Як навчити дітей бути щасливими?Скачати 336.38 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації20.11.2018
Розмір336.38 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4
ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ БУТИ ЩАСЛИВИМИ?

Одного разу йшов по дорозі старий мудрий чоловік, розглядав природу і милувався весняними яскравими фарбами. Тут він побачив чоловіка, який ніс на плечах неймовірно великий тягар. Було помітно, як у нього від такої тяжкості підкошуються ноги.

– Чому ти прирікаєш себе на такий тяжкий труд і страждання? – Запитав старець.

– Я страждаю для того, щоб мої онуки і діти були щасливими, – відповів бідолаха. – Мій прадід прирікав себе на тяжку працю заради діда, дід – заради батька, батько – заради мене, а я буду страждати заради щастя моїх дітей.

– А хтось у вашій родині був щасливим? – Поцікавився мудрий співрозмовник.

– Поки ще ні, але діти й онуки точно стануть щасливими! – Мрійливо промовив чоловік.– На жаль, неписьменний не може навчити читати, а кріт ніколи не виховає орла! – Зітхнув старий мудрий чоловік. – Спершу потрібно навчитися самому бути щасливим, тільки тоді ти зможеш навчити щастю дітей. Це і буде твій найцінніший подарунок.

УРОК МЕТЕЛИКА.

Одного разу в коконі з’явилася маленька щілина. Перехожий, який випадково проходив повз, довго стояв і спостерігав, як через цю маленьку щілину намагається вибратися метелик …

Минуло багато часу, метелик ніби залишив свої зусилля, а щілина залишалася такою ж маленькою. Здавалося, метелик зробив усе що міг, і що ні на що інше в нього не було більше сил …

Тоді перехожий вирішив допомогти метелику, він узяв складаний ножик і розрізав кокон. Метелик негайно вибрався. Але його тільце було слабким і немічним, його крила були прозорими і ледь рухалися.

Чоловік продовжував спостерігати, думаючи, що ось-ось крила метелика розправляться і зміцніють і він полетить. Але такого не сталося!

Залишок життя метелик волочив по землі своє слабке тільце, свої нерозправлені крила. Він так і не зміг полетіти…

А все тому, що чоловік, бажаючи йому допомогти, не розумів того, що зусилля для виходу через вузьку щілину кокона, необхідні метелику, щоб рідина з тіла перейшла в крила і щоб метелик зміг літати. Життя змушувало метелика з труднощами залишати цю оболонку, щоб він міг рости і розвиватися.

Іноді саме зусилля необхідні нам у житті. Якби ми могли  жити, не зустрічаючись з труднощами, ми були б обділені. Ми не змогли б бути такими сильними, як зараз. Ми ніколи не змогли б літати.


Я просив сил … А життя дало мені труднощі, щоб зробити мене сильним.

Я просив мудрості … А життя дало мені проблеми для вирішення

Я просив багатства … А життя дало мені мозок і м’язи, щоб я міг працювати.

Я просив можливість літати … А життя дало мені перешкоди, щоб я їх долав.

Я просив любові … А життя дало мені людей, яким я міг допомагати в їх проблемах.

Я просив благ … А життя дало мені можливості.Я нічого не отримав з того, про що просив. Але я отримав все, що мені було потрібно.


Каталог: 2017-2018
2017-2018 -> Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів початкшколаукілжоерлфжуцкошлуфкждоеплдфцеойжцлдуожцулд зарубiжна лiтература
2017-2018 -> Рефератів з дисципліни «основи екології та безпеки товарів народного споживання»
2017-2018 -> Рефератів з дисципліни «санітарія та гігієна»
2017-2018 -> Міністерство освіти І науки україни полтавський комерційний технікум цикл оргтехнічних дисциплін методичний посібник по виконанню контрольної роботи з дисципліни «Економіка підприємств різних типів»
2017-2018 -> 2. Забезпечення приміщеннями навчального призначення, іншими приміщеннями, спортивними майданчиками
2017-2018 -> Т. Г. Шевченко Леон Городиський
2017-2018 -> Мелітопольської районної державної адміністрації запорізької області
2017-2018 -> Яготинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1
2017-2018 -> Звіт директора за 2017-2018 навчальний рік Протягом навчального року адміністрація та педагогічний колектив нвк вирішував такі пріоритетні питання: впровадження в роботу нетрадиційних методів І форм роботи
2017-2018 -> Як навчатись ефективно? Сучасні інструменти для саморозвитку вчителя


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка