Захист навколишнього середовища



Дата конвертації11.03.2019
Розмір71.5 Kb.
ТипУрок


Управління освіти і науки міської ради

середня загальноосвітня школа № 24

Гуманітарна освіта
Іноземна мова
Серія уроків у 9 класі на тему: «Захист навколишнього середовища»

м. Дніпродзержинськ


Annotation.
Environmental pollution is a great problem today. The intensive development of industry results in air pollution. The accident at the Chernobyl nuclear power station in April 1986 caused radioactive contamination of a vast area around the plant. We have to undertake drastic measures to neutralize the perilous effect of radiation on the environment.

That’s why environmental protection is a great concern of the Ukrainian Government. The Ministry of Environment was founded in Ukraine. Their tasks are to control the state of environment and sources of pollution, to protect water resources of the Black Sea, the Sea of Azov, rivers and lakes.

Campaigning for environmental protection is supported by public organizations and individuals. The Ukrainian Green Party is very active today. “Zelenyi Svit” – is the Ukrainian ecological newspaper. It calls on protection of the natural wealth and on using it in a more careful and economical manner for the benefit of the present and future generations.





Кирпенко Анеля Василівна,

вчитель англійської мови,

спеціаліст вищої категорії.

Педагогічний стаж роботи 42 роки.




Вступ
Здоров’я людини залежить від чистоти навколишнього середовища. Забруднення природи залежить від попадання хімічних сполук у навколишнє середовище та радіаційного фону, надлишок яких визиває хвороби. Також вони негативно діють на генетичний фонд живих істот, про що свідчать вади розвитку усього живого, які у сучасному світі трапляються все частіше.

Розробки цих уроків будуть сприяти правильному ставленню учнів до природного середовища. Цей блок уроків також може бути використаний вчителями при підготовці уроків з теми «Захист навколишнього середовища».


Блок уроків у 9 класі

з теми «Навколишнє середовище»

ЦІЛІ:

1. Накопичення лексичних одиниць за темою.

2.Розвиток уміння вживати активну лексику в діалогічному та монологічному мовленні.

3. Відпрацювання правил уживання модальних дієслів у стверджувальних, питальних та заперечних реченнях.

4. Розвиток навичок вести бесіду (надання поради, прохання про пораду, прийняття поради).

5. Розвиток навичок читання з метою отримання загальної або детальної інформації.

6. Розвиток навичок висловлювати своє ставлення до подій.

7. Розвиток навичок аудіювання.

8. Розвиток навичок написання проекту.

9. Розвиток навичок написання листа.

10. Підготовка до тестування.

11. Ознайомити з граматичними структурами та добиватися розуміння їх функції та змісту.

12. Практикувати учнів у зв'язаних непідготовлених висловлюваннях за темою.

13. Вчити свідомого логічного оформлення висловлювань.

14. Вчити осмислювати та критично оцінювати отриману інформацію.

15. Сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів, розширенню їх світогляду.

16. Використовувати можливості мови для пропаганди дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

17. Прищеплювати любов до природи.

18. Розширювати кругозір учнів, знайомити з реаліями життя.
Обладнання: підручник "English Yourself" Калініна, Самойлюкевич, 9 клас.
УРОК 1.
Хід уроку.

І. Вступ до теми

Учитель. Ми живемо в чарівному світі, сповненому дивних речей. Це наша природа. Вона дає нам життя, вчить нас бути добрими, розумними, уважними. Вона вчить нас зрозуміти світ навколо нас: чути пісні лісів, вітру, моря, птахів, дощу.

Ю, Гагарін казав: «Яка красива наша голуба планета. Яка вона маленька! Люди світу, захищайте її, піклуйтеся про неї!». Вірш про нашу Землю буде епіграфом нашої теми.
“We live in a magic world. The world is full of wonderful things. It's our nature. Nature gives us life. Nature teaches us to be kind and clever, attentive and creative. It teaches us to understand the world around us. We are the happiest people because we can walk along seaside or listen to songs of the forest or of the wind, or of the birds...Y. Gagarin said: "How beautiful our blue planet is! How small it is! People of the world, take care of it, protect it". I want this poem to be the epigraph of our lessons.
Hug the Earth

Walking along, feeling free

Feeling the Earth near with me

And I love her and she loves me

I hug the earth and she hugs me

She's our kindest friend

We'd like to go together forever.
II. Повідомлення теми та мети

Уч итель. Протягом уроків ми будемо знайомитися з нашим чарівним оточенням. Будемо вирішувати, що ми повинні, можемо й що нам слід зробити для збереження планети.



During lessons we'll find information about our environment and decide what we must, can and should do to save our Planet.
III. Уведення та закріплення матеріалу
Відпрацювання лексичних одиниць з теми


Nouns Іменники

Verbs Дієслова

habitat — середовище

produce — виробляти

environment — навколишнє середовище

reduce — зменшувати

level—рівень

reuse — переробляти

pollution - забруднення

recycle — переробляти

litter—сміття

pollute — забруднювати

rubbish — сміття

protect — захищати

cures —ліки

keep clean — підтримувати чистоту

rainforest — тропічні ліси

destroy руйнувати

AIDS - СНІД

cut down — зрізати

species —види

survive — вижити

crops — врожай

disappear — зникнути

atmosphere — атмосфера

affect — впливати

1. Repeat after teacher (хорове відпрацювання правил читання)


2. Впр. 1, с, 76 (Students Book — SB)

Match words to the picture. (Учні повинні підписати картинки.)

Rubbish (H)

Litter on the beach (D)

Unleaded petrol (G)

Endangered species (A)

SB recycling paper (C)

SB cutting down (B)

Polluted river (E)

For example (приклад): Picture A shows endan-gered species.


Modal verbs must / mustn't

Модальні дієслова. Правила використання



Must

We use must to express:

a) obligation

b) strong advice


Mustn't

We use mustn't to express:



  1. prohibition


Have to / don't have to

We use have to / don't have to to express

a) necessity

b) lack of necessity


Work in pairs

Let's make up rules about using natural resources. Each group fills the gaps and explains what we must or mustn't do with our nature.

Скласти правила використання природних ресурсів. Кожна пара заповнює пропуск у реченні та пояснює, що ми повинні або не повинні робити з природою.

1. We _________ pollute rivers. (Mustn't)

2. We _________ use only unleaded petrol. (Must)

3. We _________ recycle paper, glass. (Must)

4. We _________ create so much rubbish. (Mustn't)

5. We _________ destroy rainforests. (Mustn't)

6. We _________ protect wildlife. (Must)

7. We _________ drop litter on beaches. (Mustn't)

8. We _________ let factories pollute air. (Mustn't)
Make sentences

Using rules and prompts make sentences and tell what will or won't happen if don't follow the rules.

Використовуючи правила та опорні слова, складаємо речення та робимо висновки про те, що може трапитись, якщо не виконувати правила.

1. Fewer fish will die,

2. We will reduce air pollution.

3. We will save important resources.

4. The planet will be cleaner.

5. Rare plants and animals will survive.

6. We will save endangered species.

7. Beaches will be clean and safe,

8. The atmosphere will be cleaner.

Example (приклад):

If we don't pollute rivers, fewer fish will die.

If we use only unleaded petrol, we'll reduce air pollution.
Play

Pupils are divided into two groups. Look through all the words we've used, close books. Each group tries to remember as many words as possible.

Клас поділити на дві групи, книжки закрити, кожна група повинна записати якомога більше слів, які вживали.
Work with the dialogue

Exercise 5(c), p. 77.


1. Listen to the dialogue and name the main idea of it.

Прослухати діалог та визначити головну ідею.

2. Open your books and listen to the dialogue again and answer the question: "How must people behave during their rest at the seaside?"

Прослухати діалог з опорою на текст і написати відповідь на питання: «Як треба поводити себе під час відпочинку на узбережжі?»



Example (приклад):

We mustn't leave our rubbish behind. We must take it home in a bag. The council should provide bins.


IV. Домашнє завдання

Exercise 5, p. 77 (dialogue C) — by heart. Quiz (words on the topic)


V. Підсумки уроку

What have we known about? What do you like or don't like?




Каталог: doc -> files -> news -> 459
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
459 -> Вплив світла на колір. Флористика
459 -> Тема. Подорож стежинками казок до творчої майстерні
459 -> Засоби художнього конструювання. Симетрія, асиметрія, ритм, статика і динаміка
459 -> Тема уроку. Інструменти для розмічання: олівець,лінійка,рулетка,кутник,рейсмус,малка. Практична робота
459 -> Урок- подорож «Звичайні дроби» 5 клас Гриценко Т. М., учитель математики Тема : Звичайні дроби Мета
459 -> Звуки [д] [д’], позначення


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка