Закріплення звукового значення букви Х, х. Читання слів, речень. Бесіда на тему «Міста України». Словниково-логічні вправи



Скачати 27.81 Kb.
Дата конвертації20.11.2018
Розмір27.81 Kb.
#65416
1-А клас. Відкритий урок з навчання грамоти. Вчитель Холодова Т.О.

Тема:Закріплення звукового значення букви Х, х. Читання слів, речень. Бесіда на тему «Міста України». Словниково-логічні вправи.

Мета:Закріпити вміння учнів виділяти у словах звук (х), формувати мовленнєві вміння, виконувати звуко-буквений аналіз; формувати навички читання слів та речень з новою буквою; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю, своєї Батьківщини; виховувати патріотичні почуття; стимулювати бажання пізнавати нове.

Обладнання: складова таблиця, фішки для звукового аналізу слів, предметні малюнки, ілюстрації міст.

Хід уроку

I.Організація класу.

1.Всі сідайте тихо діти,

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

А старанно працювати.

2.Вправа «Очікування»

-Що ви очікуєте від уроку?

А я очікую, що ви:

–будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки;

–чітко, голосно, виразно читати і правильно інтонувати речення;

–слідкувати за своєю поставою протягом уроку;

–користуватись закладкою, коли розгортатимете підручники;

–злагоджено працювати, щоб наша мандрівка була цікавою. Корисною і жвавою.


II.Актуалізація опорних знань.

Вчитель: На уроці  ми  побуваємо у  багатьох містах та різних  куточках  України,  дізнаємось  багато цікавого.

Зараз люба дітвора

В нас цікава буде гра

І дівчатка і хлоп’ятка

Вчителі і батьки

Дуже люблять мандрувати,

Вирушаємо ми нині

В подорож по Україні.

2. Колективна робота. Методика «Кущ»

Вчитель: А щоб відправитися в подорож по Україні нам треба вибрати вид транспорту. На чому ми будемо подорожувати?

Відгадайте загадку:

По голубому полі

Легкі, немов пір’їнки,

Пливуть собі поволі

Білесенькі перинки. (Хмари)

Ми з Вами будемо подорожувати на хмаринках. У кожного з вас на парті лежить маленька хмаринка. Протягом подорожі вона буде оживати, але яка вона стане в кінці подорожі залежить від вас.

- В якій країні ми живемо?



  • Як називається місто в якому ми живемо?

А ось маршрут за яким ми будемо мандрувати.

ДИМИТРОВ – ХАРКІВ – КИЇВ - ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – ХОТИН – ХУСТ – ХЕРСОН – ХЕРСОНЕС – ЗАПОРІЖЖЯ – ДИМИТРОВ

Щоб дібратися від міста до міста нам треба буде виконувати різні завдання.

ДИМИТРОВ – ХАРКІВ (фото Димитрова)




  1. Мовленнєва розминка.

  1. Робота над чистомовкою.

Ха-ха-ха – засміялась буква «ха».

Ох-ох-ох – виріс горох.

Ух-ух-ух – у дідуся теплий кожух.

Ах-ах-ах – у лісі багато комах.

Хи-хи-хи – геть розбіглись ховрахи.

2)Робота над скоромовкою.

Хоче дівчинка Харитя

Хмарку в гості запросити.

Хай подивиться хмаринка

На хатинку Харитинки.




  1. Вірш про Харків. (хото Харкова)

Для миру, добра , та любови
Наш Харків піднісся здавна.
Завжди трудовий, науковий
Красивий, як втіха-весна.
ХАРКІВ – КИЇВ

6.Добір слів з буквою «Х». (метод «Мікрофон»)

7.Складання складів з буквою «Х».

- Назвіть букви, що лежать перед вами. (х, а, о, у, е, і, и)

- Назвіть букви, які позначають голосні звуки?

- Які звуки може позначати буква «Х».

-Утворіть склади з приголосного та голосного звуків.


  1. Гра «Розсипанка»

-Із розсипаних букв складіть слова.

Г,х,і,о,р; х,о,й,е,к;

Вірш про Київ (фото Київа)

Чудовий день. Ясна пора.
Легенький вітерець повіяв.
На кручах сивого Дніпра
Стоїть столиця наша – Київ.
Квітує свічами каштан,
На храмах грає позолота.
Ось Володимир, ось Богдан,
Он сяють Золоті ворота.
Летить у небі голуб-птах,
Над ним хмарки, немов пір’їни,
Тріпоче синьо-жовтий стяг,
Як вільне серце України.
Наш Хрещатик славний

Урочисто вбраний:

Зацвіли каштани,

Громонять фонтани.


Фізкультхвилинка про хмаринку.
КИЇВ - ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

III. Робота за Букварем.



  1. Читання слів у стовпчиках.

-Яка спільна буквена частина у словах?

Прийоми читання.

*Читаємо з учителем.

*Читаємо за вчителем.

*Читаємо самі по одному слову.

*Читаємо слова з двома однаковими голосними.

*Читаємо слова, що відповідають на питання хто? Що? Який?

*Прочитайте слова, що означають людей.


Вірш про Хмельницький (фото міста)

Хмельницький в ошатнім убранні


Над Бугом Південним стоїть,
І сяють тут промені ранні,
Як сяяли безліч століть.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ – ХОТИН – ХУСТ – ХЕРСОНЕС



  1. Робота за фотографіями.

  2. Читання речень під фотографіями.

  3. Гра «Слово в слові заховалося»

ХВОРОСТИНА – тин, ворона, сирота, рот, сторона, хист, товар, сто, рис, сир, син, хор.
ХЕРСОН –ЗАПОРІЖЖЯ

1.Вірш про Хортицю

Хортиця – серце козацьке,
Це є колиска Січі.
Тут промовляли багацько
Стріли, пищалі й мечі.

2. Фізкультхвилинка.

Навколо дерев весело підемо.

Різні листочки дружно підберемо.

Відразу вгору піднімемо,

А потім їх підкинемо,

Нехай собі летять.

ЗАПОРІЖЖЯ – ДИМИТРОВ



  1. Формування техніки читання. Читання уривка оповідання за В. Чухлібом.

1)Читання тексту вчителем.

2)Словникова робота.

Галасував – кричав, горлав.

Зойкнув – скрикнув протяжно , жалібно.

3)Читання-аналіз тексту.

-Де гуляв вихор?

-Хто його боявся?

-Які слова лунали над полем?

-Хто не боявся вітру?

4)Самостійна робота над текстом (напівголосне самостійне читання)

Індивідуальна робота.

5)Повторне читання тексту окремими учнями вголос.

6)Робота за сюжетним малюнком.

Складання речень за малюнками з Букваря. Добір підпису до малюнків.

2.Робота за таблицею.

-Знайдіть серед букв слова:вихор, хилитися,норах.

IY.Підсумок уроку.

-Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

-Що найбільше запам’яталося?

-Про що розповісте батькам удома?

2.Читання вірша.

Красивий,щедрий рідний край І мова наша солов’їна.



Люби,шануй,оберігай Усе,що зветься Україна!
Скачати 27.81 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка