Закріплення знань про роль букви я в українській мові



Дата конвертації20.11.2018
Розмір20.3 Kb.
#65375
1 клас

Урок навчання грамоти: читання

Тема: Закріплення знань про роль букви я в українській мові

Вчитель початкових класів

Деснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Козелецького району

Чернігівської області

Караман Ірина Валеріївна

Тема: Закріплення знань про роль букви я в українській мові

Мета: закріплювати вміння учнів читати склади, слова з бук я, закріплювати знання про її звукове значення, удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, стимулювати учнів до читання різними способами; розвивати літературно-творчі здібності, навички виразного читання, фонематичний слух; виховувати любов та інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи, тварин, бажання працювати.

Обладнання: Буквар 1 клас (М.Д.Захарійчук, В.О.Науменко), ноутбук, проектор, мікрофон, фотографії Міккі Мауса.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Приготуйтеся швиденько,

Станьте біля парт рівненько.

Ми урок розпочинаємо,

Багато нового пізнаємо. (Слайд 1)

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

  • Сьогодні на уроці ми повторимо все те, що знаємо про букву я, читатимемо склади, слова з цією буквою. Ще до нас на урок завітає один відомий персонаж мультфільму, а який, ви згодом дізнаєтесь.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Робота над скоромовкою (Слайд 2)

Яблука на ярмарок в ящику везла,

Яблука на ярмарку швидко продала.

  • Читання скоромовки вчителем;

  • читання скоромовки учнями;

  • заучування скоромовки.



  1. Робота зі складовою таблицею (Слайд 3)






М

С

Н

Р

Л

Т

П

З

Б

Я

МЯ





РЯ



ТЯ



ЗЯ



А

МА



НА



ЛА



ПА



БА

Е

МЕ

СЕ





ЛЕ



ПЕ



БЕ

И

МИ



НИ





ТИ



ЗИ



І

МІ

СІ



РІ

ЛІ





ЗІ

БІ



  • Читання складів ланцюжком;

  • Читання складів окремими учнями.



  1. Читання стовпчиків слів (Слайд 4 )

Зяблик

дятел


яструб

зозуля


Вишня

яблуня


явір

ясен


Зоя

Зоряна


Ярина

Володя


Муляр

столяр


мебляр

каменяр




  • Читання слів окремими учнями.

  • Як одним словом можна назвати всі слова, що записані в першому (другому, третьому, четвертому) стовпчику?

  • Чому всі слова третього стовпчика написані з великої букви?



  1. Повторення знань про роль букви я

  • Буква я на початку слова та після голосного позначає два звуки [й] [а].

  • Буква я після приголосного позначає звук [а] та м’якість попереднього приголосного.

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири!

Три, чотири, раз, два!

Розболілась голова.

Треба трошки відпочити,

Щоб нового ще навчитись!

Підтягнулися, присіли,

Пострибали, знову сіли.

Вийшла пауза мала,

До роботи вже пора.

IV. Робота над темою уроку

  1. Звуковий аналіз слів

Слайд 5.

  • Що вибачите на екрані?(маяк).

  • Для чого потрібен маяк?

Звуковий аналіз слова маяк.

Перевіряємо зі слайдом (Слайд 6)



Слайд 7 – загадка.

  • Дітки, прочитайте та відгадайте загадку.

Хвостик, як ниточка,

Сам, як калиточка,

А очі, як насінинки.(Мишеня)

Слайд 8

Звуковий аналіз слова мишеня

Перевіряємо зі слайдом (Слайд 9 )



  • А як звати найвідомішого кумедного мишеня з мультфільму? (Міккі Маус)

Слайд 10.

  1. Робота за Букварем (Буквар 1 клас (М.Д.Захарійчук, В.О.Науменко) сторінка 147.

а) Вступна бесіда.

- Сьогодні на урок до нас прийшов Міккі Маус. А звідки до нас прийшов цей кумедний герой мультфільмів? Скільки йому років? Хто його придумав? Зараз про все це дізнаємось.



Слайд 11.

Волт Дісней – американський художник-мультиплікатор, який і придумав мишеня, якого назвав Міккі Маусом. 85 років тому вперше на екранах телевізорів почали показувати цього розумного, веселого та кумедного мишеня. Тож йому, дітки, аж 85 років. Потім до нього приєдналися його друзі собака Плуто, качка Дональд, подружка Мінні і багато інших героїв.



Слайд 12.

- І зараз ми з вами почитаємо невеличке оповідання про мишеня і його друзів.



б) Читання оповідання вчителем.

в) Бесіда про прочитане.

- Чи мав успіх мультфільм про Міккі Мауса?

- Ким встигло побувати мишеня?

- Які поради давав Міккі Маус та його друзі?



г) Читання оповідання учнями (різними способами).

  • «Ланцюжком»;

  • «День і ніч» (вчитель говорить слово «День» учні читають, слово «Ніч»- закривають очі, відпочивають і т.д.);

  • «Вовк і Зайчик»(Учень, який добре читає – Зайчик, починає читати, другий учень – Вовк, його наздоганяє).

VІ.Підсумок уроку

«Мікрофон» (Слайд 13 )

  • Яку букву ми сьогодні повторювали?

  • Скільки звуків позначає ця буква?

  • Про кого ми читали?

  • Що нового дізналися при Міккі Мауса?



Слайд 14.
Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка