З досвіду роботи бібліотек Дніпропетровської області. Коворкінг-зони в бібліотекахСторінка1/5
Дата конвертації11.12.2018
Розмір4.31 Mb.
  1   2   3   4   5

Калейдоскоп досвіду : дайджест публікацій з досвіду роботи бібліотек України на сайтах, блогах, в соціальних мережах. Вип. 8 / Сумська обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Н. В. Фесенко. – Суми, 2016. – 33 с.Шановні колеги! Пропонуємо Вам черговий випуск «Калейдоскопу досвіду». Видання змінило свій формат. Воно включає досвід роботи публічних бібліотек України (за матеріалами сайтів, блогів, публікацій в соціальних мережах), корисну інформацію, а не дайджест публікацій з періодичних видань. Можливо, для деяких бібліотек досвід та форми роботи уже знайомі, але кожна бібліотека проводить той чи інший захід по-своєму.

Сподіваємось, що матеріали, які розміщені за алфавітом областей, стануть вам у нагоді.

З досвіду роботи бібліотек Дніпропетровської області.

Коворкінг-зони в бібліотеках
Все частіше в публічних бібліотеках виділяються зони для створення вільного простору для читачів. Така зона діє на майданчику патентно-технічного відділу Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. У «Коворкінг-офісі» у невимушеній обстановці, у вільному та комфортному просторі, з доступом до Wi-Fi за горнятком кави або чаю проходять зустрічі молоді, створюються нові проекти.

На базі Сумської бібліотеки-філії навчально-наукового інституту бізнес-технологій Української академії банківської справи Сумського державного університету з минулого року теж працює коворкінг-центр (UTime Hub). Це альтернатива офіціозному, дорогому офісу та галасливому кафе, місце, де відвідувачі, залишаючись незалежними і вільними, зможуть використати загальний простір для своєї діяльності. Цим простором можуть скористатися фрілансери, перекладачі ІТ-фахівці, юристи, ріелтори, підприємці-початківці. Тут можна знайти місце для самостійної і колективної роботи, зали для зустрічей і перемов, обладнаний простір для проведення тренінгів та семінарів, кафе-клуб, ігрову кімнату, швидкісний інтернет, офісну техніку, необхідні меблі.


Куточок з питань працевлаштування
У секторі художньої літератури Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія розпочав роботу Куточок з питань працевлаштування для мешканців міста, які шукають роботу. Він складається з комфортного та зручного місця для самостійної роботи на комп’ютері з виходом в Інтернет та стенда «Шукаємо роботу разом з бібліотекою», де всі охочі знайдуть для себе корисні та актуальні поради з працевлаштування. Тут є можливість шукати вакансії на веб-ресурсах та брати участь у онлайн-курсах перекваліфікації, розміщувати резюме, проходити скайп-співбесіду з роботодавцем тощо. Крім того, поради бібліотекаря-консультанта зорієнтують в різноманітних веб-сайтах для пошуку роботи, допоможуть скласти резюме, супровідний лист та багато іншого.

25 червня 2016 року Дніпровська центральна міська бібліотека приєдналась до святкування Дня молоді. Цього разу подію відзначали на газоні Січеславської Набережної, де посеред зеленого поля та дерев затишно розмістились представники різноманітних молодіжних організацій та учасники заходу.Бібліотека здивувала перехожих оригінальною книжковою виставкою «Сади Семіраміди». Розвішані на деревах книжки звертали на себе увагу громадян і спонукали до читання просто на вулиці.

Окрім того, кожен мав нагоду посидіти у тіні дерев та насолодитись захоплюючими настільними іграми.

Згодом до відпочиваючих приєдналися творчі молоді люди, письменники та поети Дніпра, які поділилися своїми натхненними роботами, читали вірші та невеличкі розповіді. Приємним різноманіттям стали також музичні композиції у виконанні скрипаля Юрія, який виконав гімн України і неабияк вразив захоплений натовп перехожих своєю майстерністю.Надвечір бажаючі мали нагоду отримати безкоштовний урок іспанської мови, який провів Тимофій Федорець.

Відпочинок виявився вдалим і приніс багато задоволення присутнім.22 квітня 2016 року за адресою вул. Менахема Мендла Шнеєрсона (вул. Мініна), буд. 5в відбулася презентація «НОВОЇ БІБЛІОТЕКИ» – оновленої бібліотеки-філії № 34 Дніпровського міського комунального закладу культури централізованої системи публічних бібліотек для дорослих.

Ця бібліотека – пілотний проект створення в м. Дніпро бібліотек нового формату. Тут організовано сучасний, комфортний, дружній простір для спілкування молоді, 5 автоматизованих робочих місць для отримання населенням нових електронних послуг. Зручні, сучасні меблі та Wi-Fi, вільний доступ до книг та періодики, дитячий куточок для маленьких читачів – відкритий простір бібліотеки до послуг жителів міста. Проект реалізовано за підтримки управління культури та мистецтв Дніпровської міської ради.

Бібліотека поділена на зони. Хол бібліотеки – зона ресепшн. Світлини учасників міського фотоконкурсу «Дніпро читає», вільний книгообмін, дарунки читачів. «Bibliohub» – культурний простір бібліотеки: видача літератури, журналів та газет, презентації нових книг із залученням авторів, кіноклуб, тренінги, майстер-класи, лекції, зустрічі з цікавими людьми. Художня галерея – виставкова зона для презентацій творчих робіт місцевих художників. «Оазис» – зала художньої літератури (видача художньої літератури, замовлення відсутньої у фонді літератури).

«Матриця» – зала інтернет-послуг та галузевої літератури. Доступ до мережі Інтернет, тренінги з комп’ютерної грамотності, доступ до адміністративних онлайн-послуг, онлайн-доступ до газет та журналів, доступ до електронної бази літератури, видача галузевої літератури, підручників, CD.

Дитячий острів «Мадагаскар» – видача дитячої літератури, настільні ігри, перегляд дитячих фільмів та мультфільмів, майстер-класи для дітей, інтерактивні рухливі ігри на приставці.

До уваги гостей заходу була представлена презентація ресурсів та послуг бібліотеки, знайомство з колективом бібліотеки, музичні вітання від творчих колективів міста, знайомство з чарівним звірятком, яке вже стало талісманом бібліотеки – шиншилою.

На презентації  були присутні представники влади, читачі, мешканці мікрорайону.


Каталог: publish -> 2016
publish -> Управління культури І туризму сумської обласної державної адміністрації
publish -> Сценарій вечора-вшанування пам’яті талановитого лірика
publish -> Українські літературні об’єднання та угруповання : рекомендаційні матеріали на допомогу шкільній програмі / Сумська обл універс наук б-ка; уклад. С. В. Мазур. – Суми, 2007. – 16 с. –
publish -> Управління культури І туризму, національностей та релігій
2016 -> Книга. Читання. Бібліотека
2016 -> Бібліотеки Сумщини в засобах масової інформації
2016 -> Управління культури І туризму сумської обласної державної адміністрації


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка