Загальні вимоги пожежної безпеки до утримання евакуаційних шляхів і виходівДата конвертації04.09.2018
Розмір92.5 Kb.

Загальні вимоги пожежної безпеки до утримання евакуаційних шляхів і виходів

Вимушений процес руху людей із зони, де можливий вплив на них небезпечних факторів пожежі, називається евакуацією.

 • Вимушений процес руху людей із зони, де можливий вплив на них небезпечних факторів пожежі, називається евакуацією.
 • Для забезпечення безпечної евакуації людей повинні передбачатися заходу, спрямовані на:
 • - створення умов для своєчасної і безперешкодної евакуації людей у випадку виникнення пожежі;
 • - захист людей на шляхах евакуації від дії небезпечних факторів пожежі.
 • Евакуація людей у випадку пожежі повинна передбачатися по шляхах евакуації через евакуаційні виходи.
 • Шлях евакуації – безпечний для руху людей шлях, який веде до евакуаційного виходу.

Евакуаційні шляхи і виходи повинні втримуватися вільними, нічим не захаращуватися і у разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають у приміщеннях будівель та споруд.

 • Евакуаційні шляхи і виходи повинні втримуватися вільними, нічим не захаращуватися і у разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають у приміщеннях будівель та споруд.
 • Кількість та розміри евакуаційних виходів з будівель і приміщень, їхні конструктивні й планувальні рішення, умови освітленості, забезпечення незадимленості, протяжність шляхів евакуації, їх облицювання (оздоблення) повинні відповідати протипожежним вимогам будівельних норм.

З будинку, з кожного поверху і з приміщення слід передбачати не менш двох евакуаційних виходів, за винятком випадків, обумовлених нормативними документами.

 • З будинку, з кожного поверху і з приміщення слід передбачати не менш двох евакуаційних виходів, за винятком випадків, обумовлених нормативними документами.

Допускається передбачати один евакуаційний вихід з:

 • Допускається передбачати один евакуаційний вихід з:
 • - приміщення з одночасним перебуванням не більш 50 людей, якщо відстань від найбільш віддаленої точки підлоги до зазначеного виходу не перевищує 25 м;
 • - цокольного, підвального, підземного поверхів площею не більше 300 м2 і призначених для одночасного перебування не більш 5 чоловік. При кількості людей від 6 до 15 з поверху повинний передбачатися додатковий вихід;

- приміщення площею не більш як 300 м2, розташованого в цокольному, підвальному, підземному поверхах, якщо кількість людей, які постійно перебувають в ньому, не перевищує 5 чоловік. При кількості людей від 6 до 15 допускається передбачати другий вихід через люк з розмірами не менш як 0,6 м х 0,8 м з вертикальними металевими сходами завширшки не менш 0,45 м або через вікно з розмірами не менш як 0,75 м х 1,5 м і з пристосуванням для виходу. Вихід через приямок повинний бути обладнаний металевими сходами (або скобами) у приямку.

 • - приміщення площею не більш як 300 м2, розташованого в цокольному, підвальному, підземному поверхах, якщо кількість людей, які постійно перебувають в ньому, не перевищує 5 чоловік. При кількості людей від 6 до 15 допускається передбачати другий вихід через люк з розмірами не менш як 0,6 м х 0,8 м з вертикальними металевими сходами завширшки не менш 0,45 м або через вікно з розмірами не менш як 0,75 м х 1,5 м і з пристосуванням для виходу. Вихід через приямок повинний бути обладнаний металевими сходами (або скобами) у приямку.
 • Кількість евакуаційних виходів з будинку повинна бути не меншою за кількість евакуаційних виходів з будь-якого його поверху.

Висота та ширина у просвіті евакуаційних виходів (дверей) для будинків різного призначення встановлюється відповідними нормативними документами. При цьому висота цих виходів повинна бути не меншою за 2,0 м, а ширина – 0,8 м.

 • Висота та ширина у просвіті евакуаційних виходів (дверей) для будинків різного призначення встановлюється відповідними нормативними документами. При цьому висота цих виходів повинна бути не меншою за 2,0 м, а ширина – 0,8 м.
 • Висоту дверей і проходів, що ведуть до приміщень без постійного перебування в них людей, а також висоту дверей, що ведуть у цокольні, підвальні, підземні поверхи, допускається зменшувати до 1,9 м, а дверей, що є виходами на горище або суміщене покриття, – до 1,5 м.

Двері евакуаційних виходів і двері на шляхах евакуації повинні відкриватися в напрямку виходу людей з будинку (приміщення).

 • Двері евакуаційних виходів і двері на шляхах евакуації повинні відкриватися в напрямку виходу людей з будинку (приміщення).
 • Не нормується напрямок відкривання дверей для:
 • квартир у житлових будинках;
 • приміщень з одночасним перебуванням не більше 15 чоловік, крім приміщень категорій А и Б, а також парильних саун;
 • комор і технічних приміщень площею не більш 200 м2 і без постійних робочих місць;

- технічних поверхів, в яких розміщується тільки інженерне обладнання будинку та без постійних робочих місць;

 • - технічних поверхів, в яких розміщується тільки інженерне обладнання будинку та без постійних робочих місць;
 • - балконів, лоджій (за винятком дверей, що ведуть до зовнішньої повітряної зони сходових кліток типу Н1);
 • - виходів на площадки сходів типу С3;
 • - санітарних вузлів.

З технічних поверхів, що призначені тільки для розміщення інженерного устаткування і прокладки комунікацій будинку, допускається влаштовувати виходи через двері з розмірами не менш як 0,75 м х 1,5 м або люки з розмірами не менш як 0,6 м х 0,8 м, обладнані вертикальними металевими сходами. При площі технічного поверху до 300 м2 допускається влаштовувати один вихід, а на кожні наступні повні і неповні 2000 м2 площі слід передбачати ще не менше одного виходу.

 • З технічних поверхів, що призначені тільки для розміщення інженерного устаткування і прокладки комунікацій будинку, допускається влаштовувати виходи через двері з розмірами не менш як 0,75 м х 1,5 м або люки з розмірами не менш як 0,6 м х 0,8 м, обладнані вертикальними металевими сходами. При площі технічного поверху до 300 м2 допускається влаштовувати один вихід, а на кожні наступні повні і неповні 2000 м2 площі слід передбачати ще не менше одного виходу.

Висота і ширина шляхів евакуації встановлюється нормативними документами відповідно до призначення будинку. При цьому висота шляхів евакуації повинна бути не меншою як 2,0 м, а їхня ширина – 1,0 м. Ширину проходів до одиночних робочих місць у межах одного приміщення дозволяється зменшувати до 0,7 м.

 • Висота і ширина шляхів евакуації встановлюється нормативними документами відповідно до призначення будинку. При цьому висота шляхів евакуації повинна бути не меншою як 2,0 м, а їхня ширина – 1,0 м. Ширину проходів до одиночних робочих місць у межах одного приміщення дозволяється зменшувати до 0,7 м.

Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність

 • Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність
 • Сходові марші і площадки повинні мати справні огорожі із поручнями, котрі не повинні зменшувати встановлену будівельними нормами ширину сходових маршів і площадок.

У готелях, театрально-видовищних, лікувальних закладах, приміщеннях інших громадських і допоміжних будівель, де можуть перебувати одночасно більше 100 осіб, у виробничих приміщеннях без природного освітлення за наявності більше 50 працівників (або якщо площа перевищує 150 м2), а також в інших випадках, зазначених у нормативно-правових документах, евакуаційні виходи повинні бути позначені світловими покажчиками з написом "Вихід" білого кольору на зеленому фоні.

 • У готелях, театрально-видовищних, лікувальних закладах, приміщеннях інших громадських і допоміжних будівель, де можуть перебувати одночасно більше 100 осіб, у виробничих приміщеннях без природного освітлення за наявності більше 50 працівників (або якщо площа перевищує 150 м2), а також в інших випадках, зазначених у нормативно-правових документах, евакуаційні виходи повинні бути позначені світловими покажчиками з написом "Вихід" білого кольору на зеленому фоні.

Світлові покажчики "Вихід" повинні постійно бути справними. У залах для глядачів, виставкових, актових залах та інших подібних приміщеннях (залах) їх слід вмикати на весь час перебування людей (проведення заходу).

 • Світлові покажчики "Вихід" повинні постійно бути справними. У залах для глядачів, виставкових, актових залах та інших подібних приміщеннях (залах) їх слід вмикати на весь час перебування людей (проведення заходу).

Не допускається:

 • улаштовувати на шляхах евакуації пороги, виступи, турнікети, двері розсувні, підйомні, такі що обертаються, та інші пристрої, які перешкоджають вільній евакуації людей;
 • захаращувати шляхи евакуації (коридори, проходи, сходові марші і площадки, вестибюлі, холи, тамбури тощо) меблями, обладнанням, різними матеріалами та готовою продукцією, навіть якщо вони не зменшують нормативну ширину;

забивати, заварювати, замикати на навісні замки, болтові з'єднання та інші запори, що важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері будівель;

 • забивати, заварювати, замикати на навісні замки, болтові з'єднання та інші запори, що важко відчиняються зсередини, зовнішні евакуаційні двері будівель;
 • застосовувати на шляхах евакуації (крім будівель V ступеня вогнестійкості) горючі матеріали для облицювання стін і стель, а також сходів та сходових площадок;

розташовувати у тамбурах виходів, за винятком квартир та індивідуальних житлових будинків, гардероби, вішалки для одягу, сушарні, пристосовувати їх для торгівлі, а також зберігання, у тому числі тимчасового, будь-якого інвентарю та матеріалу;

 • розташовувати у тамбурах виходів, за винятком квартир та індивідуальних житлових будинків, гардероби, вішалки для одягу, сушарні, пристосовувати їх для торгівлі, а також зберігання, у тому числі тимчасового, будь-якого інвентарю та матеріалу;
 • захаращувати меблями, устаткуванням та іншими предметами двері, люки на балконах і лоджіях, переходи в суміжні секції та виходи на зовнішні евакуаційні драбини;

знімати встановлені на балконах (лоджіях) драбини;

 • знімати встановлені на балконах (лоджіях) драбини;
 • улаштовувати у сходових клітках приміщення будь-якого призначення, у т.ч. кіоски, ларки, а також виходи з вантажних ліфтів (підйомників), прокладати газопроводи, трубопроводи з ЛЗР та ГР, повітроводи;
 • улаштовувати у загальних коридорах комори і вбудовані шафи, за винятком шаф для інженерних комунікацій; зберігати в шафах (нішах) для інженерних комунікацій горючі матеріали, а також інші сторонні предмети;

розташовувати в ліфтових холах комори, кіоски, ларки тощо;

 • розташовувати в ліфтових холах комори, кіоски, ларки тощо;
 • установлювати телекамери в проходах таким чином, щоб вони перешкоджали евакуації людей;
 • робити засклення або закладання жалюзі і отворів повітряних зон у незадимлюваних сходових клітках;
 • знімати передбачені проектом двері вестибюлів, холів, тамбурів і сходових кліток;

заміняти армоване скло на звичайне у дверях та фрамугах всупереч передбаченому за проектом;

 • заміняти армоване скло на звичайне у дверях та фрамугах всупереч передбаченому за проектом;
 • знімати пристрої для самозачинення дверей сходових кліток, коридорів, холів, тамбурів тощо, а також фіксувати самозакривні двері у відчиненому положенні;

зменшувати нормативну площу фрамуг у зовнішніх стінах сходових кліток або закладати їх;

 • зменшувати нормативну площу фрамуг у зовнішніх стінах сходових кліток або закладати їх;
 • розвішувати у сходових клітках на стінах стенди, панно тощо;
 • улаштовувати слизьку підлогу на шляхах евакуації.

Каталог: sites -> default -> files
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Культура Античності. Культура Давньої Греції
files -> Системотехнічні засади та інструментально-програмні засоби створення та підтримки цифрових словників сидорчук надія Миколаївна
files -> Міністерство освіти І науки україни державний економіко-технологічний університет транспорту
files -> Конспект лекцій для студентів усіх спеціальностей освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст»,
files -> Конструкції для енергоефективного відновлення забудови, постраждалої від надзвичайних ситуацій


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка