З в І т комісії з наукової роботи І міжнародних зв’язків ради ректорів внз одеського регіону за 2017 рікСторінка1/21
Дата конвертації04.12.2018
Розмір1.73 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


З В І Т

КОМІСІЇ З НАУКОВОЇ РОБОТИ І МІЖНАРОДНИХ ЗВЯЗКІВ

РАДИ РЕКТОРІВ ВНЗ ОДЕСЬКОГО РЕГІОНУ

за 2017 рік
І. Міжнародна діяльність
За звітний 2017 рік вищі навчальні заклади Одеського регіону співпрацювали за договорами з всесвітньо відомими навчальними закладами і науковими центрами. Протягом поточного року виконана сумісна робота з написання монографій і навчальних посібників, проведені наукові конференції та окремі дослідження. Кожний ВНЗ регіону має багатий позитивний досвід роботи з міжнародного співробітництва. У відповідності з укладеними договорами відбувається обмін і направлення на стажування викладачів, співробітників, докторантів, аспірантів та студентів ВНЗ нашого регіону з навчальними закладами і науковими центрами інших країн. Організовані і проведені сумісні наукові дослідження, створені ресурсні центри та системи дистанційного навчання, проводяться спеціалізовані конференції, семінари, фестивалі, конкурси, дні культури, майстер-класи тощо. Крім цього, спільно видаються навчальні підручники, посібники та інша навчально-методична література.

Так, станом на 31 грудня 2017 року:


Ізмаїльський державний гуманітарний університет (ІДГУ)
Міжнародний напрям діяльності ІДГУ – це невід’ємна частина інтеграції Ізмаїльського державного гуманітарного університету (надалі – ІДГУ) до європейського та світового освітнього простору.

Пріоритетними напрямами міжнародного співробітництва ІДГУ є встановлення та розвиток дво- та багатосторонніх партнерських відносин із іноземними вищими навчальними закладами, міжнародними організаціями та фондами з метою обміну досвідом, спільних наукових та соціальних досліджень і проектів, залучення коштів та додаткового фінансування. У рамках таких угод поглиблюються наступні напрями співробітництва: участь у спільних наукових проектах та програмах; проведення наукових форумів і конференцій з метою обміну досвідом та проведення спільної науково-дослідної роботи за різними напрямами, організація студентського обміну, підвищення кваліфікації викладачів ІДГУ за кордоном.

Протягом 2017 року ІДГУ продовжував поглиблювати співробітництво з уже існуючими партнерами та встановлювати відносини з новими стратегічними партнерами.

ІДГУ співпрацює з вишами з Болгарії, Молдови, Румунії, Чехії, Швейцарії.

У звітній період ІДГУ заключено Меморандум про порозуміння з ABMS – Відкритим університетом Швейцарії.

В рамках Проекту «Розвиток транскордонної інноваційної платформи/кластеру для використання очерету звичайного, біомаси в якості джерела сталої енергетики» (REED BASE), реалізованого Національним контактним пунктом по програмі “Горизонт 2020” для малого та середнього бізнесу, у жовтні 2017 року підписано Договір про участь у транскордонному інноваційному кластері для використання очерету звичайного в якості джерела сталої енергетики.

У грудні 2017 року планується підписання угод про співробітництво з Університетом Анкари та Університетом Газі (Туреччина).

У грудні 2017 року підписано угоду про співпрацю з Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» щодо організації вивчення китайської мови і культури Китаю в ІДГУ за підтримки освітньо-культурного центру «Інститут Конфуція».

В рамках співпраці з посольствами та консульствами країн ЕС у 2017 році реалізовано 2 проекти.

При підтримці Посольства Республіки Болгарія на базі ІДГУ встановлено мультимедійний клас вивчення іноземних мов. На урочистому відкритті, яке відбулося 13 червня 2017 року, був присутній Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красимир Мінчев.

Також при підтримці Консульства Румунії в Одесі на базі ІДГУ відкрито Інформаційний Центр Румунії при ІДГУ, у якому встановлено новітнє комп’ютерне обладнання.

14 червня 2017 року ІДГУ та Інформаційний Центр Румунії при ІДГУ відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіана-Леона Цуркану та Генеральний консул Румунії в Одесі Емил Рапча.

Діяльність Інформаційного Центру Румунії при ІДГУ проводиться згідно Плану заходів, затверджених ректором ІДГУ. Однією з визначних подій у роботі Центру було сприяння у проведенні 10-го Міжнародного симпозіуму “Портрети вчителів”, що був організований Асоціацією вчителів Румунії.

За звітній період в рамках співпраці з іноземними ВНЗ-партнерами пройшли стажування 63 викладача ІДГУ, 46 студентів було направлено на мовні практики.

Так у квітні 2017 року в рамках співпраці з Галацьким університетом “Нижній Дунай” (Румунія) організовано стажування 14 викладачів англійської та французької мов факультету іноземних мов ІДГУ. Також для проходження мовної практики з румунської мови до Галацього університета “Нижній Дунай” у березні та листопаді поточного року було направлено 27 студентів ІДГУ.

У червні 2017 року в рамках співпраці з Шуменським університетом “Єпископ Костянтин Преславський” (Болгарія) 4 викладача пройшли курси підвищення кваліфікації та 10 студентів пройшли мовну практику.

З 2017 року ІДГУ є учасником проекту «Прогресивне управління університетом», який реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти та Проектом сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) у співпраці з Університетом Томаша Ґарика Масарика (Чеська Республіка) та Асоціацією з міжнародних відносин (Чеська Республіка) за підтримки Чеської агенції з розвитку.

Проект «Прогресивне управління університетом» спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту українських університетів. У проекті беруть участь 25 українських університетів. Упродовж 2017 – 2018 років в рамках проекту заплановано інтенсивні тижневі вишколи у м. Брно (Чеська Республіка), які будуть присвячені актуальним темам вищої освіти: інтернаціоналізація університетів, внутрішня евалюація якості освіти вищих навчальних закладів і інклюзивна освіта.

З 27 листопада по 01 грудня 2017 р. директора відділу міжнародного співробітництва та розвитку інфраструктури ІДГУ було направлено на тренінг за темою «Інтернаціоналізація освіти» до Університета Томаша Ґарика Масарика (Чеська Республіка).

В рамках Проекту «Розвиток транскордонної інноваційної платформи/кластеру для використання очерету звичайного, біомаси в якості джерела сталої енергетики» (REED BASE), реалізованого Національним контактним пунктом по програмі “Горизонт 2020” для малого та середнього бізнесу, 16 чеврня 2017 року на базі ІДГУ проведено семінар “Впровадження принципу потрійної спіралі для посилення інноваційної складової природокористування”.

Проектна діяльність ІДГУ направлена на залучення додаткових коштів міжнародних фондів для забезпечення програмної діяльності вишу та поліпшення його матеріально-технічної бази.

Протягом 2017 року підготовлено та направлено наступні проектні заявки:

1. Міжнародний транскордонний проект “Tourism and History in the Black Sea Basin – opportunities and challenges” в рамках програми Joint Operational Programme Black Sea Basin 2014-2020. Проектна заявка знаходиться на стадії евалуації.

2. Міжнародний проект "Курс румунської мови для початківців. Рівень А1», який підтримано Міністерством румун звідусіль (Румунія). Закінчення проекту планується у грудні 2017 року.

3. Проект “Школа правової допомоги для органів місцевого самоврядування на базі ІДГУ" за фінансуванням міжнародної організації “International Alert”. Проектну заявку відхилено.

4. Проект “Implementation of Еnergy Еfficiency Мeasures at the Izmail State University of Humanities” на фінансування Швейцарське бюро співробітництва в Україні. Проектну заявку відхилено.

5. Проект “Еnergy Еfficiency Мeasures at the Izmail State University of Humanities” на фінансування Посольства Австралії в Україні. Проектна заявка знаходиться на стадії евалуації.

У 2017 році співробітники відділу міжнародного співтобітництва та розвитку інфраструктури прийняли участь у тренінгу в рамках Программи ЕС ЕРАСМУС+ за напрямком КА1: Міжнародна кредитна мобільність (ICM) у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

В рамках реалізації міжнародного проекту «Україна-Молдова: спільна історична пам’ять, уроки та перспективи» (що отримав державне фінансування на 2017 р.) проведено ряд спільних з молдовською стороною наукових заходів, а саме:

а) проведено онлайн-конференцію студентів університетів – учасників проекту (ІДГУ – Кишинівський педагогічний університет імені І. Крянге) на тему: «Знаки питання спільної історії»;

б) відбулися робочі поїздки для опрацювання матеріалів в архівах і бібліотеках Ізмаїлу та Кишинева викладачів університетів – учасників проекту;

в) прочитано курси лекцій для студентів Кишинівського університету (професори Циганенко Л.Ф., Шевчук Т.С.) та Ізмаїльського університету (проф. Мустяце С.);

г) підготовлено до друку спільну збірку наукових статей учасників проекту, вихід якої заплановано на грудень 2017 р.
Перспективні завдання на 2018 рік:

1. Розширити міжнародну співпрацю ІДГУ з зарубіжними ВНЗ шляхом:

1.1. Проведення міжнародних заходів (конференції, семінари, воркшопи, літні школи тощо).

1.2. Поширення інформації про можливості співпраці Університету через посольства іноземних держав, програми, культурно-освітні центри, прямі контакти з потенційними партнерами, через соціальні медіа.

1.3. Підвищення позицій Університету в міжнародних рейтингах.

1.4. Розширення професійних і наукових контактів співробітників.

2. Розширити академічну мобільність студентів та викладачів ІДГУ шляхом:

2.1. участі в програмах Erasmus+, Fullbright, урядових програмах країн

Європейського Союзу.

2.2. Збільшення фактів студентської мобільності за стипендіальними програмами університетів-партнерів.

2.3. Розширення мобільності за рахунок участі у проектах міжнародних програм.

2.4. Підтримки ініціативної мобільності студентів, викладачів і співробітників.

3. Підвищити рівень володіння англійською мовою викладачів та співробітників ІДГУ шляхом:

3.1. Запровадження курсів англійської мови для викладачів.

3.2. Поглиблення співробітництва з Британською Радою за програмою «Англійська для університетів».

3.4. Отримання міжнародних сертифікатів володіння англійською мовою.

4. Розширити міжнародну проектну діяльність шляхом:

4.1. Проведення постійного моніторингу оголошень конкурсів на грантові заявки за програмами Європейської Комісії, Урядів європейських держав та США.

4.2. Поширення інформації серед викладачів, співробітників та студентів Університету про можливості участі в подачі грантових заявок за міжнародними програмами.

4.3. Запровадження постійно діючих семінарів для викладачів, співробітників та студентів Університету з методики написання грантових заявок.

5. Збільшити контингент іноземних студентів шляхом:

5.1. Заключення договорів з фірмами-контрактерами, які привозять іноземців на навчання в Україну.

5.2. Налагодження співпраці за договорами франчайзингу з освітніми та консалтинговими установами інших країн.

5.3. Залучення іноземних студентів у програми подвійних дипломів, внутрішню та зовнішню мобільність.

6. Запровадити програми спільних та «подвійних» дипломів з іноземними ВНЗ-партнерами шляхом:

6.1. Поглиблення співпраці з іноземними ВНЗ-партнерами на рівні кафедр та факультетів.

6.2. Конвергенції навчальних планів і програм.

6.3. Розробки англомовних курсів і програм.

6.4. Розробки Положення Університету зі стимулювання праці викладачів, які викладають на англомовних курсах і програмах.

6.5. Підписання угод про створення консорціумів у сфері спільних та «подвійних» навчальних програм з ВНЗ-партнерами.

6.6. Розробки навчально-методичного забезпечення за спільними та подвійними дипломами.

6.7. Акредитації програм «подвійних дипломів» в країнах-партнерах.

7. Розширити інформаційне забезпечення міжнародної діяльності ІДГУ шляхом:

7.1. Підвищення ефективності інформаційно-іміджевої політики Університету на міжнародній арені.

7.2 Участі у міжнародних освітніх заходах.

7.3. Поширення інформаційних матеріалів серед міжнародних партнерів.

7.4. Участі в освітніх виставках.

7.5. Публікації інформаційних матеріалів в освітніх каталогах.

7.6. Оптимізації офіційного сайту ІДГУ.
Міжнародний гуманітарний університет (МГУ)
Один з найважливіших напрямів діяльності Міжнародного гуманітарного університету – організація міжнародного співробітництва. Міжнародний гуманітарний університет вже багато років проводить набір іноземних громадян на навчання, має потужний науковий і викладацький потенціал і здійснює висококваліфіковану підготовку іноземних студентів за обраними напрямками та розширює сферу міжнародної діяльності. Так, наприклад, станом на липень 2017 року в університеті навчаються студенти з 48 різних країн, а саме: з Китаю, Сирії, Індії, Ірану, Єгипту, Лівану, Туреччини, Нігерії, Афганістану, Тунісу, Судану, В'єтнаму, Гани, Колумбії, Іраку, країн СНД та ін.

У 2016-2017 навчальному році Міжнародним гуманітарним університетом було видано 688 запрошень на навчання, з них 372 іноземних громадян прибули на навчання, 316 – очікується.

У 2016-2017 навчальному році в Міжнародному гуманітарному університеті навчається 589 іноземних студентів.

У липні 2016 році, завдяки активним переговорам з представниками Адміністрації управління вищої освіти Туреччини, останніми було прийнято рішення про визнання дипломів Міжнародного гуманітарного університету в Туреччині.

Також Міжнародний гуманітарний університет з метою отримання інформації щодо проведення процедури визнання документів про освіту, виданих навчальними закладами іноземних держав, брав участь у семінарі, яку проводило Міністерство освіти і науки України на тему «Визнання іноземних документів про освіту в Україні вищими навчальними закладами», в якому були розглянуті питання щодо реформування процедури визнання іноземних документів про освіту в Україні; Можливості та відповідальність вищих навчальних закладів у проведенні процедури визнання; Нормативно-правові акти, що регулюють визнання в Україні іноземних документів про освіту; Загальна інформація про визнання: світовий досвід, мета, компетентні органи в Україні та терміни проведення процедури визнання; Зміст та етапи процедури визнання та коректне оформлення українських документів про освіту для полегшення процедури визнання їх за кордоном.

У серпні 2016 року були укладені нові міжнародні договори про співробітництво в галузі освіти, науки і культури між нашим Університетом та Арабською академією науки, технології та морського транспорту (м. Олександрія, Єгипет) і Університетом майбутнього в Єгипті (м. Новий Каїр, Єгипет).

На початку серпня 2016 р. була подана заявка Міжнародного гуманітарного університету про прийняття Університету в організацію «Світові рейтинги університетів» (QS World University Rankings). Заявка була прийнята до розгляду, зараз йде підготовка документації необхідної для вступу вузу в організацію «Світові рейтинги університетів».

Також 17 серпня 2016 року представники навчально-наукового центру Міжнародних освітніх програм брали участь у проведенні круглого столу спільно з ДП «Українського державного центру міжнародної освіти» та Міністерства освіти і науки України де обговорювалось питання щодо організації прийому іноземців на навчання в Україні і належного виконання посадовими особами вищих навчальних закладів України службових обов’язків щодо документування іноземних студентів посвідками на тимчасове проживання в Україні.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво на 2016-2019 рр. між Міністерством освіти і науки України та Британською Радою та з метою розробки впровадження інструментів інтернаціоналізації як частини реформування вищої школи та створення дієвих механізмів побудови репутації навчальних закладів, що порушують доступ до міжнародного освітнього середовища, започаткована програма Британської Ради в Країні «Міжнародний відділ університету: кращі практики»

19-21 вересня 2017 року Вченим союзом навчального центру Оксфордського університету (м Оксфорд, Великобританія), в головному офісі Європейської Бізнес Асамблеї відбулося нагородження видатних представників престижними європейськими відзнаками. Церемонія пройшла в рамках відкритого міжнародного семінару, проведеного експертами-консультантами ЄВА (Європейська Бізнес Асамблея) для слухачів з різних країн світу.

Атрибути відзнаки «Член Академічного союзу Оксфорда» були вручені д.м.н. професору Алірезі Пахлеванзаде. Також професору Пахлеванзаде вручений Сертифікат Швейцарського інституту стандартів якості. Професор Пахлеванзаде отримав цю нагороду за відповідність послуг очолюваного ним Центру міжнародних освітніх програм європейським стандартам. Отримання Сертифікату підтверджує визнання високої якості продукції/послуг підприємства і їх конкурентоспроможність на світовому ринку.

Лауреати отримали Вітання з гідним визнанням їх заслуг від Бізнес Президента Європейської Асамблеї професора Джона Неттіна. Нагороду вручив Віце-президент Європейської Бізнес Асамблеї Доктор Іван Саввов.

Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес – освіти та Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана у жовтні 2016 року провела семінар на тему «Міжнародна акредитація освітніх програм як інструмент забезпечення якості освітньої діяльності ВНЗ » у м. Київ, де Міжнародний гуманітарний університет безпосередньо приймав участь.

Також Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес – освіти спільно з Університетом економіки та права «КРОК» у листопаді місяці 2016 року у м. Київ провели тренінг «Андрагогіка: особливості освіти дорослих» в якому Міжнародний гуманітарний університет брав участь.

Міжнародний гуманітарний університет у жовтні місяці подав заявку на прийняття участі в QS Worid University Rankings – світовий рейтинг університетів.

В грудні місяці у м. Харків Міжнародний гуманітарний університет брав участь у Спеціальній сесії Європейської Бізнес Асамблеї і Європейській медичної асоціації «Best Medical Practice» та отримав сертифікат EMA «Best Medical Practice» та Міжнародну нагороду «Роза Парацельса». Участь в даній сертифікаційну програму підвищує конкурентоздатність медичного закладу на світовому ринку медичних послуг, сприяє формуванню позитивного іміджу клініки і залучає нових пацієнтів.

20 грудня в Великобританії відбувся саміт лідерів в Оксфорді, який за традицією збирає Однодумців і Партнерів з 50 Країн Світу. У числі делегатів - лідери науки, промисловості та бізнесу, ректори провідних регіональних вузів, члени Світового академічного сообщесва, державні мужі, представники ЗМІ та широкої громадськості. Експертна рада Сократовські номінаційного комітету, спільноти визнаних лідерів науки, освіти і бізнесу з різних країн, засновників нагород Європейської бізнес асамблеї (Великобританія) - найбільш значущих на сьогодні європейських громадських нагород в світі. На саміті лідерів презентовано спеціальний випуск альманаху та переданий на зберігання до Світової організації відому Оксфордську наукову бібліотеку Бодлейн. Міжнародному гуманітарному університету надано Сертифікат визнання досягнень Європейської бізнес асамблеї, та виданню приписується персональний англійська реєстраційний номер.

Одна з преорітетних завдань експертної ради - ретельна оцінка діяльності кандидатів на отримання нагород і визначення гідних переможців. Від імені Оксфордського академічного союзу, Європейської Бізнес Асамблеї і Міжнародного Сократовські комітету присуджується Сергію Васильовичу Ківалову звання "Почесний професор Академічного союзу Оксфорда" Від імені Оксфордського академічного союзу, Європейської Бізнес Асамблеї і Міжнародного Сократовські комітету присуджується доктору Алірезе Пахлеванзаде звання "Почесний професор Академічного союзу Оксфорда" Від імені Оксфордського академічного союзу, Європейської Бізнес Асамблеї і Міжнародного Сократовські комітету присуджується Анатолію Федоровичу Крижанівському звання "Вчений року-2016"

У березні 2017 року укладено Угоду про мультидисциплінарної кафедрі Міжнародного гуманітарного університету на базі Оксфордського академічного союзу, та отримано Сертифікат щодо проведення наукової діяльності.

Положення про мультидисциплінарної кафедрі Міжнародного гуманітарного університету на базі Оксфордського академічного союзу визначає її основні завдання, місію, функції, структуру, порядок організації діяльності, сферу наукової діяльності та наукові завдання.

Кафедра, як частина університету, бачить своє призначення в утвердженні ідеалів і цінностей громадянського суспільства, в відкритості, діалогізм і співробітництво через гуманітаризацію світогляду і мислення фахівців всіх галузей знань. Кредо кафедри - створення і обмін інноваційними ідеями та інтелектуальної продуктами між провідними міжнародними експертами у всіх областях знань.

Кафедру очолює професор Крижановський Анатолій Федорович, який має звання "Почесний професор Оксфордсого академічного союзу"

Заступником завідувача кафедри є доктор медичних наук, професор Пахлеванзаде Аліреза має звання "Почесний професор Оксфордського академічного союзу".

26-27 липня 2017 року у Saint Thomas, США на думку Світовій Конфедерації Бізнесу відбулась нагорода від ради директорів WORLDCOB в якому Міжнародний гуманітарний університет обраний в якості переможця «THE BIZZ 2017».

26-28 липня 2017 року приєдналися до бізнес-місія ЕВА в Киргизстані і отримав безпосередній доступ інфраструктурним та рекреаційним проектам перлини Центральної Азії-зони озера Іссик Куль.

Перспектива роботи навчально-наукового центру міжнародних освітніх програм на новий навчальний рік:

- складено план роботи Центру;

- ведеться активна співпраця з суб'єктами підприємницької діяльності з набору іноземних громадян на навчання на новий навчальний рік в МГУ з Туреччини, Єгипту, Китаю, та інших держав.

Також в процесі складання 2 договорів в представниками Туреччини, щодо набору студентів на дистанційне навчання.

6-8 жовтня 2017 року з метою залучення іноземних громадян до здобуття вищої освіти в Україні МГУ прийме участь в 11-й міжнародній виставці «Освіта», ( Баку, Азербайджан). Головною метою NET Conference Baku-2017 є надання навчальним закладам унікальної можливості налагодити прямі зв’язки з найуспішнішими агентами, що займаються рекрута цією студентів закордон з різних країн світу, а також зустрітися з потенційними студентами у форматі освітньої виставки.Активно йде праця щодо складання Угоди про співпрацю між Міжнародним гуманітарним університетом та Приватним вищим навчальним закладом «Київський медичний університет» на основі взаємної зацікавленості розвивання взаємовигідного співробітництва у сфері надання освітніх послуг за спеціальністю «Медицина».
Одеська державна академія будівництва та архітектури (ОДАБА)
Протягом 2017 року приймала участь у наукових і освітніх проектах. 17 викладачів пройшли стажування в зарубіжних навчальних закладах та організаціях, 11 викладачів та 32 студента брали участь у міжнародних конференціях, семінарах і виставках в зарубіжних країнах, а також пройшли навчання в іноземних навчальних закладах та організаціях.

За 2017 рік академія прийняла 18 іноземних викладачів і фахівців в рамках роботи наукових та науково-методичних конференцій, читання лекцій та короткострокових візитів, спрямованих на встановлення і розвиток співпраці. В результаті таких візитів протягом 2017 року спільно з іноземними Університетами-партнерами було організовано та проведено 12 Міжнародних конференцій які проходили як в академії, а також і за межами України, зокрема VII Міжнародна конференція «MATRIB 2017: materials, trybology, recycling», яка відбулася в червні 2017 в Республіці Хорватія.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Міністерство освіти І науки україни миколаївський національний університет
2018 -> Тема дослідження традиційної культури та народної творчості українців етнологами київської
2018 -> Робоча програма навчальної дисципліни теорія міжнародних відносин та геополітика частина І окр
2018 -> Програма навчальної дисципліни Політична історія україни Ступінь бакалавра
2018 -> Музеєзнавство академічна характеристика дисципліни


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка