатичні властивості, антибактеріальні властивості, струмопровідні властивості, токорозсіваючі властивості, спортивні властивості, акустичні властивості.

Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Керамічна плитка, у тому числі і керамограніт абсолютно не сприйнятливі до впливу таких зовнішніх факторів, як волога та перепади температур, що робить її практично універсальним обробним матеріалом. Прекрасна стійкість до стирання, "імунітет" до руйнуючій впливу хімічних речовин, екологічність і гігієнічність зводять до мінімуму трудовитрати по догляду в процесі експлуатації. Незліченна кількість дизайнерських рішень дають можливість успішно використовувати підлогову плитку в будь-яких інтер'єрах.

Паркетна дошка - зручний і красивий вид покриття для підлоги. Основна відмінність від ламінату полягає в тому, що паркетна дошка складається з трьох шарів натуральної деревини. Верхній шар складається з масиву деревини, цінних порід, товщиною 4 - 8 мм, другого виготовляють зі звичайної деревини, як правило, хвойних порід покладеної перпендикулярно верхній, нижній шар - фанера. Випускається паркетна дошка "панелями" довжиною два метри і шириною 18 см. Панелі покриваються лаком на заводі в декілька шарів і додаткової обробки вони, як правило, не вимагають.

Паркетна дошка - за своїми якісними характеристиками значно перевершує навіть найдорожчий ламінат. У першу чергу це унікальність і тепло натурального дерева, яку імітація передати не може. Заводське лакове покриття дозволяє монтувати паркетну дошку в завершальній стадії ремонту, що вигідно відрізняє цей матеріал і від штучного паркету. Простота і в порівнянні з тим же штучним паркетом економічність укладання, можливість реставрації. І головне паркетна дошка замислювалася як більш дешева альтернатива штучному паркету, певною мірою так воно і є [8, c. 73].

Промислові підлоги - це підлоги, які витримують різні види навантажень: статичні, динамічні, температурні, хімічні. Вони повинні бути міцними, рівними, що необхідно для влаштування стелажів, роботи промислового устаткування, абразивно-стійкими, щоб забезпечити довготривалу експлуатацію промислової підлоги і не мати тріщин.

На сьогоднішній день розроблено багато технологій по влаштуванню різних видів промислових підлог. Вони можуть розрізнятися по типам конструкцій несучої плити, по типам застосованих матеріалів для улаштування самого верхнього шара, по кількості шарів і по типу армування. Але незалежно від технологій, строк служби промислової підлоги доброї якості повинен складати 10 - 15 років без ремонту, а таку якість може запропонувати тільки компанія в якій працюють висококласні спеціалісти і є сучасне обладнання для обробки бетона.

 Стяжка - проміжний шар між бетонною основою плит перекриттів і покриттям підлоги (лінолеум, ковролін, ламінат, паркетна дошка, паркет і т.д.). Завдання стяжки полягає в вирівнюванні нерівностей для створення міцної несучої основи під покриття підлоги, зведення рівня чистої підлоги в різних приміщеннях на одну позначку, тепло-, гідро-та звукоізоляція підлоги, приховання проводки та інших комунікацій, розподілення тепла в підлогах при монтажу системи "тепла підлога". Стяжку можна здійснити сухими сумішами на гіпсовій або цементній основі (гіпсова стяжка, цементна стяжка) і за допомогою системи "суха стяжка".

4. Характеристика нових матеріалів для підлоги


Для позначення ламінованих підлогових покриттів в побуті часто використовується слово «ламінат», зокрема найкраще в точності повторює німецьке Laminat - шаруватий матеріал; шаруватий пластик. Німецька термін, як і англійська laminate, французький laminaire і іспанська laminar, походить від латинського lamina - платівка, смужка

Ламіноване покриття підлоги - це шаруватий матеріал, що складається з: • основи, що несе головну навантаження і в значній мірі визначає довговічність покриття; цю роль виконують оброблена відповідним чином ДВП (деревно-волокниста плита), плити MDF або HDF;

 • розташованих вище основи одного або декількох шарів паперу - носія зображення, що відповідає за зовнішній вигляд покриття; папір просочують синтетичними смолами, під дією високих температур утворюють міцну поверхню. В якості додаткового шару може використовуватися підсилює покриття з кількох аркушів крафт-паперу. Воно вводиться між основою і носієм зображення як армуючого шару для збільшення ударостійкого покриття і надання додаткової жорсткості кромок ламінованої плити;

 • Вырезано.

 • Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Сьогодні ламіновані підлогові покриття (по крайней мере, частина їх) стали більш вологостійкими. Звичайно, настилати їх у душових не слід, але вплив води перестало бути настільки фатальним. Підвищену водостійкість забезпечують висока щільність і спеціальні просочення у складі HDF, перешкоджають проникненню води.

Для регіонів з великою кількістю сонячних днів виробники навчилися робити светоподавляющіе покриття. Існують також ламіновані підлоги з гіпоалергенними і антибактеріальними властивостями.

Ламіновані покриття для підлоги не тільки привабливих на вигляд, але ще і незвичайно міцні: вони практично не бояться механічних, хімічних та термічних впливів. Так, з поверхні ламінату легко видаляються харчові забруднення (сліди кави, червоного вина, соків, жувальної гумки і т. д.), продукти побутової хімії (взуттєвий крем, лак для нігтів, фарба), а випадково забутий на підлозі недопалок або пролитий гарячий чай не залишать на покритті і сліду. Крім того, ламінат легко переносить досить серйозні механічні навантаження (починаючи від роликів і ніжок важких меблів і закінчуючи тонкими шпильками каблуків і кігтями домашніх тварин), несприйнятливий до ультрафіолетових променів [7, c. 36].

Догляд за ламінованим статями дуже простий. Пилосос і зволожена ганчірка (кілька її рухів легко видалять плями, повернувши покриттю первісний блиск) - от у принципі й усе, що вам буде потрібно.

Нарешті, бесклеевой ламінована підлога легко монтується і ремонтується, речі, також: при пошкодженні однієї з «мостин», її можна вилучити і замінити інший, не порушуючи цілісності всього настилу; більше того, таке покриття можна, подібно до меблів, взяти з собою при переїзді на нову квартиру - якщо демонтувати підлогу акуратно, замки (місця з'єднань) не постраждають. Ну і, звичайно, одне з головних достоїнств ламінату - порівняно невисока ціна. Однак більш докладно про вартісні характеристики ми поговоримо трохи пізніше.

Підлоги з полімерних матеріалів міцно увійшли до нашого побуту. До цього виду статевих покриттів відносять, перш за все, лінолеумні і килимові покриття, номенклатура яких на сучасному ринку досить велика.


Велику популярність підлоги з полімерних матеріалів заслужили, перш за все, простотою укладання, легкістю (при необхідності) заміни, простотою прибирання і обслуговування.

Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Лінолеум на спіненої основі випускається товщиною від 2 до 3,5 мм і є вже набагато складнішу багатошарову конструкцію. Служить до 10 років. Застосовується в місцях підвищеної забрудненості і там, де потрібно часте вологе прибирання (кухні, передпокої, санвузли). Приклеювати цей лінолеум по всій площі зовсім не обов'язково, досить хрест-навхрест. Якщо при укладанні полотен у вологих приміщеннях без стиків не обійтися, їх краще заварювати гарячої зварюванням за допомогою спеціального шнура або холодної зварюванням особливими рідкими складами.

Нарешті, в окрему групу можна виділити лінолеуму на теплій основі. Це матеріал, що складається з полімерного шару товщиною до 1,5 мм з друкарським або однорідним по всьому об'єму малюнком. Шар наклеюється на основу з натурального або синтетичного джуту або повсті. Загальна товщина полотна може досягати 5 мм. Лінолеум цієї групи добре зберігають тепло, досить м'які і одночасно пружні. Призначені для будь-яких житлових приміщень, де немає підвищеної вологості. Укладати такий лінолеум бажано одним полотном без стиків, інакше можливе попадання води на основу і її загнивання. Але оскільки лінолеум випускається шириною до 4 м, подібних проблем зазвичай не виникає. Ще одна особливість таких матеріалів - деяке розширення в процесі експлуатації (так зване утоптуванням). Тому при укладанні лінолеуму на теплій основі під плінтус між стіною і матеріалом залишають невеликий, приблизно 0,5 см, зазор.

Основними технічними характеристиками лінолеумів є: опір стирання і вдавленням, щільність, водостійкість, горючість, тепло- та звукоізоляційні властивості, колірні показники і ряд інших більш специфічних параметрів (наприклад, антистатичність і стійкість до впливу хімічних речовин). Багато іноземних виробники вважають за краще пояснювати властивості своєї продукції виразними піктограмами. Це і наочно, і дозволяє споживачу зрозуміти особливості того чи іншого матеріалу без перекладу. Оскільки вимоги до зносостійкості лінолеумів для житлових приміщень дуже високі, оптимальним вважається матеріал товщиною 2-2,5 мм. Використовувати покриття товщі 3 мм в житловому просторі недоцільно [14].

В останні роки на російському ринку з'явилися різновиди лінолеуму з поліпшеними споживчими властивостями. Ці матеріали розроблені для приміщень з особливими умовами експлуатації і отримали узагальнююча назва комерційних лінолеумі. Хоча правильніше було б називати їх спеціальними або, скажімо, лінолеуму для службових приміщень. Зауважимо, проте, що подібні покриття можна з не меншим успіхом застосовувати і в житлових приміщеннях. По будові спеціальний лінолеум, як і звичайний, ділиться на гомогенний (одношаровий), гетерогенний (багатошаровий) і натуральний.

За сферою застосування - на лінолеум загального призначення (характеризується підвищеною зносостійкістю, різноманітністю малюнків і відтінків), нековзний (містить добавки, збільшують тертя), антистатичний, струмопровідний , спортивний (забезпечує безпеку падіння, хороший відскік м'яча і надійне зчеплення з підошвою спортивного взуття), медичний (що містяться в ньому речовини перешкоджають появі і поширенню в приміщенні бактерій і грибків) і теплозвукоізоляційний. Одним словом, існують спеціальні лінолеум на всі випадки життя.

У житлових приміщеннях для покриття підлог дуже часто використовують лінолеум різних видів (безосновний, з тканинної, теплозвукоізолірующей підгрунтям, одно- і багатошаровий, гумовий) і поливінілхлоридні плитки. Популярність цього виду підлогових покриттів пояснюється міцністю, гігієнічністю матеріалів, вони красиві, безшумні при ходьбі, не вимагають спеціального догляду. Приклеюють лінолеум і плитки до підготовленого підстави на клеї і мастики, вибір яких залежить від якості використовуваного в роботі обробного матеріалу.

Правильний вибір підлогового покриття - заставу його довгого використання. А в останні роки російський покупець не може поскаржитися на недостатній асортимент товарів такого роду: у продажу є і всілякі килими-килими, і паркетна дошка, і ламінат, і різні типи кахельної плитки, і, кінцево-лінолеум. Хтось скаже, мовляв, знаємо ми його, нічого цікавого! Але не треба поспішати. Сучасний лінолеум - матеріал нового покоління, принципово відрізняється від свого не дуже презентабельного предка. Серед новопридбаних якостей - недосяжна раніше екологічна чистота.

Прекрасні декоративні властивості і міцнісні характеристики дозволяють лінолеуму впевнено конкурувати в спальнях і віталень з ламінатом або ковроліном, а в коридорах, санвузлах і на кухнях - з керамічною плиткою. Не поступається він своїм суперникам і за термінами служби: більша частина марок лінолеуму розрахована на використання протягом 7-10 років, а деякі - і 30 років. Зауважимо, що для продовження життя покриття важливо не допускати серйозних помилок як при його укладанні, так і при експлуатації.

Різноманітність сучасних лінолеумів вражає. Наприклад, тільки німецькі виробники випускають близько 250 варіантів матеріалу приблизно 100 забарвлень. І щороку відбувається оновлення колекцій. Причому зміни поширюються не тільки на дизайн, але і на властивості виробів. Втім, незважаючи на пережиті метаморфози, лінолеум залишається найбільш демократичним покриттям підлоги. Лише самі висококласні, елітні його марки наближаються за цінами до ламінату та паркетної дошки. Що стосується простоти і дешевизни укладання, то тут лінолеум як і раніше не знає собі рівних. Чи не остаточно вирішені поки дві проблеми, пов'язані з цим перспективним матеріалом: він погано переносить морози, пряме сонячне світло і деякі його види володіють специфічним запахом [5, c. 98].


5. Оцінка асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ " Епіцентр" м. Одеса
Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Рис. 5.1. Динаміка показників товарного асортименту асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ «Епіцентр»


Таким чином, асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ «Епіцентр» має оптимальну структуру та позитивні показники.

Варто відмітити, що в результаті маркетингових досліджень, відповідних розрахун­ків та оцінок асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ «Епіцентр» створює асортиментний перелік товарів. Він включає види та різно­види товарів, що реалізуються.

Проведемо аналіз інших показників ефективності організації продажу покрівельних матеріалів в ТОВ «Епіцентр»:

Таблиця 5.2. – Показники ефективності організації продажу окрівельних матеріаліфв ТОВ «Епіцентр»Показник

Формула для розрахунку

Розрахунок для 2008 року

Розрахунок для 2009 року

1

2

3

4

Коефіцієнт завершеності покупок

К = відношення кількості покупців, що здійснили покупку до загальної кількості покупців.

К = 65 : 132 = 0,49.


К = 92 : 172 = 0,53.


Коефіцієнт затрат часу на придбання товару

Встановлення відношення фактичних затрат часу на придбання товару до оптимальних

Кзч = 22 хв. : 20 хв. = 1,1.

Кзч = 25 хв. : 20 хв. = 1,28.


Продоження Табл. 5.2.

1

2

3

4

Рівень валового доходу

Характеризує відношення обсягу валового доходу до обсягу товарообороту у відсотках до товарообороту:

РВД = ВД : Т * 100%РВД =16980,7 : 17675,9 * 100 = 96%.

РВД = 18453,2 : 19624,2 * 100 = 94%.

Рентабельність товарообороту – це відношення прибутку від реалізації товарів до обсягу товарообороту у відсотках до товарообороту

Р = Преал. : Т * 100%

Р = 4242,2 : 17675,9 * 100% = 24%.

Р = 5887,3 : 19624,2 * 100% = 30%.

Питома вага торгово-оперативного персоналу в загальній чисельності працівників :

ПВ = 27 : 35 * 100% = 77%.

ПВ = 28 : 35 * 100% = 80%.

Частка доходу одержаного від надання додаткових платних послуг в загальній сумі доходу:
ЧДП = 2037,7 : 16980,7 * 100% = 12%.

ЧДП = 2767,9 : 18453,2 * 100% = 15%.

Частка площі торговельного залу у загальній площі магазину:
ЧТП = 670 : 930 * 100% = 72%.

ЧТП = 670 : 930 * 100% = 72%.

Проаналізуємо отримані дані:

Коефіцієнт завершеності покупок є низьким, як в 2008 році, так і в 2009 році, тому потрібно покращувати організацію продажу товарів та процес обслуговування покупців магазину. Позитивним є те, що в 2009 році даний показник зріс на 0,04 пункта або на 8%.

Коефіцієнт затрат часу на придбання товару в 2008 році даний показник відрізняється від оптимального на 10%, в 2009 році спостерігається негативна тенденція до зростання різниці до 28%.

Варто також відмітити, що скарги покупців, записані у книгу відгуків та пропозицій відсутні, що свідчить про задовільний рівень обслуговування продавцями покупців.

Вырезано.Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.

Висновки
Підлогове покриття – це важливий елемент не лише для декорування приміщення, але й для безпеки. Крім цього, підлога має бути красивою. Саме підлоги відносяться до основних елементів, що визначають тепловий комфорт, гігієнічність та естетичність в приміщеннях.

Сучасний ринок підлогових матеріалів пропонує різноманітність як матеріалів, фактур, кольорів, дизайнерських рішень, так і цін. Вартість підлогового покриття визначається кількома чинниками, серед яких не тільки технологія виробництва, матеріал, але і фірма-виробник. Спробуємо визначитися, які види підлогових покриттів найбільш оптимальні при ремонті квартир.

Обсяг попиту на ламінат у 2010 році подвоїться. Зростання ринку ламінованих підлогових покриттів буде викликаний тенденцією заміщення ламінатом, в першу чергу, покриття для підлоги з ПВХ (лінолеуму). При цьому основною тенденцією розвитку ринку ламінованих підлогових покриттів буде витіснення російським ламінатом імпортної продукції.

 Підлога поділяється на види покриттів: лінолеум, ковролін, ламінат керамічна плитка, паркет та паркетна дошка. У свою чергу лінолеум ділиться на гомогенний лінолеум, гетерогенний лінолеум, комерційний лінолеум, напівкомерційний лінолеум, побутовий лінолеум, спортивний лінолеум. Ковролін ділиться на килимову плитку, комерційний ковролін, побутовий ковролін, ковролін на гумовій основі. Ламінат ділиться на ламінат 23 класу, ламінат 31 класу, ламінат 32 класу, ламінат 33 класу.

Лінолеум - найпоширеніше покриття для підлоги. Лінолеум легко вкладається, за ним легко доглядати. Він має безліч забарвлень, які задовольнять будь-якого покупця, а з появою комерційного лінолеуму з'явилася можливість втілення неповторних дизайнерських малюнків, логотипів і т.д.

Завдяки своїм теплофізичним властивостям керамічна плитка утворює «холодну підлогу» і є традиційним матеріалом для покриття підлоги. Роботи по укладанню плитки починаються з симетричного настилання підлоги від центру приміщення.

Килимова плитка виготовляється у вигляді квадратів на спеціальній підкладці з гуми або бітуму, і вони ніколи не змінюють свої розміри. Перевагою килимової плитки є істотна економія при її укладанні, створення неповторних дизайнів, а саме головне, можливість локальної заміни плиток, а не всього килимового покриття.

Ламінат - екологічно чистий матеріал, що повторює структуру дерева. Ламінований паркет виготовляється у вигляді ламінованих дошок, які називаються - ламінат. Ламінат складається з пресованого паперового безусадочного пилу, з малюнком, який захищений прозорим зносостійким шаром.Оновлення асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ «Епіцентр» відбувається постійно. Проте переважна більшість позицій асортиментного переліку є стабільною, супермаркету варто замислитися над частішою зміною асортиментних позицій товарів. Варто відмітити, що в 2009 році показник оновлення асортименту супермаркету зріс, що також свідчить про позитивні зміни в асортименту нових матеріалів для підлоги ТОВ «Епіцентр».
Список використаних джерел


 1. Болотников А. А. Товароведение, Ч. 1. Курс лекций. — К.: МАУП, 2001. – 322 с.

 2. Войнаш Л. Г., Дудла І. О., Козьмич Д. І., Павловські Н. І., Приходько М. В. Товарознавство непродовольчих товарів. Частина 1. /За загальною редакцією Л.Г. Войеаш/ Підручник. – К.: НМЦ «Укоопосвіта», 2004. – 436 с.

 3. Михайлов В. І. та інші Непродовольчі товари. Підручник. — К. Книга, 2005.

 4. Моисеенков И. С. Товароведение непродовольственных товаров. Часть 1, 2 Ростов н/Д, Феникс, 2001

 5. Стандартизация и управление качеством продукции. Под ред. проф. Швандера В.А. - М.: Юнити, 2000. - 487 с.

 6. Теплов В.И. и др. Коммерческое товароведение. – Москва: «Дашков и К», 2001.

 7. Оснач О. Ф. Товарознавство, Навчальний посібник. — К. Центр навчальної літератури, 2004.

 8. Товароведение и организация торговли непродовольственными товарами: Учеб. для нач. проф. образование / Под. ред. А. Н. Неверова, Т. Й. Тальїх. - М.: ИРПО; Изд. центр "Академия", 2000. - 463 с.

 9. http://www.laminate-trade.com.ua/ua/articlesua/420-napolnie_pokrityia.html

 10. http://woodex.ua/articles/rubric/2/

 11. http://budivnitstvo.com/vnutrishne-ozdoblennya/pidloga/laminovana-pokrittya-dlya-pidlogi

 12. http://uahouse.net/Articles/article.php?storyid=13

 13. http://budekspert.com.ua/materiali-ta-texnologiyi/pidlogi-i-sxodi/108-pidloga-vid-osnovi-do-pokrittya.html

 14. http://epicentrk.com.ua/

Додаток

Вырезано.

Для приобретения полной версии работы перейдите по ссылке.
Каталог: upload
upload -> Вимоги до оформлення реферату до вступного іспиту в аспірантуру у рефераті мають бути висвітлені найважливіші питання, пов'язані з темою дисертаційної роботи вступника до аспірантури. Назва роботи має
upload -> Правила прийому до аспірантури державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини»
upload -> Правила прийому до аспірантури та докторантури київського національного університету культури І мистецтв
upload -> Положення про аспірантуру Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Загальна частина
upload -> Програма дисципліни «іноземна мова (англійська)»
upload -> Положення правил прийому до нту "хпі" на 2016 рік правила прийому 2016 Організацію прийому до нту "хпі" та його структурних підрозділів здійснює приймальна комісія правила прийому 2016
upload -> Програма та методичні вказівки з навчальної дисципліни історія науки І техніки для студентів усіх спеціальностей денної форми навчання
upload -> Лекція № Тема лекції: Поняття мистецтва як частини культури
upload -> Афінська держава та стародавня спарта у стародавній історії та культурі людства
upload -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали

Скачати 257.91 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка