Юридичний аукціонСкачати 31.54 Kb.
Дата конвертації26.10.2018
Розмір31.54 Kb.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Відділ освіти Доманівської районної держадміністрації


ЮРИДИЧНИЙ АУКЦІОН

Позакласний захід з правознавства

вчителя історії та права

Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Доманівської районної ради

Дунчевої Світлани Юріївни

Кузнецове – 2012

ЮРИДИЧНИЙ АУКЦІОН

Мета: подати учням нові й поглибити вже існуючі в них знання та навички у сфері правового виховання та юридичної освіченості; розвивати в учнів вміння застосовувати свої знання і навички, яких вони набули на уроках правознавства; виховати в учнів інтерес до правових знань, сприяти поширенню правової культури та освіченості в учнівському середовищі.

Обладнання: аукціонний молоточок, картки із запитаннями, плакати з написами афоризмів і висловлювань відомих людей про закон і законність, диплом для команди-переможниці, диплом найерудованішого вболівальника, диплом найкращого гравця змагання, секундомір.

У грі беруть участь команди учнів 9-11 класів, члени журі, юридичний консультант, класні керівники – адвокати команд, ведучий.

Змагання проводиться в три тури.


 1. Організаційний момент.

У класі стоять три столи для команд-учасниць змагання, стіл ведучого, стіл журі, підготовлене місце для юридичного консультанта, стільці для вболівальників.

Столи команд-учасниць змагання стоять півколом. Позаду них, також півколом, стоять стільці для вболівальників. Вони розподілені на три сектори, у кожному з яких розташовуються вболівальники однієї з команд.

Між вболівальниками й столами команд розташовані місця для класних керівників – адвокатів команд.

Перед столами команд, в одному з кутків приміщення таким чином, щоб не закривати дошку (але так, щоб бачити всіх учасників змагання та вболівальників), розташований стіл журі. У другому кутку, перед учасниками змагання (знову ж таки, щоб не закривати дошку й водночас бачити всіх учасників змагання та вболівальників), розташований стіл ведучого. Поряд зі столом ведучого стоїть стілець юридичного консультанта.

На столі в журі лежать чисті аркуші паперу, ручки, олівці. На столах команд-учасниць змагання лежать чисті аркуші паперу й ручки (олівці) для учасників.

На столі у ведучого лежать запитання та завдання змагання, аукціонний молоточок, чистий аркуш паперу, ручка, секундомір. 1. Вітання з учнями.

До класу запрошуються вболівальники команд, члени журі, класні керівники – адвокати команд, юридичний консультант, команди-учасниці.

Команди заздалегідь ознайомлюються з правилами проведення змагання.

Ведучий по черзі вітається з усіма учасниками змагання.


 1. Оголошення учасників змагання.

Ведучий по черзі оголошує назви команд і представляє їх.

 1. Оголошення членів журі.

Ведучий представляє учасникам змагання членів журі, юридичного консультанта, класних керівників – адвокатів команд.

 1. Представлення основної мети заходу.

Ведучий: Через кілька хвилин ми розпочнемо наш юридичний аукціон. Він проводиться з метою набуття учнями нових знань із правознавства та поглиблення вже існуючих.

Чому в нашому змаганні беруть участь учні саме 9-11 класів? Тому що, учні 9-10 класів вивчають правознавство, і сьогодні їм необхідно закріпити вивчений матеріал і здобувати нові знання. Наші випускники – учні 11 класу – ідуть у доросле життя, і їм не буде зайвим пригадати все те, чого їх навчили в нашій школі на уроках правознавства, показати, як вони можуть у реальному житті застосовувати здобутті знання. Отже, вперед – до перемоги! 1. І тур – «Інтелектуальний штурм».

Ведучий ставить запитання, на які команда має дати відповідь. За кожну правильну відповідь команда отримує 5 балів. Завдання команди – за 1 хвилину дати якомога більше правильних відповідей.

Запитання.

 1. Основний документ громадянина. (Паспорт)

 2. Організована злочинність Сицилії. (Мафія)

 3. Звинувачувач у суді. (Прокурор)

 4. Головний закон країни. (Конституція)

 5. Добровільне об'єднання громадян країни за певними політичними поглядами. (Партія)

 6. Особи, які не досягли 18-річного віку. (Неповнолітні)

 7. Рішення суду. (Вирок)

 8. Виборний законодавчий орган держави. (Парламент)

 9. Стан, коли людина є одночасно громадянином двох держав. (Подвійне громадянство)

 10. Захисник у суді. (Адвокат)

 11. Доказ невинності особи в злочині, оскільки вона в момент його вчинення перебувала в іншому місці. (Алібі)

 12. Він може бути цивільним, адміністративним, кримінальним. (Кодекс)

 13. Той, хто бачив злочин. (Свідок)

 14. Птах, якого бояться злочинці України. («Беркут»)

 15. Грошове стягнення за рішенням суду. (Штраф)

 16. Державна служба економічного контролю на кордонах країни. (Митна служба)

 17. Державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян. (Міліція)

 18. Союзна держава, що складається з територій суб'єктів, які мають обмеження суверенітету (наприклад Росія). (Федерація)

 19. Документ необхідний для проведення арешту або обшуку. (Ордер)

 20. Примусове затримання особи співробітниками правоохоронних служб. (Арешт)

 21. Певні правила соціальної поведінки людини. (Мораль)

 22. Особа, наділена державою юридичними правами та обов’язками. (Громадянин)

 23. Правило поведінки, що склалося людством протягом тривалого часу. (Звичай)

 24. Людина, що виступає носієм різних суспільних відносин у державі. (Особа)

 25. Здатність особи мати права і обов’язки. (Правоздатність)

 26. Винна протиправна дія. (Правопорушення)

 27. Повна незалежність держави. (Суверенітет)

 28. Кримінальна відповідальність неповнолітніх настає ... (з 16 років)

 29. Автор першої в історії українського народу справді демократичної конституції. (Пилип Орлик)

 30. Членами політичних партій можуть бути тільки громадяни України, які досягли ... (18-річного віку)

 31. Повна дієздатність громадян настає ... (з 18-річного віку)

 32. Суспільне небезпечна дія або бездіяльність, за які передбачено кримінальне покарання. (Злочин)

 33. Кримінальна відповідальність неповнолітніх за особливо тяжкі і небезпечні злочини настає ... (з 14 років)

 34. З якого віку настає правоздатність громадян. (З дня народження)

 35. Президентом України може бути особа віком ... (Не молодша 35років).

 36. Перше невід’ємне право кожної дитини. (Право на життя)

 37. Коли було прийнято Декларацію про державний суверенітет України? (16 липня 1990 р.)

 38. Коли підписано Акт проголошення незалежності України? (24 серпня 1991 р.)

 39. Які основні міжнародні документи закріплюють права дитини? (Конвенція про права дитини 1989 р., Декларація про права дитини 1959 р.)

 40. До якого віку людина вважається дитиною? (До 18 років).

 1. Оголошення підсумків І туру змагання.

 2. ІІ тур – «Міра покарання».

У ІІ турі змагання «Міра покарання» учасникам будуть запропоновані юридичні задачі. Після того, як ведучий оголошує завдання та говорить слово «час», команди мають 1 хвилину на обговорення відповіді. Команда, яка вирішила, що дійшла правильної відповіді, має підняти руку. За правильну відповідь команда отримує 20 балів. Якщо ж команда дає неправильну відповідь, то її суперники мають ще 20 секунд на обговорення правильної відповіді.

Якщо всі три команди дають неправильні відповіді, то запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дав правильну відповідь на запитання, отримує 3 бали і має право передати їх будь-якій команді.Задачі.

1) Під час суперечки з однокласником, Лубенко Василь Олексійович, 1997 р. н., погрожував йому фізичним насильством. Міліціонер, який проходив поруч, затримав Лубенка В.О. і доставив його у відділ міліції. Чи правомірні дії міліціонера? (Так, погроза застосовування фізичного насильства є проявом хуліганства, у якому може бути звинувачений Лубенко В.О.)

2) Громадянин Сисоєв Віктор Павлович, 1983 р. н., звинувачується у тому, що під час руху поїздів підкладав на залізничну колію різноманітні предмети. Сисоєв В.П. заявив, що він не підозрював, що своїми діями створював загрозу залізничному рухові, і що його дії взагалі є злочином. Як це вплине на вирок суду? (Ніяк: незнання закону не звільняє від відповідальності)

3) В суді громадянин Злотник Віктор Іванович звинувачується у скоєнні хуліганських дій по відношенню до потерпілого Солоного О.П. Підсудному загрожує від З до 8 років ув'язнення в колонії посиленого режиму. Злотник В.І. просить суд пом'якшити вирок, мотивуючи це тим, що на час скоєння злочину він був у стані сильного алкогольного сп'яніння і не пам'ятав, що коїть. Чи вплине цей аргумент на користь підсудного? (Ні: навпаки, злочин, скоєний у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, карається ще суворіше)

4) До Мельника Андрія Івановича. 1982 р. н., зайшов його знайомий, Кучерук Віталій Семенович, 1981 р. н., і попросив, щоб у Мельника деякий час побула сумка з речами Кучерука, оскільки це, мовляв, подарунок-сюрприз для матері Кучерука на день народження і принести його додому зараз він не може. Мельник погодився. А через деякий час до Мельника А.І. з обшуком завітали працівники міліції, які у вище згаданій сумці, знайшли 6,8 кг макової соломки. Чи буде Мельник А.І. притягнутий до кримінальної відповідальності? (Так: Мельник А.І. вважається співучасником Кучерука В.С. і буде звинувачений у незаконному зберіганні наркотичної сировини)

5) Замість того, щоб піти до школи, учень 7-го класу Іванюк Ігор Степанович, 2000 р. н., пішов на територію місцевого сільгосппідприємства, на МТФ № 2, і пошкодив там два редукторні двигуни з метою заволодіння кольоровим металом з наявних двигунів. Хто понесе відповідальність за це правопорушення?

а) педагогічний колектив школи;

б) директор школи і класний керівник 7-го класу;

в) батьки Іванюка І.;

г) сам Іванюк І;

д) батьківський комітет школи;

е) завфермою та сторож підприємства.(в — батьки Іванюка І., до 14 років за дитину несуть відповідальність батьки)

6) Громадянин Степанченко Олег Гаврилович, 4 жовтня 1984 р. н., був затриманий 18 жовтня 1998 р. за те, що 2 жовтня цього ж (1998) року побив вуличні ліхтарі і два віконних скла у будинку № 41 по вул. Перемоги. Чи буде Степанченко О.Г. притягнутий до кримінальної відповідальності? (Ні: людина кримінальне відповідальна з 14 років, а Степанченку О.Г. на момент скоєння злочину було лише 13 років, тому він може притягуватися лише за адміністративним кодексом)9. Оголошення підсумку проведення ІІ туру змагання.

10. Оголошення загального підсумку, після проведення двох турів змагання.

11. Проведення гри з вболівальниками.

Під час гри з уболівальниками ведучий пропонує їм дати відповіді на запитання. Глядач, який першим дав правильну відповідь на запитання, отримує 5 балів і має право передати їх будь-якій команді.Запитання та завдання.

 1. Закінчіть висловлювання Ціцерона: «Щоб стати абсолютно вільними, ми повинні стати рабами ...» (Закону)

 2. В Російській імперії існувала страта через повішання. Засуджений до такої кари міг залишитися живим лише у двох випадках: перший – якщо надходило імператорське помилування. Назвіть другий. (Коли рвалася мотузка)

 3. Назвіть п'ять символів державності України. (Конституція, герб, прапор, гімн, президент)

 4. Як називається переслідування, обмеження громадянських і людських прав, знищення цілого народу? (Геноцид)

 5. В середині XVI ст. венеціанський посол у столиці Туреччини Стамбулі описав такий випадок: «З султанської оранжереї зникло три огірки. Дізнавшись про крадіжку, султан наказав виявити злочинця. Начальник охорони, викликав до себе 10-х працівників оранжереї та виявив крадія». Яким чином він це зробив? (Наказав розпорювати їм по черзі животи й оглядав нутрощі. Четвертий виявився винним)

 6. Який документ прийняла ООН рішенням своєї Генеральної Асамблеї 20 листопада 1989 року? («Конвенція про права дитини»)

 7. Цей біблійний цар і суддя приймав настільки мудрі рішення, що вони стали своєрідною «притчею во язицех». Як його звали? (Соломон)

 8. В якому випадку на Запорозькій Січі могли закопати в одній ямі живого і мертвого? (Коли один козак вбивав іншого і суд визнавав його винним)

12. Оголошення підсумку гри з уболівальниками. Оголошення становища команд перед ІІІ туром змагання.

13. ІІІ тур «Аукціон».

ІІІ тур змагання «Аукціон», розпочинається з того, що підсумовуються бали, набрані командами в попередніх турах гри.

Після цього розпочинається «Аукціон». Ведучий довільно вибирає картку із запитанням та оголошує її стартову ціну (стартова та гранична, тобто максимальна ціна, указуються на лицьовому боці картки). Розпочинається торг. Торги припиняються, якщо одна з команд дасть на запитання вищу ціну, ніж інші команди, або запропонує граничну ціну за запитання. Наприклад: команда 9 класу виграла торги за запитання, запропонувала ціну 18 балів. У разі, якщо команда дає правильну відповідь, їй додається така кількість очок, яку вона запропонувала, тобто 18. Якщо ж відповідь, запропонована командою, визнається неправильною, то запропоновані командою 18 балів команда втрачає. У разі збанкрутування команда виходить із гри.

Якщо команда дає неправильну відповідь, її суперники отримують 20 секунд на обговорення. Але в цьому випадку команда отримує лише 10 балів. У разі, якщо інші команди не дають правильної відповіді, запитання передається в глядацький зал. Глядач, який дає правильну відповідь, отримує 5 балів і має право передати їх тій команді, за яку він вболіває.«Аукціон».

 1. Стартова – 3, остаточна – 19.

Назвіть три гілки влади в Україні. (Законодавча, виконавча, судова)

 1. Стартова – 7, остаточна – 18.

В США – ФБР, в Росії – ФСБ, в Україні – ? (СБУ)

 1. Стартова – 3, остаточна – 9.

Чи є наркотиком таблетка «Екстазі»? (Так, це синтетичний наркотик, вживання якого суворо заборонено)

 1. Стартова – 3, остаточна – 14.

Чи є протизаконним вживання підлітками алкоголю, якщо їм це дозволяють батьки? (Так: батьки, в цьому випадку, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності)

 1. Стартова – 2, остаточна – 19.

Метод, за яким діяв знаменитий детектив Шерлок Холмс? (До речі, хто автор цього твору? + 3 очки). (Метод дедукції, автор Артур Конан Дойль)

 1. Стартова – 6, остаточна – 9.

Чи відповідає перед законом особа, яка знала про підготовку злочину, але не приймала участі в ньому? (Так: громадянин повинен попередити правоохоронні органи про запланований злочин)

 1. Стартова – 3,остаточна – 18.

Привласнення чужого майна за допомогою хитрощів, обману, махінацій? (Шахрайство)

 1. Стартова – 9, остаточна – 12.

Кваліфікація злочинця, якого на злочинному жаргоні називають «ведмежатником»? (Грабіжник сейфів)

 1. Стартова – 8, остаточна – 17.

Усім відомо, що «Пригоди Шерлока Холмса» написав Артур Конан Дойль. А хто описав ці пригоди за версією самого Конан Дойля? (Доктор Ватсон)

 1. Стартова – 6, остаточна – 16.

Спосіб прийняття законів або важливих рішень загальнодержавного чи місцевого значення шляхом всенародного голосування? (Референдум)

14. Оголошення підсумків проведення ІІІ туру змагання.

Після проведення ІІІ туру змагання журі підбиває підсумки та оголошує результат.15. Визначення найерудованішого вболівальника змагання та вручення йому диплома.

Журі за підсумками гри визначає найерудованішого вболівальника та нагороджує його дипломом.16. Визначення найкращого гравця змагання та вручення йому диплома.

Журі за підсумками гри визначає найкращого гравця та нагороджує його дипломом.17. Оголошення загального підсумку гри та вручення диплома команді-переможниці.

Журі оголошує загальний підсумок гри та вручає диплом команді переможниці.18. Завершення свята.

Підбиття загального підсумку змагання, висловлення подяки всім учасникам змагання, членам журі, вболівальникам.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 31.54 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка