Я обираю здорові звички



Дата конвертації22.11.2018
Розмір52.5 Kb.
#65919
ТипПовідомлення
КОНСПЕКТ УРОКУ-тренінгу ДЛЯ УЧНІВ 5-6 КЛАСів

основи здоров'я

Тема: я обираю здорові звички
Мета:

y формування предметних компетентностей: ознайомити учнів із правилами здорового способу життя, навчати їх дотримання; розвивати вміння використовувати природно-кліматичні фактори для загартування організму; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою та спортом; виховувати бажання берегти і зміцнювати своє здоров’я;

y формування ключових компетентностей: уміння вчитися: формувати здатність організовувати та контролювати свою навчальну діяльність; здоров’язбережувальної: формувати дбайливе ставлення до свого здоров’я; соціальної: учити дітей продуктивно співпрацювати, створити комфортну атмосферу, гарний настрій, сприяти згуртованості групи.

Тип уроку: комбінований.

Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво.

Обладнання: кольорові олівці; аркуші; оформлення дошки плакатами та схемами відповідної тематики, технічні засоби (відеопроектор) для показу відеоматеріалу та онлайн-тестів.

Завдання:

  • пояснити базові принципи здорового харчування;

  • ознайомити учнів із перевагами щоденної фізичної активності;

  • пояснити руйнівну шкоду шкідливих звичок для життя і здоров’я;

  • розвивати здорові здорові звички як основи щасливого і успішного майбутнього;

  • виховувати увагу до свого здоров’я і самопочуття.

Структура уроку-тренінгу

  1. Вступна частина (2-3 хвилини)

  2. Мотивація навчальної діяльності(10 хвилин)

  3. Повідомлення теми і мети уроку-тренінгу(1 хвилина)

  4. Основна частина (20 хвилин)

  5. Підбиття підсумків(10 хвилин)

  6. Заключна частина(2-3 хвилини)


Хід уроку-тренінгу
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Привітання

Вирушимо ми у путь сьогодні всі,

Будемо разом труднощі долать.

В нашім класі учні просто молодці,

Можем ми про це усім сказать.

2. Вправа «Знайомство»

Технологія «Продовж речення»

* Щоб бути здоровим, я...

3. Очікування

Зараз кожен із вас отримає папірець, на якому напише своє очікування від заняття. Наприкінці заняття ми дізнаємося, чи справдилися ваші очікування і чи попадуть вони до чарівної скриньки.



4. Прийняття та обговорення правил тренінгу

Говорити по черзі, а не всі водночас.

Не перебивати того, хто говорить.

Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.

«Правило підведеної руки».

Поважати всі висловлені думки.

Бути організованим.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Обговорення оповідання без фіналу.

У одного хлопчика було багато різних звичок. Однієї лише звички не вистачало — казати «добридень», «до побачення», «вибачайте», «будь ласка», «дякую».

Одного разу наснилось йому, що прийшов він до лісу. Йде, ні на що уваги не звертає. Ні «добрий день», ні «до побачення», ні «дякую», ні «будь ласка». А щоб вибачитися, то цього і в спо­мині немає. Ледве на мурашку не наступив. Метелика з листка зігнав. Пташку злякав. Ведмедеві на лапу наступив. Розгнівався ведмідь, схопив хлопчика і...!

- Як ви думаєте, що було далі?



2. Слухання уривка з повісті Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» («Мері дала йому жерстяний таз, наповнений водою, і шматок мила…»)

Обговорення змісту прослуханого Š

1. Яку звичку мав Том Сойєр — корисну чи шкідливу?

2. Пригадайте кілька ваших звичок. Які з них вам подобаються?

3. Яких звичок ви хотіли б позбутися?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

ІV. ОСНОВНА ЧАСТИНА

Міні-лекція

— Сьогодні ми поговоримо про корисні та шкідливі звички та їхній вплив на здоров’я.

Будемо складати правила здорового способу життя. Наприкінці уроку з’ясуємо, якими краще бути: здоровими чи хворими.

Життя — це найцінніше, що має людина. Потрібно любити життя за те, що воно дає можливість насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам з друзями, що рідні та близькі дарують нам свою любов і турботу, що кожного дня ми дізнаємося щось нове про світ, який нас оточує. Для того щоб усі плани здійснювалися, необхідно бути здоровими. Кожна людина має певне здоров’я і звички. Звички, що сприяють зміцненню здоров’я, називають корисними. Звички, що завдають здоров’ю шкоди, називають шкідливими.

  1. Складання схеми ’’Корисні і шкідливі звички’’



Звички

Корисні Шкідливі

Чистити зуби брехати

Бути ввічливим гризти нігті

Бути акуратним ябедничати

Не спізнюватись палити,вживати алкоголь

- Чим корисні звички відрізнються від шкідливих?

2. Рухавка.

Раз — підняти руки вгору,

Два — нагнутися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги,

Три, чотири — прямо стати,

Будем знову починати.

Хто зуміє присідати

І ногам роботу дати?

Раз — піднялись,

два — присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто втомився присідати,

Може вже відпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

3. Гра «Корисно – шкідливо».

У кожного учня дві картки: з літерою “К” і літерою “Ш”. На фразу, яку говорить вчитель, учень підіймає одну з карток, сигналізуючи літерою “К” – корисну звичку, літерою “Ш” – шкідливу.

Вітатися під час зустрічі.

Брати до рота і гризти предмети.

Допомагати слабшим, маленьким дітям.

Виконувати ранкову зарядку.

Смоктати палець.

Доглядати за одягом, взуттям.

Дотримувати режиму дня.

Гризти нігті.

Говорити неправду.

Довго сидіти біля телевізору, комп’ютера.

Курити, пити алкогольні напої, енергетики.

Говорити правду.

Висновок. Якщо у вас 6 «так», то ви — на правильному шляху та відрізняєте корисні й шкідливі звички.

4. Легенда про двох жабок

« Жили по сусідству дві жабки. Одна-в глибокому ставку поряд з дорогою,а друга-на дорозі,де майже не було води. Жабка,що жила в ставку,радила сусідці перебиратися до ставка,щоб мати ситніше і спокійніше життя. Але та відмовлялася,казала,що прикипіла до свого місця і не хоче його покидати,- до тієї миті,як віз,що їхав дорогою,переїхав її.»

Питання до учнів

* Чи важко змінити звичку?

* Чим визначаються звички людини?

5. Перегляд й обговорення мультфільму «Мийдодір» (https://www.youtube.com/).

— Назвіть головних героїв мультфільму.

— Яким хлопчик був спочатку?

— Хто і що допомогло йому змінитися?

— Ви такими не були?

— Краще яким бути?

6. Створення образу звички

Намалюйте предмет, річ, істоту, явище тощо, яке можна вважати символом вашої звички (заборонний дорожній знак, посмішка тощо).

Поясніть значення зображеного вами.

7. Моделювання ситуацій формування корисних звичок

Покажіть сценки на тему «Сьогодні для здоров’я я зробив… Це — моя звичка».

8. Перегляд відео “Обирай здорові звички”(https://www.youtube.com/)

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ-ТРЕНІНГУ

1. Виконання онлайн-тесту

(https://discover.apester.com/media/596f4ae77ea93a275889d9a2?src=link)

2. Підсумкове завдання

Обговорення в колі. Кожен учень висловлює свою думку щодо того, як можна запобігти появі шкідливих звичок. Висновок. Щоб запобігти появі шкідливих звичок, необхідно обирати позитивні зразки для наслідування, навчитися правильно, розумно задовольняти власні потреби та розвивати навички протидії негативному соціальному тиску.

VI. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Вправа «Словоїд»

Я вважаю, що ... переглядати ... телевізор, бо...

Якщо ... чистити зуби, то вони будуть...

Якщо ... рано курити, то...

Тому я ... берегти ... здоров’я змалку, щоб потім не...

Бережи ..., поки новий, а ..., поки молодий.

2. Прощання

Усі вдихніть на повні груди,

Потягніться догори. (Вдих.)

Хай з вас вийдуть добрі люди.

Раз, два, три,

Раз, два, три. (Видих.)
Діти говорять одне одному по черзі: «Я бажаю тобі...».
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка