Задачі артилерійської батареї в ході оборонного бою (курсова робота) АнотаціяСкачати 40.29 Kb.
Дата конвертації18.06.2018
Розмір40.29 Kb.
#43239
ТипРішення
ЗАДАЧІ АРТИЛЕРІЙСЬКОЇ БАТАРЕЇ В ХОДІ ОБОРОННОГО БОЮ
(курсова робота)

Анотація

Мета даної курсової роботи описати задачі артилерійської батареї в ході оборонного бою, з’ясувати зміст та послідовність роботи старшого офіцера артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів до оборонного бою.
В ній розглядаються теоретичні основи та практично показано дії СОБ при підготовці батареї до оборони.

Зміст
Анотація

Вступ


1.1.Зміст і послідовність роботи СОБ 1-ої артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів батареї до бойових дій в обороні, організації зв’язку в батареї

 1. З'ясування завдання СОБ 1-ї артилерійської батареї

 2. Оцінка обстановки СОБ 1-ї артилерійської батареї

 3. Рішення СОБ 1-ї артилерійської батареї

 4. Бойовий наказ СОБ 1л артилерійської батареї

 1. З'ясування завдання СОБ 1-ї арилерійської батареї

 2. Оцінка обстановки СОБ 1-ї батареї

 3. Рішення СОБ 1-ї артилерійської батареї

 4. Бойовий наказ СОБ 1-ї артилерійської батареї

Висновки

Література

Додаток №1. «Робоча карта СОБ 1-ї артилерійської батареї»

Вступ
Бій - основна форма тактичних дій військ, являє собою організовані та узгоджені за метою , місцем і часом удари, вогонь і маневр з'єднань, частин та підрозділів з метою знищення (розгром)) противника, відбиття його ударів та виконання інших завдань в обмеженому районі протягом короткого часу . Бій може бути загальновійськовим, протиповітряним, повітряним та морським .

Наступ проводиться з метою повного розгром) противника і оволодіння важливими районами (об'єктами місцевості) . Він полягає в ураженні противника всіма засобами, які є, рішучій атаці, стрімкому просуванні підрозділів в глибину його бойового порядку, знищенні та полоненні живої сили, захопленні озброєння, техніки та намічених районів (рубежів) місцевості. Наступ взводу на противника, який обороняється, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним або з ходу.

Вогонь батареї є основним засобом знищення противника в бою. Надійне ураження противника вогнем досягається: своєчасною і достовірною розвідкою цілей; правильним застосуванням вогневих засобів відповідно до їхніх бойових можливостей; влучністю вогню , раптовістю відкриття і ведення його з граничною щільністю та максимальною інтенсивністю: умілим управлінням вогнем в бою.

1.1 Зміст і послідовність роботи СОБ 1-ої артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів батареї до бойових дій в обороні, організації зв’язку в батареї
Батарея в обороні, як правило, діє в складі дивізіону, а також може назначатися для підтримання загальновійськового підрозділу, придається йому або залишається підручною у командира дивізіону.

Для ураження противника у найкоротші строки батарея зарання готує вогонь по плановим цілям, котрі можуть бути як спостережені так і не спостережені.

Вогневі позиції вибирають переважно на танконебезпечних напрямках з таким розрахунком, щоб в разі прориву танками противника в глибину оборони батарея могла знищити їх вогнем прямою наводкою.

Для управління вогнем маневром батареї, ведення розвідки противника і місцевості, спостереження за діями загальновійськовими підрозділами і підтримки взаємодії з ними вибирається і розгортається КСП.

Управління батареєю в обороні здійснюється радіо і дротовим засобами зв’язку.

Зв’язок з КСП батареї організовується:

з командиром дивізіону;

з вогневими взводами;

з передовим (боковим) СП батареї;

з командиром загальновійськового підрозділу, якому батарея придана або якого підтримує;

з підрозділами, які обслуговують стрільбу батареї.

Після отримання задачі від командира батареї на організацію зв’язку і вказаний від начальника зв’язку дивізіону командир взводу управління розраховує час, необхідний на організацію зв’язку батареї, складає на карті схему дротового і радіозв’язку, проводить розрахунок сил і засобів і доповідає про них командиру батареї, готує виписку з таблиці позивних станцій (вузлів) зв’язку і посадових осіб, а також виписку з радіоданих, ставить на місцевості задачу командиру відділення управління зв’язку, начальникам напрямків зв’язку і начальникам радіостанцій і керує їх роботою.

В обороні використовуються всі засоби зв’язку, причому найбільш широко використовусться дротовий зв’язок, який організовується як по лінії основного, так і по лінії запасного КСП.

Для надійного і безперервного управління батареєю дротовий зв’язок з батареєю організовується по напрямку від основного КСП на ВП і до передового (бокового) СП.

Організація зв’язку в обороні повинна бути закінчена до моменту зайняття ВП вогневими взводами батареї.

До початку атаки противника всі радіостанції повинні знаходитись на прийомі. З початком наступу противника радіозв’язок використовується без обмежень.

Діставши задачу на вибір місця для розгортання КСП батареї, КВУ вивчає вказаний район місцевості по карті і намічує місце КСП. Після прибуття у вказаний район перевіряє на місцевості придатність наміченого місця, визначає місцезнаходження КСП по карті і організовує топогеодезичну прив’язку

В ході організації бойових дій батареї в обороні, СОБ особливу увагу уділяє інженерному обладнанню І маскуванню бойового порядку.

При переході до оборони СОБ визначає мироприємства по захисту особового складу від ЗМУ і організує їх виконання.

СОБ зобов'язаний в будь-якій обстановці організувати безпосередню охорону і самооборону своїх підрозділів.Зміст і послідовність роботи СОБ артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів батареї до бойових дій в обороні
На карті (якщо мало часу) вибирається місце майбутньої ВП. Після під'їзду до місця майбутньої ВП на відстань 100-200 м СОБ командує: „Стій!". Колона (вогневі взводу і машини з боєприпасами) зупиняються. СОБ бере з собою командирів гармат і двох номерів обслуги (сапер і розвідник хімічної обстановки) і рухаються до місця ВП. Після обстеження обстановки на ВП підходять СОБ і командири гармат. СОБ вказує місце ОГ (це будуть координати ВП) і якщо часу мало, передає приблизні координати ВП командиру батареї. Також СОБ вказує Інтервал і уступ. Командири гармат мітять місце стояння гармат.

СОБ вказує шляхи під'їзду до ВП. Водії під'їжджають і стають на мічені місця. Особовий склад після команди „Стій" „Залізай" злізає з машини. СОБ подає команду „Розчіпляй", номери обслуги розчіпляють гармати від тягача. Тягач Іде на раніше вибране місце позаду ВП на 100-200 м. СОБ подає команду „До бою". Номери обслуги готують гармату до бою. СОБ Топогеодезист передає точні координати ВП на КСП командиру батареї. СОБ дає розпорядження по організації зв'язку між гарматами та КСП.

Також СОБ дає розпорядження по інженерному обладнанню ВП та місця стояння тяги, вказує заходи по маскуванню ВП. СОБ призначає пост (з номерів обслуги) по захисту від ЗМУ. На ВП готують боєприпаси (чистять від масла, встановлюють підривники і т. д.), заміряють температуру заряду (через кожну годину і доповідають на КСП), а боєприпаси розкладаються по цілям, вогневим валам та нумеруються.

СОБ вказує площадки (для гармат) стрільби прямою наводкою. Назначає номерів обслуги на безпосередню охорону і самооборону, вказує умовні сигнали оповіщення і паролі.

Після доповіді про готовність до ведення вогню СОБ повинен:

• організувати перевірку нульових установок прицілу і нульову лінію прицілювання• здійснити контроль точності орієнтування гармат і визначити
координати ВП

 • дати вказівки командирам гармат по розрахунку і заповненню таблиць. індивідуальних поправок

 • підготувати вогневі взводи до виконання планових вогневих задач

 • дати вказівки про наступні замірі температури зарядів

 • організувати безпосередню охорону і самооборону вогневих взводів на ВП, інженерне обладнання ВП, захист від ЗМУ і хім. забезпечення. Для підготовки вогневих взводів до виконання планових задач СОБ,-забов'язаний:

• дати вказівки обчислювачу по визначенню установок по плановим цілям і складанню таблиць вирахуваних установок батареї

 • перевірити точність розрахунків вирахуваних установок

 • записати команди і установки по плановим цілям в бланк записів СОБ

 • дати вказівки командирам гармат. Записати установки по плановим цілям в бланк запису командира гармати

 • при необхідності оформити карту ПЗВ, ВгВ

 • поставити завдання командиром гармат на розкладку боєприпасів по вогневим нальотам, підготувати їх до стрільби

 • навести гармати батареї в планову ціль або в середину з ділянок. загороджувального вогню

 • доповісти командиру батареї і на пункт управління вогнем про готовність до ведення вогню по плановим цілям

Для організації безпосередньої охорони та самооборони ВП СОБ зобов'язаний:

 • усвідомити на місцевості тактично небезпечні напрямки

 • вибрати місце для СП і організувати на ньому спостереження

 • при необхідності організувати патрулювання на підступах до ВП

 • помітити і обладнати поблизу гармати окопи для протитанкової зброї, площадки для гармат, сектори обстрілу, для відбиття танків чи піхоти противника, вказати заходи маскування

 • встановити чергування командирів гармат на ВП і номерів біля гармата також чергування водіїв в місці розташування засобів тяги і перевірити знання черговими сигналів, які подаються з СП

 • встановити порядок дій о/с ВВ і відділенням тяги при відбитті атаки танків, гелікоптерів І піхоти противника

 • скласти схем безпосередньої охорони і самооборони ВВ та позицій

 • перевірити готовність ВВ до виконання завдань самооборони і розробку карток вогню гармати

 • керувати діями о/с при відбитті атак танків і піхоти

 • намітити місця для встановлення мінних полів Документи, які веде СОБ:

 • робоча карта

 • карта ТГПВП

 • запис стрільби СОБ

 • таблицю вирахуваних установок для стрільби батареї

 • картка ВгВ або ГІЗВ батареї

 • схему безпосередньої охорони і самооборони

 • схему вогню батареї прямою наводкою При підготовці до бойових дій СОБ зобов'язаний:

 • з'ясувати отриману задачу і оцінити обстановку

 • поставити задачі підлеглим

 • вибрати ВП і провести їх ТГП

 • підготувати матеріальну частину артилерії, боєприпаси, машину СОБ. засоби автоматизованого управління, прилади та артилерійські тягачі (самохідну базу) до виконання задач

 • поповнити запаси матеріальних засобів

 • розгорнути ВВ на ВП

 • організувати безпосередню охорону і самооборону

 • керувати інженерним обладнанням ВП

 • перевірити готовність гармат до виконання вогневих задач і доповісти комбату про готовність до відкриття вогню

 • доповідати на пункт управління вогнем дивізіону і комбату дані необхідні для визначення установок і розрахунку коректур

 • управляти взводами при виконанні вогневих задач

 • розраховувати при необхідності коректури в ході пристрілки і стрільби на поразку

 • керувати роботою обчислювача при визначенні установок до стрільби

 • ставити задачі командирам гармат на підготовку і виконання вогневих задач

 • вести облік витрат та наявність боєприпасів " управляти взводами при зміні ВП

 • готувати матеріальну частину, прилади і машини для роботи вночі

 • вести документацію.


1.2 З'ясування завдання СОБ 1-ї артилерійської батареї
З'ясування задачі являє собою початок роботи СОБ по прийняттю рішення. При з'ясуванні отриманої задачі СОБ повинен зрозуміти:

ціль майбутніх бойових дій та задум командира загальновійськового підрозділу, якому батарея придана або який підтримує;

об'єкти (цілі), які знищуються засобами старших командирів по напрямку дій загальновійськового підрозділу і задачі батареї по вогневому ураженню противника;

задачі сусідів та порядок взаємодії з ними;

час готовності до виконання задачі, а також райони вогневих позицій та рубежі командно-спостережних пунктів;

основний напрямок стрільби;

спосіб визначення установок для стрільби на поразку; порядок висування батареї у визначений район і порядок маневру в ході бою, порядок забезпечення боєприпасами.

На основі з'ясування задачі СОБ робить висновки, в яких визначає: роль батареї у виконанні задачі загальновійськовим підрозділом, які дії необхідно провести негайно для швидкої підготовки вогневих взводів до бойових дій.


1.3 Оцінка обстановки СОБ 1-ї артилерійської батареї
Під обстановкою розуміють сукупність всіх об'єктивних умов, в яких батареї доведеться виконати бойову задачу. Елементами обстановки, без яких не можна прийняти обґрунтованого рішення, являються: противник, свої підрозділи, місцевість, радіаційна, хімічна та бактеріологічна (біологічна) обстановка. Крім того, при оцінці обстановки враховують стан погоди, пору року і час. Основна ціль оцінки обстановки – прийняття обґрунтованого рішення.

Оцінка противника.

Даних про противника, особливо про його засоби ядерного і хімічного нападу, артилерійські та мінометні батареї, як правило, буде недостатньо,1 а деякі з них можуть бути застарілими, недостовірними або хибними. Тому СОБ оцінює противника, спираючись на знання його організації і тактики дій, Зіставляючи відомі дані про противника, він повинен вивчити його склад, положення, стан, ступінь захищеності, розташування вогневих засобів, сильні та слабкі сторони і характер дій.

На основі глибокого і все стороннього аналізу групування противникам вірогідного характеру його дій СОБ робить висновки: який противник знаходиться перед загальновійськовим підрозділом, якому батарея придана або який підтримує, і вірогідний характер його дій, місця розташування об'єктів (цілей), від знищення яких вогнем артилерії різко знижується його бойові можливості.

Оцінка підрозділів батареї,

Підрозділи батареї (вогневі взводи) оцінюються СОБ в такий послідовності: на початку він уточнює розташування підрозділів батареї, потім вивчає ії склад, забезпеченість і, нарешті, визначає їх бойові можливості по виконанню майбутніх задач.

Оцінюючи положення підрозділів, СОБ вивчає: тактичне положення підрозділів батареї по відношенню до противника і характер їх дій (знаходяться в районі зосередження, на марші, розгорнуті в бойовий порядок тощо);

віддалення підрозділів від наміченого району вогневих позицій і переднього краю своїх військ; час, необхідний на висування і розгортання підрозділів батареї в бойовий порядок.

При оцінці складу і стану своїх підрозділів СОБ аналізує:

укомплектованість підрозділів особовим складом, зброєю, бойовою технікою;

політико-моральний стан особового складу; стан озброєння та бойової техніки;

рівень підготовки і бойовий досвід підрозділів, організаторські здібності командирів.

В ході оцінки забезпеченості підрозділів СОБ встановлює: забезпеченість батареї матеріальними засобами та строки створення їх запасів в підрозділах; норми витрати боєприпасів та інших матеріальних засобів і потреба в них для виконання бойової задачі; організацію підвозу та евакуації;

технічне і тилове забезпечення.

При оцінці бойових можливостей підрозділів СОБ визначає можливості батареї по поразці об'єктів противника із закритих ВП кількістю боєприпасів, які є в наявності, а також маневрені можливості підрозділів.

Оцінка місцевості.

СОБ вивчає місцевість з метою визначення її впливу на бойові дії батареї.

На початку СОБ вивчає зміни, які відбулися на місцевості порівняно з картою в результаті застосування ядерної або іншої зброї та господарської діяльності людини. Потім оцінюється загальний характер місцевості, умови спостереження, маскування і розміщення КСП та ВП батареї, умови проходження місцевості, а також її захисні властивості.

В результаті оцінки місцевості СОБ може зробити наступні висновки: як впливає місцевість на виконання поставленої бойової задачі; про танконебезпечних напрямках і, виходячи із цього, де розмістити вогневі позиції батареї, як побудувати бойовий порядок і де розмістити його елементи, про напрямок переміщення, стану маршрутів та їх вплив на строки висування підрозділів.

Крім цього СОБ при оцінці обстановки враховує стан погоди, час доби і пору року.
1.4 Рішення СОБ 1-ї артилерійської батареї
Основу управління підрозділами складає рішення командира. Під рішенням розуміють остаточно обраний СОБ план дій підрозділів по виконанню поставленої бойової задачі, визначаючий в загальних рисах порядок використання сил і засобів в ході ведення бойових дій. Рішення дає відповіді на питання про те, що, де і коли, як і кому зробити, щоб і найменшою витратою сил і засобів виконати поставлену задачу.

Рішення СОБ робить з урахуванням задач, які виконуються загальновійськовим підрозділом, якому батарея придана або яку підтримує, задач, поставлених старшими командирами, і на основі висновків із оцінки обстановки. При цьому по деяких пунктах рішення висновки, зроблені із з'ясування задачі і оцінки обстановки, можуть бути однаковими. По інших пунктах рішення висновки можуть бути протилежними і для їх остаточного визначення необхідно зіставити зроблені раніше висновки і вибрати з них найбільш доцільні.

На основі висновків, зроблених після з'ясування отриманої бойової задачі, і оцінки обстановки СОБ готує і віддає бойовий наказ.
1.5 Бойовий наказ СОБ 1-ї артилерійської батареї
В бойовому наказі СОБ вказує;

відомості про противника;

задачі загальновійськового підрозділу;

задачі батареї, вогневі позиції, основний напрямок стрільби, спосіб визначення установок для стрільби, витрату боєприпасів, маршрут і порядок маневр)' всередині району вогневих позицій і в ході бою;

після слова "наказую" - вогневі задачі і порядок їх виконання: яку кількість боєприпасів викласти біля гармат і як розкласти їх по вогневих задачах (нальотах);

місця гарматних площадок і сектори обстрілу для ведення вогню прямою наводкою;

порядок знищення танків і піхоти противника, які прорвалися в район вогневої позиції;

час готовності до відкриття вогню;

сигнали управління, оповіщення і порядок дії по них;

своє місце і заступника.

2. З’ЯСУВАННЯ ЗАВДАННЯ СОБ 1-ї БАТАРЕЇ
1. Перед фронтом оборони 1/200 МП діють підрозділи механізованої батальйонної тактичної групи (мбтгр) із складу 3 мбр з переднім краєм: паром (4202), міст (4204-1 ), г. Новая (4206), Покровское (4208).'

Перехід противника у наступ можливий зранку 22.06.

2. 1/200 мп переходить до оборони району: кут лісу (4108-1), Дубна(4103), Ракитино (3805) з задачею не допустити прориву противника у напрямку г. Новая (4206), Рогово (3706).

Бойовий порядок батальйону - в два ешелону. В першому ешелоні до оборони переходять: справа - 1 мр, зліва -. З мр. В другому ешелоні - 2 мр. Роти займають опорні пункти з 19.00 до 20.00 2 1.06.

Справа переходить до оборони 3/900 МП. Розмежувальна лінія з ним: кут лісу (4108-1), відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3509-7).

Зліва переходить до оборони 2/200 МП. Розмежувальна лінія з ним: міст (4103-1), відм. 133,0 (3703), відм. 135,5 (3404).

3. В інтересах дій 1/200 мп засобами старшого артилерійського командира уражуються артилерійські батареї противника:


 • ціль А51 Х-46700, У=03900.

 • ціль А52 Х=47200, Y=04650. Основний напрямок стрільби - 59-00.

Спосіб визначення установок для стрільби на поразку - на основі повної підготовки.

 1. 1-а артилерійська батарея підтримує бойові дії 1 мр.

 2. Тактичні і вогневі задачі батареї:

а) На артилерійську заборону висування і розгортання військ противника: зосередженим вогнем уражати колони противника при висуванні та розгортанні. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам: ЦІ01,201,301.

б) На артилерійське відбиття атаки противника, зосередженим і загороджувальним вогнями уражати атакуючого противника з рубежу його переходу в атаку, прикривати вогнем фланги батальйону і проміжки між опорними пунктами. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам: Ц401, нерухомий загороджувальний вогонь „Дуб", „Бук", „Клен", рухомий загороджувальний вогонь „Вовк".

в) На артилерійську підтримку військ, що обороняються в глибині: зосередженим вогнем по ділянкам Ц501, 502 нанести поразку противнику, який вклинився в оборону.

г) На артилерійську поразку противника при проведенні контратак:

в період артилерійської підготовки КА в готовності 10-хвилинним вогневим нальотом підготовити КА другого ешелону (Змб з тб) з рубежу: відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3607-1) у напрямку Ново-Петровское (3708), відм. 170,2 (4107) поразити живу силу та вогневі засоби противника Ц601.

- в період артилерійської підтримки КА зосередженим вогнем Ц602, 603 підтримати КА другого ешелону полку.

6. Вогневу позицію 1-ї батареї в основному районі: 250 м на північ від мосту (3905-9) зайняти до 21.30 21.06

Вогневу позицію в запасному районі зайняти: 250 м на північ від лісу (3608-9); КСП батареї зайняти до 20.00 21.06: сумісно з КСП Імр- відм. 170.2 (4107); КСП АДН - з20.00 21.06 сумісно з КСП 1 мб - окрема будівля (4006-1); БСП АДН - 150 м на південь від перехрестя доріг (4107-2).

7. Витрата боєприпасів на оборонний бій 2.0 бк, із них:


 • на артилерійську заборону висування і розгортання військ противника 0,4 бк.

 • на артилерійське відбиття атаки противника 0,7 бк.

 • на артилерійську підтримку військ, що обороняються в глибині 0,4 бк.

 • на вогневу поразку противника при нанесенні контратак 0,5 бк.

8. Готовність до відкриття вогню з основних вогневих позицій 24.00 21.06.

3. ОЦІНКА ОБСТАНОВКИ СОБ 1-ї БАТАРЕЇ
1. ОЦІНКА ПРОТИВНИКА:

Перед фронтом оборони 1/200 МП діють підрозділи механізованої батальйонної тактичної групи (мбтгр) із склад)' 3 мбр.

Перехід противника у наступ можливий зранку .22.06.

Ймовірні рубежі розгортання:

в батальйонні колони: Алексеевское (5202), міст (5205-5). ротні колони: відм. 144,1 (4802), Сухотіно (4806).

- у взводні колони: Труново (4402), Никольское (4508).

Рубіж переходу в атаку: міст (4204-1), відм. 179,8 (4208).

Можливий напрямок головного удару: Шутилово (4405), Рогово (3706).

Можливі райони вогневих позицій артилерії:


 • до АДН в районі: Крюково (4603), Савино (4703), Андреевское (4705).

 • до АДН в районі: Шутилово (4405), Сухотіно (4407), відм. 161,9 (4407). мінометний взвод в районі: Исаево (4405).

2. ОЦІНКА СВОГО ПІДРОЗДІЛУ:

1-а артилерійська батарея підтримує бойові дії 1 мр.

Батарея укомплектована особовим складом, озброєнням і технікою на 100%. Особовий склад навчений і підготовлений до виконання завдань. 122-мм гаубиці Д-30 вивірянні готові до стрільби. Апаратура і прилади командирських машин управління вогнем КБ і СОБ у справному стані, вивірянні і готові до роботи. Артилерійські тягачі і машини підвозу боєприпасів у справному стані, заправлені пальним, завантажені майном і боєприпасами та готові до маршу.

3. ОЦІНКА МІСЦЕВОСТІ, РХБ ОБСТАНОВКИ, ПОГОДИ, ПОРИ РОКУ І ДОБИ.

Місцевість в районі бойових дій середньо пересічна, сприяє успішному виконанню бойових завдань.

РХБ обстановка - в нормі. За даними розвідки противник не використовував зброю масового ураження.

Пора року - літо, дощів не було. Шляхи проходимі для техніки. Світлого часу доби достатньо для виконання бойових завдань.

4. РІШЕННЯ СОБ 1-ї БАТАРЕЇ


ВИРІШИВ:

Вогневим взводам 1-ї батареї підтримати бойові дії 1 мр.

Висування взводів у складі батареї здійснити по маршруту: Орехово (поза картою), Подосиновец (3503), Шевелевское (3605), Рогово (3706), Ромашки (3804), Гуляево (3904|, рубіж КСП. Вихідний пункт: перехрестя доріг (3003), окремий дім (3004) - поза картою. :

Маневр в ході бою по маршруту: Гуляево (3904), Ромашки (3804), Шевелевское (3606);

Вогневу позицію 1-ї батареї в основному районі: 250 м на північ від мосту (3905-9) зайняти до 21.30 21.06

Вогневу позицію в запасному районі зайняти: 250 м на північ від лісу (3608-9); Готовність до відкриття вогню з основних вогневих позицій 24.00 21.06.5. БОЙОВИЙ НАКАЗ КВУ 1-ї батареї
Умовні найменування місцевих предметів: справа від нас знаходиться ліс "Прямокутний"; перед нами селище Маза; зліва знаходиться населений пункт Константиновський; за лісом "Прямокутним" розташоване поле "Похиле"; за ним гай "Тополиний"; за населеним пунктом Маза - поле "Широке"; справа від населеного пункту "Константиновське" - сад. "Яблучний"; на горизонті перед нами населений пункт "Дубровське"; зліва від нього - гора "Новая".

Орієнтири: Ор-1 в районі ліса „прямокутного” — тригапункт; Ор - 2 на окраїні населеного пункту “Константиновское”- перехрестя доріг; Ор-3 прямо біля дороги - окреме дерево; Ор - 4 в районі населеного пункту „Дубровское” – Труба заводу; Ор - 5 зліва біля лісопосадки- кущ зелений., Ор-6 – за населеним пунктом „Дубровское” – сухе дерево, Ор-7 – За лісом - церква1. Перед фронтом оборони 1 /200 МП діють підрозділи механізованої батальйонної тактичної групи із складу 3 мбр з переднім краєм паром (4202), міст (4204-1), г. Новая (4206), Покровское (4208).

Можливі райони вогневих позицій артилерії: • до АДН в районі: Крюково (4603), Савино (4703), Андреевское (4705).

 • до АДН в районі: Шутилово (4405), Сухотіно (4407), відм. 161,9 (4407).

 • мінометний взвод в районі: Исаево (4405).

Взводні опорні пункти рот першого ешелону противника: перехрестя доріг (4308-8); відм. 154,2(4307); перехрестя доріг (4306-7); кут лісу (4307-1).

Взводні опорні пункти рот другого ешелону противника: кут лісу (4606-4); відм. 156,1 (4505-3).2. 1/200 мп переходить до оборони району: кут лісу, Дубна, Ракитино з задачею

Бойовим завданням першого батальйону 200-го механізованого полку є не допустити прориву противника у напрямку г. Новая, Рогово, відбиття атаки 3-ї механізованої бригади противника, що наступає, і проведення контратаки.3. 1-а артилерійська батарея підтримує бойові дії 1 мр

Тактичні вогневі задачі батареї:

- На артилерійську заборону висування і розгортання війська противника: зосередженим вогнем уражати колони противника при висуванні та розгортанні. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам Ц101, 201, 301.

- На артилерійські відбиття атаки противника: зосередженим і загороджувальними вогнями уражати атакуючого противника з рубежу його переходу в атаку, прикривати вогнем фланги батальйону і проміжки опорними пунктами. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам : Ц401, нерухомий загороджувальний вогонь "Дуб", "Бук", "Клен", рухомий загороджувальний вогонь "Вовк".

- На артилерійську підтримку військ, що обороняється в глибині: зосередженим вогнем по ділянкам Ц501, Ц502 нанести поразку противнику, який вклинився в оборону,

- На артилерійську поразку противника при проведенні контратаки:

- В період артилерійської підготовки КА в готовності 10-хвилинним вогневим нальотом підготовити КА 2-го ешелону (Змб з тб) з рубежу: відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3607-1) у напрямку Ново-Петровское (3708), відм. 170,2 (4107) поразити живу силу та вогневі засоби противника Ц601. .

- В період артилерійської підготовки КА зосередженим вогнем Ц602, 603 підтримати КА 2-го ешелону противника.

Район вогневих позицій:

основний: ліс (4004-1), Шилово (3904), міст (3905-9).

запасний: Шевелевское (3606), відм. 135,5 (3608), відм 135,4 (3508).

Основний напрямок стрільби - 59-00.

Готовність до відкриття вогню з основних вогневих позицій 24.00 21.06.

Висування дивізіону в район вогневих позицій по маршруту: Орехово

(поза картою), Подосиновец (3503), Шевелевское (3605), Рогово (3706),

Ромашки (3804), Гуляево (3904), район ВП. Вихідний пункт: перехрестя доріг

(3003), окремий дім (3004) - поза картою. Побудова колони: 1-а, 2-а, 3-а

батареї.


Маневр в ході бою по маршруту: Гуляево (3904), Ромашки (3804), Шевелевское (3606), запасний район ВП.

4. "Наказую":

Розвідку вести в полосі: справа - міст, Никольске , зліва — перехрестя доріг, відм. 156,1. З задачею уточнення переднього краю противника, розвідки вогневих засобів на передньому краї та в глибині оборони противника, КСП, позицій артилерійських та мінометних батарей. Райони особливої уваги батареї: №1 -Дубровское, Покровское, Сухотіно; №2 - Шутілово, Сухотіно, міст.

Нумерація цілей: тактичні засоби ядерного нападу, ВТЗ, артилерія — 0150-0159; міномети – М35-40; інші цілі - 91-100. Основний напрямок стрільби - 59-00. Радіозв’язок організувати – р/с №1 в радіомережу № 1 КД частота 35000 позивний ДНІСТЕР, – р/с №2 в радіомережу № 2 КБ частота 36000 позивний СМОТРИЧ-1, р/с №3 в радіомережу № 3 СОБ частота 37000 позивний ПРУТ-1, Лінію зв’язку від ВП батареї , ПУО АДН підключити на комутатор. Готовність радіозв’язу в 20.00, дротяного зв’язку в 20.30 сьогодні.

5. Сигнали управління:


Розгорнутися в бойовий порядок

Сокира-210

Прибути в район зосередження

Перехрестя – 987

Збір команди для ліквідації наслідків застосування противником ЗМУ

Старт-888


Виклик вогню

Вогонь

Зупинка вогню

Штиль

Передача управління

Кермо -2

Сигнали оповіщенняПро радіоактивне, хімічне, бактеріологічне зараження місцевості – ХІМІЧНА ТРИВОГА

Про появу літаків – ЛІТАКИ

Про появу танків – ТАНКИ
6. Я знаходжуся на КСП, замісник знаходиться разом зі мною.
ВИКОНУЙТЕ!

Висновки
В ході виконання курсової роботи, працюючи на посаді СОБ артилерійської батареї, я навчився:

 • з'ясовувати отримане завдання;

 • оцінювати обстановку;

 • виробляти рішення на основі з'ясованого завдання і оціненої обстановки:

 • віддавати наказ на посаді СОБ;

 • наносити тактичну обстановку на робочу карту і працювати з нею.
 • Література • 1. Боевой устав артиллерии Сухопутньїх войск. Часть II. Дивизион, батарея, взвод, орудие. Москва, Воениздат, 1990. С. 24-29, 73-115.

 • 2. Тактика артиллерии. Часть Г. Москва, Воениздат, 1969. С. 25-30, 188-240. • Тема 1.4 „Зміст і послідовність роботи СОБ 1-ї артилерійської батареї при підготовці вогневих взводів до бойових дій в обороні, організації зв’язку в батареї. З’ясування завдання, оцінка обстановки, вироблення рішення. Бойовий наказ”. • ТАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ.

 • (Вихідна тактична обстановка згідно карти У-42-85-А „Павлов”).

 • Оперативний час – 14.00 21.06

 • І. ЗАГАЛЬНА ОБСТАНОВКА

 • 1. Перед фронтом оборони 1/200 мп діють підрозділи механізованої батальйонної тактичної групи (мбтгр) із складу 3 мбр з переднім краєм: паром (4202), міст (4204-1), г. Новая (4206), Покровское (4208).

 • Перехід противника у наступ можливий зранку 22.06.

 • Ймовірні рубежі розгортання:

 • в батальйонні колони: Алексеевское (5202), міст (5205-5).

 • в ротні колони: відм. 144,1 (4802), Сухотіно (4806).

 • у взводні колони: Труново (4402), Никольское (4508).

 • Рубіж переходу в атаку: міст (4204-1), відм. 179,8 (4208).

 • Можливий напрямок головного удару: Шутилово (4405), Рогово (3706).

 • Можливі райони вогневих позицій артилерії:

 • до АДН в районі: Крюково (4603), Савино (4703), Андреевское (4705).

 • до АДН в районі: Шутилово (4405), Сухотіно (4407), відм. 161,9 (4407).

 • мінометний взвод в районі: Исаево (4405).

 • 2. 1/200 мп переходить до оборони району: кут лісу (4108-1), Дубна (4103), Ракитино (3805) з задачею не допустити прориву противника у напрямку г. Новая (4206), Рогово (3706).

 • Бойовий порядок батальйону – в два ешелону. В першому ешелоні до оборони переходять: справа – 1 мр, зліва – 3 мр. В другому ешелоні – 2 мр. Роти займають опорні пункти з 19.00 до 20.00 21.06.

 • Справа переходить до оборони 3/900 мп. Розмежувальна лінія з ним: кут лісу (4108-1), відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3509-7).

 • Зліва переходить до оборони 2/200 мп. Розмежувальна лінія з ним: міст (4103-1), відм. 133,0 (3703), відм. 135,5 (3404).

 • 3. В інтересах дій 1/200 мп засобами старшого артилерійського командира уражуються артилерійські батареї противника:

 • ціль А51 Х=46700, Y=03900.

 • ціль А52 Х=47200, Y=04650.

 • 4. Дивізіон входить до складу ПАГ-200 та підтримує дії 1/200 мп.

 • Район вогневих позицій дивізіону:

 • основний: ліс (4004-1), Шилово (3904), міст (3905-9).

 • запасний: Шевелевское (3606), відм. 135,5 (3608), відм 135,4 (3508).

 • Основний напрямок стрільби – 59-00.

 • Спосіб визначення установок для стрільби на поразку – на основі повної підготовки.

 • Висування дивізіону в район вогневих позицій по маршруту: Орехово (поза картою), Подосиновец (3503), Шевелевское (3605), Рогово (3706), Ромашки (3804), Гуляево (3904), район ВП. Вихідний пункт: перехрестя доріг (3003), окремий дім (3004) – поза картою. Побудова колони: 1-а, 2-а, 3-а батареї.

 • Маневр в ході бою по маршруту: Гуляево (3904), Ромашки (3804), Шевелевское (3606), запасний район ВП.

 • ІІ. ЧАСТКОВА ОБСТАНОВКА

 • 1. Взводні опорні пункти рот першого ешелону противника:

 • - перехрестя доріг (4308-8);

 • - відм. 154,2 (4307);

 • - перехрестя доріг (4306-7);

 • - кут лісу (4307-1).

 • Взводні опорні пункти рот другого ешелону противника:

 • - кут лісу (4606-4);

 • - відм. 156,1 (4505-3).

 • 2. 1-а артилерійська батарея підтримує бойові дії 1 мр.

 • Смуга розвідки батареї:

 • - справа міст (4107-5), Никольское (4508);

 • - зліва перехрестя доріг (4106-9), відм. 156,1 (4505).

 • Райони особливої уваги батареї:

 • - №1 – Дубровское (4206), Покровское (4208), Сухотіно (4407);

 • - №2 – Шутілово (4405), Сухотіно (4407), міст (4507-1).

 • Нумерація цілей:

 • - тактичні засоби ядерного нападу, ВТЗ, артилерія: 0150-0159;

 • - міномети: М35 – М40;

 • - інші цілі: 91-100.

 • 3. Тактичні і вогневі задачі батареї:

 • а) На артилерійську заборону висування і розгортання військ противника: зосередженим вогнем уражати колони противника при висуванні та розгортанні. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам: Ц101,201,301.

 • б) На артилерійське відбиття атаки противника: зосередженим і загороджувальним вогнями уражати атакуючого противника з рубіжу його переходу в атаку, прикривати вогнем фланги батальйону і проміжки між опорними пунктами. В готовності вести зосереджений вогонь по ділянкам: Ц401, нерухомий загороджувальний вогонь „Дуб”, „Бук”, „Клен”, рухомий загороджувальний вогонь „Вовк”.

 • в) На артилерійську підтримку військ, що обороняються в глибині: зосередженим вогнем по ділянкам Ц501, 502 нанести поразку противнику, який вклинився в оборону.

 • г) На артилерійську поразку противника при проведенні контратак:

 • - в період артилерійської підготовки КА в готовності 10-хвилинним вогневим нальотом підготовити КА другого ешелону (3мб з тб) з рубіжу: відм. 158,2 (3709), перехрестя доріг (3607-1) у напрямку Ново-Петровское (3708), відм. 170,2 (4107) поразити живу силу та вогневі засоби противника Ц601.

 • - в період артилерійської підтримки КА зосередженим вогнем Ц602, 603 підтримати КА другого ешелону полку.

 • 4. Вогневу позицію 1-ї батареї в основному районі: 250 м на північ від мосту (3905-9) зайняти до 21.30 21.06

 • Вогневу позицію в запасному районі зайняти: 250 м на північ від лісу (3608-9);

 • КСП батареї зайняти до 20.00 21.06: сумісно з КСП 1мр- відм. 170.2 (4107);

 • КСП АДН – з20.00 21.06 сумісно з КСП 1мб – окрема будівля (4006-1);

 • БСП АДН – 150 м на південь від перехрестя доріг (4107-2).

 • 5. Витрата боєприпасів на оборонний бій 2.0 бк, із них:

 • на артилерійську заборону висування і розгортання військ противника 0,4 бк.

 • на артилерійське відбиття атаки противника 0,7 бк.

 • - на артилерійську підтримку військ, що обороняються в глибині 0,4 бк.

 • на вогневу поразку противника при нанесенні контратак 0,5 бк.

 • 6. Готовність до відкриття вогню з основних вогневих позицій 24.00 21.06.

 • 7. ПУВ дивізіону розгорнутий з 22.00 21.06 в районі вогневої позиції 2 батареї. Управління АДН у випадку виходу з ладу пунктів управління покладається на командира 2 батареї. Сигнал на передачу управління „Кермо-2”.

 • Координати цілей:

  • № цілі

  • Характер цілі

  • Х

  • Y

  • H

  • Фр.

  • Гл.

  • 101

  • колона

  • 51300

  • 04200

  • 145

  • 300

  • 200

  • 201

  • колона

  • 48900

  • 05800

  • 145

  • 300

  • 200

  • 301

  • колона

  • 48850

  • 04510

  • 140

  • 300

  • 200  • НЗВ „Дуб” лів.

  • 42100

  • 04000

  • 150  • прав.

  • 42100

  • 04900

  • 150  • НЗВ „Бук” лів.

  • 42400

  • 05800

  • 160  • прав.

  • 42400

  • 06700

  • 160  • НЗВ „Клен” лів.

  • 41550

  • 06400

  • 160  • прав.

  • 41600

  • 07300

  • 160  • РЗВ „Вовк”

  • „Вовк-1” лів.

  • 44000

  • 05800

  • 170  • прав.

  • 43950

  • 06250

  • 170  • „Вовк-2” лів.

  • 43770

  • 05800

  • 170  • прав.

  • 43700

  • 06230

  • 170

  • 401

  • колона

  • 41750

  • 06600

  • 160

  • 300

  • 200

  • 501

  • колона

  • 38300

  • 04900

  • 160

  • 400

  • 400

  • 502

  • колона

  • 38600

  • 06150

  • 150

  • 400

  • 400

  • 601

  • піхота

  • 39500

  • 06800

  • 170

  • 400

  • 400

  • 602

  • піхота

  • 39820

  • 07920

  • 160

  • 400

  • 400

  • 603

  • Піхота

  • 40550

  • 08000

  • 160

  • 400

  • 400 • Таблиця для кодування топографічної карти  • Ордината Х

  • Ключ

  • Ордината Х

  • Ключ

  • Ордината Y

  • Ключ

  • Ордината Y

  • Ключ

  • 35

  • 575

  • 44

  • 579

  • 01

  • 114

  • 10

  • 140

  • 36

  • 571

  • 45

  • 526

  • 02

  • 111

  • 11

  • 143

  • 37

  • 576

  • 46

  • 521

  • 03

  • 119

  • 12

  • 148

  • 38

  • 573

  • 47

  • 520

  • 04

  • 115

  • 13

  • 142

  • 39

  • 574

  • 48

  • 527

  • 05

  • 112

  • 14

  • 149

  • 40

  • 572

  • 49

  • 522

  • 06

  • 116

  • 15

  • 146

  • 41

  • 578

  • 50

  • 528

  • 07

  • 113

  • 16

  • 144

  • 42

  • 570

  • 51

  • 529

  • 08

  • 117

  • 17

  • 162

  • 43

  • 577

  • 52

  • 525

  • 09

  • 147

  • 18

  • 165

 • ІІІ. ДАНІ ДЛЯ ДОВІДКИ:

 • організацію підрозділів противника прийняти у відповідності із організацією „Дивізії-86” армії США;

 • організацію своїх підрозділів прийняти у відповідності із навчальною організацією АДН 122-мм гаубиць Д-30 з комплексом командирських машин управління вогнем 1В17;

 • укомплектованість особовим складом, озброєнням, технікою, матеріальними засобами підрозділів противника і наших військ повна.

 • IV. ВИКОНАТИ:

 • вивчити теоретичні основи;

 • в умовах відповідної тактичної обстановки письмово з’ясувати завдання, оцінити обстановку, виробити рішення і віддати бойовий наказ;

 • відпрацювати робочу карту у відповідній посаді.

 • V. ЛІТЕРАТУРА:

 • - Боевой устав артиллерии Сухопутных войск. Часть II. Дивизион, батарея, взвод, орудие.- Москва, Воениздат, 1990. С. 24-29, 73-115.

 • - Тактика артиллерии. Часть 1. - Москва, Воениздат, 1969. С. 25-30, 188-240.

Каталог: data -> file doc
data -> Українська архітектура
data -> Тема. Метод архітектурної біоніки. Біотектонічне моделювання Мета
data -> Реферат на тему: Залізодефіцитна анемія (малокрів'я)
data -> Кафедра медичної біології, мікробіології, вірусології та імунології
data -> І тип анафілактичні реакції
data -> Положення про денний стаціонар» Додаток 4 до наказу моз україни від 23 лютого 2001 р. N 72 «Примірне положення про денний стаціонар»
data -> Рахіт І рахітоподібні захворювання у дітей
file doc -> Юлія павленко міні-реферат
file doc -> Рішення щодо створення навчальних програм);  Рада саамських шкіл
file doc -> Формування України як правової держави на базі позитивного досвіду Королівства Норвегії

Скачати 40.29 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка