Закон Параграф 4 Березень 8, 2019 Домашнє завдання Параграф 3, повторити конспект. Відповіді на питання (Наовлянський) ст. 19 пит. 1,5,6 Пометун ст 13. завдання 5
Закон, на відміну від права, формується людьми свідомо й цілеспрямовано. А тому він не може не відображати корисливих інтересів законодавця. Закон може бути знаряддям реалізації права, а може й суперечити праву, бути повністю або частково формою офіційного визнання, нормативної конкретизації і захисту як права, так і неправових вимог, дозволів чи заборон.
Правовий закон — адекватне вираження права в його офіційному визнанні, загальнообов’язковості, визначеності й конкретності. Вони повинні бути записані перш за все в офіційних нормативно-правових актах (документах), які містять правові норми і приймаються органами законодавчої влади. Такі документи називаються законами.
Визначте ознаки закону та поясніть їх
Робота з підручником ст. 20
Закон не має іншої сутності, крім сутності права. Загальнообов’язковою силою володіє тільки правовий закон. Утвердження принципу верховенства права передбачає законодавче визнання, закріплення і захист усіх юридично значущих аспектів свободи людини як духовної особистості, як вільного, незалежного й автономного суб’єкта в усіх сферах суспільного життя.
Відповідні сучасні вимоги щодо цього втілені в Конституції України (1996), в якій проголошено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, що головним обов’язком держави є утвердження і забезпечення прав і свобод людини.
1. Згадайте, чим норми права відрізняються від інших правил. 2. Для чого призначені закони? 3. Чому вони посідають важливе місце в нашому житті і в житті держави?
У нашій державі закони приймає Верховна рада. Для прийняття Конституції (Основного Закону) та конституційних законів необхідно, щоб за них проголосували дві третини від загального складу Верховної Ради, звичайні закони приймаються простою більшістю голосів.
Закони можуть прийматися на референдумі. Спочатку вноситься проект закону, потім він обговорюється в декількох читаннях і приймається
Тексти прийнятих законів публікуються в газетах Верховної Ради «Голос України» та уряду «Урядовий кур’єр».
Підзаконні акти
Робота з підручником ст. 24 - 25
Видаються окремі збірки законів за галузями права — Кодекси, або ж вони публікуються в синхронному порядку
1. Що таке закон? 2. Яку роль відіграють закони в житті суспільства? 3. Для чого потрібні підзаконні акти? 4. Яким вимогам повинні відповідати закони та підзаконні акти?
Перевірка вивченого
1. Чим право відрізняється від законодавства?
2. Хто має право законодавчої ініціативи?
3. Якою кількістю голосів приймаються звичайні закони?
1. Назвіть основні елементи законодавства.
2. Яким чином розглядаються законопроекти у Верховній Раді?
3. Якою кількістю голосів приймаються конституційні закони?