Закон Кулона. Поляризація речовин. Теорема Гаусса. Електрична ємність, типи конденсаторівСторінка1/10
Дата конвертації24.11.2018
Розмір1.84 Mb.
#67946
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Та що ж, якщо ти будеш розповідати що знаєш, тоді я додам те, чого ти не знаєш.

(Т.Хейердал. Аку-Аку)

План-конспект уроку

Тема: Закон Кулона. Поляризація речовин. Теорема Гаусса. Електрична ємність, типи конденсаторів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Навчальна мета: знайомство учнів з законом Кулона та теоремою Гаусса. Поняття конденсаторів – накопичувачів енергії електричного поля, їх основними характеристиками.

Виховна мета: продовжувати формувати науковий світогляд на технічний прогрес, розвивати цікавість до пізнання законів природи та їх застосуванню.

Розвиваюча мета: продовження формування вмінь зрівнювати явища, робити висновки та узагальнення по даній темі; працювати над формуванням вмінь аналізувати властивості та розвивати пізнавальний інтерес до майбутньої професії.

Обладнання: комп’ютер, мультимедіапроектор, набір конденсаторів, плакат, опорні конспекти.

Зміст уроку1

Організаційний момент

1 хв

2

Мотивація навчальної діяльності

1 хв

3

Вивчення нового матеріалу

28 хв

3.1

Закон Кулона

7 хв

3.2

Теорема Гаусса

5 хв

3.3

Електрична ємність та типи конденсаторів

16 хв

4

Оптимізація вивченого матеріалу

14 хв

5

Підведення підсумків та рефлексія

1 хв

Хід уроку

  1. Організаційний момент(1 хв.)

  2. Мотивація навчальної діяльності (1хв.)

1.Вода може зберігатися у відрі, а за допомогою чого можна накопичувати та зберігати енергію?

2.Чи можуть тіла в природі електризуватися?Які типи зарядів ви знаєте?

3.Яка радіодеталь необхідна для вмикання електродвигуна? Які знання необхідні слюсарю КВПтаА? (Устрій, призначення, принцип дії та правила вмикання приладів.)

Виходячи з теми, ви, мабуть здогадались, що цей пристрій називається конденсатором.  1. Вивчення нового матеріалу (28хв.)

Всі тіла в природі можуть наелектризовуватись, набуваючи заряду. Наявність цього заряду свідчить про те, що зарядженні тіла взаємодіють один з одним. Існує два типи електричних зарядів позитивні та негативні. Носіями негативного заряду являються в основному електрони; а ядра атомів заряджені позитивно. Допускають, що існування цих двох типів заряду є проявом симетрії природи (так наприклад, ліве та праве). В електрично - ізольованій системі загальний заряд системи не змінюється (закон збереження заряду). Поле створене електричними зарядами яке виявляє себе дією на інші заряди називається електричним полем. Та якщо заряди нерухомі і поле не змінюється тоді воно називається електростатичним.

    1. Закон Кулона

Взаємодія зарядів описується законом Кулона

Історик №1 Шарль Огюстен Кулон (1736-1806) – видатний французький інженер та фізик, один із засновників електростатики. Досліджував деформацію кручення ниток. Винайшов (1784) крутильні ваги та у 1785р. відкрив закон, названий на його честь. Експериментальні дослідження Кулона мали фундаментальне значення вчення про електрику та магнетизм. Член Паризької академії наук. Одиницю електричного заряду називаємо «кулоном», а також використовуються поняття «кулонівське поле», «кулонівська сила» та «кулонівський потенціал». Під час участі у конкурсі Паризької академії наук: «Знаходження кращого способу виготовлення магнітних стрілок , їх підвішування та перевірки співпадання їх напрямку з напрямком магнітного меридіану….» (1775) Шарля Огюста Кулона зацікавило це завдання про найкращий устрій компасу. Про те на скільки ця задача була непроста, необхідно було забезпечити високу точність: підвішена на тонкій шовковій нитці стрілка надто реагувала на всі взаємодії, її необхідно було захищати не тільки від слабих повітряних потоків а також і від наближення очей спостерігача (на стрілці та на тілі людини завжди можуть опинитися електричні заряди і їх взаємодія може вплинути на силу). Щоб виключити це, вчений вирішив замінити шовкові нитки на металеву проволоку, що проводить електрику. Це був шаг, що відіграє велику роль у винайдені крутильних вагів.


Рис.1

Якщо відстань між зарядженими тілами набагато більше розмірів тіл, ці заряди можна вважати точковими.Закон Кулона: Сила взаємодії точкових нерухомих зарядів у вакуумі прямопропорційна величині зарядів та обернено пропорціна квадрату відстані між ними. Для одноіменних зарядів:

, (1)

де

, (2)

де k - коефіцієнт пропорційності;Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка