Запрошуємо творчих школярів Тернопільщини до участі в конкурсі!Скачати 156.88 Kb.
Дата конвертації16.03.2017
Розмір156.88 Kb.
#12124

Запрошуємо творчих школярів Тернопільщини до участі в конкурсі!

Державна фіскальна служба України оголошує Всеукраїнський конкурс дитячої творчості "Майбутнє країни – у мріях дитини", який покликаний виховати культуру сумлінного платника податків, зборів та платежів у школярів та ознайомити їх із професією фахівця податкової та митної справи.


Наразі проходить перший етап конкурсу, який відбувається на районному рівні і триватиме до квітня 2015 року. Участь приймають дві категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів:
І категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 9-11 років;

ІІ категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12-15 років.


Роботи для участі приймаються за трьома напрямками: художні твори (малюнки), комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори. Тематика робіт: сплата податків, зборів, платежів – економічна функція у житті країни.

Другий етап конкурсу відбудеться у травні й проходитиме на регіональному рівні, де визначатимуться найкращі учнівські роботи серед надісланих з районів. Автори робіт, які посядуть перші місця на другому етапі, стануть лауреатами Всеукраїнського рівня.

Переможці регіональних відбіркових турів візьмуть участь у загальнонаціональному визначенні переможців, що відбуватиметься протягом червня-серпня цього року.

Роботи на конкурс потрібно подавати до територіальних відділень ГУ ДФС в області за місцем проживання.

Детальніше дізнатися про умови конкурсу та вимоги до творчих робіт можна звернувшись до територіальних органів ДФС області за місцем проживання або суб-сайті Територіальних органів ГУ ДФС у Тернопільській області .
Вимоги до робіт
Вимоги до художніх творів:


 1. На конкурс подаються роботи, виконані у довільній живописній формі, які відповідають загальній тематиці Конкурсу.

 2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А2.

 3. Робота не повинна оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

 4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи або додатка до роботи необхідно зазначити українською мовою:

 • назву роботи, техніку виконання;

 • прізвище, повне ім’я та дату народження автора;

 • місце проживання (повну адресу) автора;

 • коротку біографічну довідку з описом творчих здібностей та хобі;

 • назву навчального закладу, контактний телефон.


Вимоги до творів компютерної графіки (анімації):


 1. Роботи, створені за допомогою комп’ютерної графіки (анімації), які надаються на Конкурс, можуть бути виконані у довільній формі та мають відповідати загальній тематиці Конкурсу. Час демонстрації рухомої графіки не повинен перевищувати 5 хвилин.

Твори мають бути (за можливості) надруковані на папері формату А4 в одному примірнику та обов’язково подані в елетронному вигляді (диск).

 1. На Конкурс приймаються роботи, відображені за будь-яким видом графіки (векторна, растрова).

Комп’ютерна графіка – це зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і відображаються засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і програмні засоби.

Рухома комп’ютерна графіка називається комп’ютерним відео або комп’ютерною анімацією.Векторна графіка – створення зображення з сукупності геометричних примітивів – точок, ліній, кривих, квадратів тощо, тобто об’єктів, які можна описати математичним рішенням.

Растрова графіка – графіка, представлена у машинній пам’яті у вигляді растру. Обробка растрової графіки здійснюється растровими графічними редакторами. Растрова графіка застосовується у випадках, коли графічний об’єкт, представлений у вигляді комбінації точок (пікселів), яким притаманні свій колір та яскравість і які певним чином розташовані у координатній сітці.

 1. До твору необхідно додати надруковану на папері формату А4 інформацію, в якій українською мовою зазначити:

  • прізвище, повне ім’я та дату народження;

  • місце проживання (повну адресу);

  • коротку біографічну довідку з описом творчих здібностей та хобі;

  • назву навчального закладу, контактний телефон.


Вимоги до літературних творів:

 1. На Конкурс подаються різножанрові літературні доробки (оповідання, новела, публіцистичний роздум, замальовка, казка, фейлетон, реферат, поезія тощо).

 2. Літературні твори повинні бути надруковані на папері формату А4 в одному примірнику, а також обов’язково подані в електронному вигляді (диск, дискета, електронна пошта).

 3. У кінці кожного конкурсного твору необхідно зазначити українською мовою:

  • прізвище, повне ім’я та дату народження автора;

  • місце проживання (повну адресу);

  • коротку біографічну довідку з описом творчих здібностей та хобі;

  • назву навчального закладу, контактний телефон.За нероздрукований фіскальний чек – 20 неоподатковуваних мінімумів
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265 у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, при невиконанні щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб’єкта господарювання буде застосовано фінансова санкція за кожний такий нероздрукований чек.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області
Подаючи декларацію – отримайте компенсацію від держави
Кампанія декларування супроводжується не тільки сплатою громадянами податку до бюджету, а й обов’язком держави щодо повернення його частини внаслідок застосування платниками податку права на податкову знижку.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.

До складу податкової знижки включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг та визначають суму таких витрат і строк їх продажу. Сюди відносяться пожертви та благодійні внески неприбутковим організаціям; кошти, сплачені на користь навчальних закладів; витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій та на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини; суми витрат на сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя та проценти, сплачені за іпотечним кредитом; витрати, пов’язані з переобладнанням транспортного засобу, а також витрати на сплату видатків на будівництво чи придбання доступного житла.

Слід зазначити, що фізичні особи, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися таким правом протягом всього календарного року, наступного за звітним, тобто до 31 грудня 2015 року.

Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.

  Надія Велещук головний державний інспекторБучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

Рентна плата: зміна ставок


Відповідно до положень Закону України від 28.12.2014 №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” змінилися ставки рентної плати за користування надрами для видобування окремих груп корисних копалин.

Ставки плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, залізної руди визначені пунктом 252.20 статті 252 ПКУ, встановлено у таких же розмірах, що діли тимчасово, до 1 січня 2015 року, відповідно до положень підрозділу 91 „Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин”, яким доповнено розділ XX „Перехідні положення” ПКУ згідно із Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”.

Для нафти та конденсату видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів ставку установлено у розмірі 45,0 відс., а понад 5000 метрів – 21,0 відс. від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Для газу природного, що реалізується не для формування ресурсу природного газу для потреб населення, а для інших потреб, та видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів – 55,0 відс., а понад 5000 метрів – 28,0 відс. від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (згідно п. 257.1 ст. 257 ПКУ).

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

Благодійна допомога, отримана волонтером


Згідно з підпунктом «б» п.п. 165.1.54. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги, отриманої благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпункті "а" цього підпункту (безпосередньо таким особам або через Міністерство оборони України, Головне управління Національної гвардії України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Міністерство внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, через органи управління інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з'єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги.

Правила цього підпункту застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками - фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції.

Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію.

Сума (вартість) зазначеної у цьому підпункті благодійної допомоги, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку, визначається згідно з підпунктом 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України.

Кошти, отримані благодійниками - фізичними особами на їх банківські рахунки на цілі, визначені у цьому підпункті, та не використані такими благодійниками у строк, зазначений в цьому підпункті, повинні бути перераховані ними до Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2014 рік


За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2014 рік становив 124,9 відсотка.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2015 року становить 1,249.

Про це повідомляє Державне агентство земельних ресурсів України на виконання пункту 289.3 статті 289 Податкового кодексу України.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель з 1995 року станом на 1 січня 2015 року становить 3,997.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області
Понад 88 млн грн єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Тернопілля від фізосіб-підприємців

Протягом минулого року фізичні особи-підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 88,7 млн грн. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, це на 7,2 млн грн більше, ніж за 2013 рік.

Загалом 19,8 тисяч фізичних-осіб підприємців Тернопільщини обрали спрощену систему оподаткування.

Для ведення успішного бізнесу спрощенці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають можливість змінювати групу або ставку податку.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох, із збільшенням існуючого максимального розміру доходу, зокрема, фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, відповідно до норм глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.Для платників першої групи збільшено обсяг доходу до 300 тис. грн та встановлено ставку податку до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.Для платників другої групи збільшено обсяг доходу до 1,5 млн грн та ставку до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

До платників третьої групи належать фізичні особи-підприємці та юридичні особи суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн гривень. При цьому фізичні особи-підприємці не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, є не обмеженою. Ставка складає 2 відсотки доходу - при сплаті ПДВ та 4 відсотки доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

У Головному управлінні ДФС Тернопільщини підписано Меморандум про співробітництво
Усвідомлюючи необхідність спільних дій, спрямованих на створення атмосфери довіри та партнерських відносин між платниками податків та органами влади, 27 січня начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, начальник Тернопільської митниці ДФС Володимир Марцинюк та голова територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Тернопільській області Ігор Дутка підписали тристоронній Меморандум про співробітництво.

Цей документ є публічною угодою та декларує спільне прагнення втілювати у життя ефективні форми співпраці для створення сприятливих умов розвитку підприємництва на теренах області.

Керівник фіскальної служби Тернопільщини Ігор Комендат зазначив, що Меморандум дасть додаткові можливості для вивчення проблемних питань та інформування громадськості про новації податкового законодавства. «Кінець минулого року приніс чимало нововведень для бізнесу та громадян у рамках податкової реформи. Прийнято ряд Законів України, які внесли зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів, - зазначив Ігор Юлійович. - Тож нам спільно необхідно активізувати роботу щодо інформування платників про ці нововведення, які стосуються практично всіх податків та зборів. Ми спільно будемо проводити для платників семінари, засідання «круглого столу», зустрічі з представниками бізнесу тощо. Щиро вірю, що наша спільна діяльність сприятиме досягненню пріоритетному серед завдань фіскальної служби – налагодженню партнерських відносин з бізнесом і підвищенню рівня добровільної сплати податків».

Тему налагодження співпраці продовжив начальник Тернопільської митниці Володимир Марцинюк. «Зі свого боку, ми допомагатимемо АППУ роз’яснювати платникам питання митного законодавства. Це дасть змогу запобігти правопорушенням у галузі митних відносин», - запевнив Володимир Петрович.

Учасники підписання домовилися про спільні дії щодо забезпечення захисту законних прав та інтересів платників, поліпшення підприємницького клімату в області, розвитку партнерських відносин між владою і бізнесом.

На завершення заходу голова ТВ ВГО АППУ Ігор Дутка зазначив, що підписання Меморандуму – це один із кроків, який надає можливість сторонам будувати діалог порозуміння та створювати мікроклімат взаємної довіри між представниками бізнесу та влади.Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

Нові правила для податкової накладної
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Згідно із п. 11 розд. XX ПКУ з 01.02.2015 реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі ті, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Починаючи з 01.01.2015, всі податкові накладні та розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронній формі.

До 01.02.2015 платникам ПДВ надано можливість реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄРПН незалежно від суми ПДВ, що міститься у податковій накладній або розрахунку коригування.

З 01.02.2015 обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені починаючи з 01.02.2015, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області
Торік підприємцями на Тернопільщині стали майже 3,5 тисячі осіб
На обліку в органах державної фіскальної служби області перебуває 65948 основних платників податків. З них – 20412 юридичних осіб та 45536 фізичних осіб-підприємців.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, протягом 2014 року на податковий облік взято 3417 платників податків, з яких 731 юридична особа та 2686 фізичних осіб-підприємців.

Щодо платників податку на додану вартість, то їх на обліку в органах ДФС Тернопільщини перебуває 2577, зокрема, 2218 юридичних осіб та 359 фізичних осіб-підприємців.

Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області

Адміністрування ПДВ: нові правила


З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ "Про внесення змін до  Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі – Закон № 71).

Законом № 71 скасовано окремі норми Закону України від 31 липня 2014 року № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України", з урахуванням змін, внесених до нього Законом України від 07 жовтня 2014 року № 1690-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності", пов’язані із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, та одночасно запроваджено нові правила такого адміністрування.

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі –Кодекс) Законом № 71, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 р. ХХ Кодексу):

- з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Система електронного адміністрування ПДВ, що організована на центральному рівні ДФС, забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку:

- сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), та розрахунках коригування до них;

- сум податку, сплачених платниками при ввезенні товарів на митну територію України;

- сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ;

- суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН.

Система електронного адміністрування ПДВ не вносить кардинальних змін до загальних принципів справляння ПДВ, затверджених Кодексом. Норми Кодексу, які визначають коло платників ПДВ, об’єкт оподаткування, принципи формування податкових зобов’язань та податкового кредиту, залишаються незмінними.

З цим та іншими роз’ясненнями про систему електронного адміністрування ПДВ можна ознайомитися у листі ДФС України від 19.01.2015 № 1403/7/99-99-19-03-01-17, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у банері «Податкові зміни 2015».Надія Велещук головний державний інспектор

Бучацької ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області
До послуг платників – цілодобовий сервіс «Пульс»
Протягом минулого року на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» від платників податків Тернопільщини надійшло 24 звернення, в тому числі до ДФС України – 4 звернення, ГУ ДФС та ОДПІ – 15 звернень, Тернопільської митниці – 5 звернень.

Із 15 звернень, адресованих органам ГУ ДФС в області, до Тернопільської ОДПІ надійшло 4 звернення, ГУ ДФС в області – 3, Гусятинської, Збаразької та Чортківської ОДПІ – по 2, Бучацької та Козівської ОДПІ – по 1. Три звернення з 15 були анонімними.

Щодо тематики, то найчастіше звернення на «Пульс» стосувалися питань організації роботи територіальних органів ГУ ДФС – 7 випадків, проведення перевірок СГД – 4, організації роботи центрів обслуговування платників – 3 звернення та подання податкової звітності – 1 звернення.

Всі 15 звернень, які надійшли на адресу органів ГУ ДФС в області, були оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.Нагадаємо, що «Пульс» – це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном   (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово. 
Каталог: data -> upload -> publication
publication -> Вимоги до оформлення реферату до вступного іспиту в аспірантуру у рефераті мають бути висвітлені найважливіші питання, пов'язані з темою дисертаційної роботи вступника до аспірантури. Назва роботи має
publication -> Визначення сум коригувань на різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів
publication -> Методичні рекомендації куратору студентської групи за темою Психологічні особливості агресивної поведінки Розробили
publication -> Методичні рекомендації куратору студентської групи денної І заочної форм навчання за темою віл-інфекція І снід в Україні
publication -> Інформація про виконання пунктів 2, 3 статті 1 та статті 3 Указу Президента України від 12 квітня 2007 року №297 "Про заходи з відзначення подій Української революції 1917 1921 років та вшанування пам'яті її учасників"
publication -> Україна в революційну добу
publication -> Концепція ощадливого виробництва посідає визначне місце серед теоретичних та практичних надбань сьогодення, які знаходять своє відображення у значному розмаїтті концепцій та бізнес-моделей. Концепцію ощадливого виробництва
publication -> Верба В. А. канд екон наук, доцент двнз «кнеу імені Вадима Гетьмана», Україна бізнес-моделювання у процесі розвитку підприємства анотація
publication -> Природні багатства Полтавщини та їх використання

Скачати 156.88 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка