Введення в предмет «Основи медсестринства»Сторінка1/48
Дата конвертації21.09.2022
Розмір6.08 Mb.
#93507
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48
м-с І семестр
f 025, хоспис

ВСТУП


Загальною метою вивчення основ медсестринства в першому семестрі є засвоєння студентами теоретичних знань та практичних умінь з таких модулів:

  • Модуль 1. Введення в предмет «Основи медсестринства»;

  • Модуль 2. Основи практичної діяльності медичної сестри. Спостереження за пацієнтами.

Завданням першого модуля є вивчення історії і філософії медсестринської справи в нашій країні і за кордоном, техніки спілкування і методики медсестринської педагогіки. Формування власного погляду на професію, знайомство з моральними концепціями, принципами і традиціями медсестринської справи дозволить студентам краще зрозуміти сутність майбутньої професії.
Метою цього модуля є також дати студентам уявлення про медсестринський процес, тобто метод організації і надання догляду за пацієнтом, спрямований на задоволення фізичних, психологічних і соціальних потреб людини, сім’ї та суспільства.
Знайомство студентів з медсестринським процесом має починатися з першого семестру, оскільки знання про медсестринський процес виховують у студентів здатність до чіткого розуміння проблем пацієнта і самостійного прийняття рішень у межах своєї компетенції; входять в перелік основних практичних умінь медичної сестри і навчають навичкам спілкування. Рекомендується проводити заняття переважно в кабінетах доклінічної практики шляхом моделювання клінічних ситуацій.
Застосовуючи активні форми навчання (завдання, тести, контрольно-облікові практичні заняття тощо) доцільно використовувати поряд з проблемним навчанням різні форми самостійної роботи, які формують санітарно-освітнє мислення майбутнього фахівця.
Метою вивчення другого модуля є набуття умінь та навичок, які стосуються спостережень за пацієнтами. Обговорення медсестринських втручань при можливих проблемах пацієнта сприяє формуванню професійного мислення при оволодінні медсестринськими маніпуляціями, дозволяє студентам уникнути уяви про медсестринську діяльність як механічне виконання завдань, закріпляє знання, уміння та навички, об’єднуючи їх в струнку систему догляду.
Оцінка заняття проводиться за таким принципом:з/пПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка