«затверджено» старший майстер А. В. Балан “ ” 2017 р. План уроку виробничого навчання гСторінка1/3
Дата конвертації30.09.2017
Розмір0.53 Mb.
  1   2   3
«ЗАТВЕРДЖЕНО»

старший майстер А.В.Балан

__________“_____”________2017 р.

ПЛАН УРОКУ

ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ гр. 35

16.01. 2017 р.

Професія: 4144«Діловод».

Місце проведення: «комп’ютерна лабораторія».

Тема № 3: Робота в мережах

Кількість годин на тему: 12

Тема уроку: Збереження Web- сторінок та малюнків на дисках, копіювання текстової інформації і малюнків

Мета уроку:

Навчальна: формувати вміння та навички збирати інформацію, зберігати її у різних форматах, та копіювати Web- сторінки, текстову інформацію і малюнки.

Виховна: виховувати в учнів відповідальність, уважність, акуратність, старанність, активність, вміння дотримуватися трудової дисципліни.

Розвиток здібностей: розвивати в учнів самостійність при виконанні завдань, логіку прийняття рішень та навички роботи в Internet.

Матеріальне та КМЗ уроку: конспект лекцій, комп’ютер, картки завдань.
Вступний інструктаж

І. Організаційна частина:

а) рапорт чергового;

б) оглянути зовнішній вигляд учнів;

в) повідомити тему уроку, мету, основні питання, короткий порядок проведення уроку.ІІ. Провести бесіду на основі вивченого матеріалу: Ознайомлення з локальними та глобальними мережами. Навігація по ресурсах Internet

ІІІ. Виклад нового матеріалу і передових методів повідомлення нової навчальної інформації:

а) інструктаж з техніки безпеки: проінформувати учнів про форми організації праці і правилах внутрішнього розпорядку роботи в лабораторії

б) практично показати: пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці;

в) запропонувати учням повторити прийоми: охорони праці та техніки безпеки під час виробничого навчання;

г) поставити учням контрольні запитання:

д) видати завдання на самостійну роботу учням:Поточний інструктаж

1. Перегляд відеоролика.

2. Цільові обходи майстром робочих місць учнів.

3. Прийом майстром виконаних робіт та повторна бесіда за пройденим матеріалом.

Після закінчення самостійної роботи здати роботу майстру в/н. Прибрати робоче місце.
Заключний інструктаж


  1. Аналіз виконаних робіт:

  • якість: продемонструвати зразки робіт (гіршої та кращої);

  • норма часу;

  • розгляд індивідуальних помилок, допущених при виконанні навчально-виробничих робіт;

  • оцінка за виконану роботу;

  1. Розгляд допущених порушень ТБ;

Домашнє завдання

Перелік завданьПрізвище учня

Завдання

Кількість

Норма часу

Оцінка

Інструктаж

З ОП та ТБ1.

Абрамов Р. Ю.
2.

Борова С. К.


Давидова В. А.


Дзюмага А. С.


Дмитрієва Д.С.


Загребельна А. О.


Клименко Т. А.


Кондратюк А. С.


Конюшок А. С.


Корецька Г. Є.


Косарева А. Г.


Косяк Н. Р.


Кундоба А. В.


Кухаренко М. В.


Нагорняк І. О.


Олейніченко М. І.


Панченко Д. О.


Писанецька С. В.


Присяжнюк А. О.


Самойленко Б. С.


Сенич І. Р.


Чернявська В. С.


Чорношкур О. А.


Яблокова М. П.

Майстер в/н ____________________ Г.М. Помогаєва

Інструктаж з БЖД

Яких правил з охорони праці необхідно дотримуватись під час роботи за ПК? Перед вивченням теми давайте пригадаємо основні поняття, що стосуються веб-технологій, які сьогодні досить широко впроваджуються у різні галузі, зокрема в освіту.


Запитання:

1. Основні терміни та поняття, що стосуються веб-технологій:Визначення 1.
 World Wide Web, Всесвітня павутина – глобальний інформаційний простір, заснований на фізичній інфраструктурі Інтернету та протоколі передачі даних HTTP.

Визначення 2Інтерне́т (від англ. Internet, дослівно — «міжмережа») — система об'єднаних комп'ютерних мереж глобального загальнолюдського суспільства, яка в наш час покриває практично всю поверхню земної кулі.

Визначення 3. Веб-технології – комплекс технічних, комунікаційних, програмних методів вирішення завдань організації спільної діяльності користувачів із застосуванням мережі Інтернет.

Визначення 4Контент – інформація, розміщена на веб-сторінках.

2.        Розкрийте поняття  Web-браузери? Назвіть браузери якими ви користуєтеся найчастіше.

Web-браузери - це програмні засоби для роботи з гіпертекстовими документами World Wide Web. Також, за їх допомогою можна завантажувати довільні файли з мережі. В деякі браузери вже вбудовані поштові програми та редактори гіпертекстів.

Найпопулярнішими Web-браузерами в ОС Windows є: Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome.

3.        Що Ви розумієте під поняттям веб-сторінка? 

Веб-сторінка (англ. Web-page) — інформаційний ресурс доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері зазвичай, ця інформація записана в форматі HTML або XHTML, і може містити гіпертекст з навігаційними гіперпосиланнями на інші веб-сторінки.

Збереження інформації

Робота в Інтернеті іноді вимагає збереження потрібних даних та їх друку. Найпростіший спосіб копіювання даних з веб-сторінки - це копіювання тексту та вставка його в документи програм Office. Даний прийом виконується стандартним копіюванням через буфер обміну.

Для копіювання тексту з веб-сторінки слід виділити потрібний фрагмент, помістити в буфер обміну даних командою Правка - Копіювати (або поєднанням клавіш CTRL + C). Потім відрити програму, в який цей текст слід помістити і в потрібному місці дати команду вставки: Правка - Вставити (або поєднання клавіш CTRL + V). Для швидкої збірки текстового документа дуже зручні стандартні програми Windows - блокнот і WordPad. при цьому слід враховувати, що графічні елементи, стильове оформлення пропадають. Якщо є потреба збереження всіх даних веб-сторінки, рекомендується використовувати Microsoft Word. Дана програма зберігає стильове оформлення, графічні елементи і гіперпосилання, але при цьому обсяг документа виходить значним, а зберегти документ без спотворень виходить тільки в рідному форматі Word.

Іноді перенесення вмісту веб-сторінки в іншу програму неприйнятно для користувача, тоді допомагає функція збереження сторінки цілком або її частини у форматі веб-документа. Для збереження даємо команду Файл - Зберегти як. У діалоговому вікні вказується місце збереження, ім'я файлу і формат, в якому буде зберігатися документ. Користувачеві пропонується 4 варіанти:

1. Формат Веб-сторінка, повністю - сторінка зберігається повністю разом з використовуваними шрифтами, графікою, стилями та гіперпосиланнями. Відкривши такий документ можна побачити сторінку в початковому вигляді у вікні браузера. Вихідна структура посилань не зберігається, при збереженні створюється окрема папка з зображеннями і додатковими файлами, необхідними для повноцінного перегляду веб-сторінки.

2. Формат Веб-сторінка, тільки HTML зберігає сторінку без зображень, структура посилань початкової сторінки зберігається.

3. Формат Текстові файли - зберігає сторінку у вигляді текстового файлу, структура посилань порушується.

4. Формат Всі файли - використовується для збереження в будь - якому іншому форматі.

Багато веб-сторінки використовують фрейми - окремі блоки на сторінці. Дані в фреймах можуть формуватися окремо від вмісту сайту.Тому виникає необхідність відокремлено зберігати інформацію у фреймах. Для збереження окремого фрейму на веб-сторінці варто помістити курсор миші в даний фрейм і дати команду: Файл - Зберегти фрейм як. Збереження відбувається також як збереження веб-сторінки.

Сучасний Інтернет насичений різноманітною інформацією: статтями, книгами, малюнками, фотографіями, анімацією та ін Використання широкосмугового доступу дозволяє користувачам безперешкодно копіювати будь-яку інформацію. Єдиним обмеженням тут є дотримання авторських прав власників.

Збереження веб-сторінок на комп'ютері
Завантажену з Інтернету веб-сторінку можна зберегти у файлі на своєму комп'ютері. Це дасть змогу переглядати її в той час, коли немає зв'язку з глобальною мережею. Для збереження веб-сторінки використовують команду Файл, Зберегти як.

Після її вибору відкривається діалогове вікно

(рис. 20.8),

У діалоговому вікні можна задати ім'я та напку для збережуваного документа, а також вибрати у списку Тип файлу його формат:• Веб-сторінка, повністю — сторінка зберігається цілком з усіма зображеннями, тлом та іншими об'єктами; • Веб-сторінка, тільки HTML — зберігається лише форматований текст разом із гіперпосиланнями;  

Веб-архів, один файл — зберігається архів поточної веб-сторінки в одному файлі;  

• Текстовий файл — зберігається лише текст HTML-документа без форматування, зображень і гіперпосилань.


Збереження веб-сторінки на диску  

Якщо ви плануєте тільки переглядати веб-сторінку чи переслати її своїм друзям, то краще зберегти її як веб-архів. Коли ж ви маєте намір скористатися розміщеними на веб-сторінці фотографіями (наприклад, під час підготовки реферату), збережіть її повністю.

Загалом же зображення та фрагменти тексту зі сторінки можна копіювати і вставляти в інші документи через буфер обміну Windows, тобто за допомогою команд  Копіювати та Вставити, що містяться у меню Правка.Зберегти графічні об'єкти зі сторінки можна також за допомогою контекстного меню. Клацніть правою кнопкою миші на графічному об'єкті та в контекстному меню, що відкриється, виберіть команду Зберегти об'єкт як. Після цього ви побачите стандартне вікно для зберігання файлу та зможете записати зображення на диск.Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
2016 -> Програма навчальної дисципліни аграрне право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс
2016 -> Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи
2016 -> Програма навчальної дисципліни господарське право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс Семестр
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> Програма додаткового вступного випробування з фаху для вступників на здобуття ос
2016 -> Кз «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської районної ради
2016 -> Урок №3 Реферативна робота
2016 -> Лекція №1 Вступна лекція: Екологія як наука Екологія мета, завдання, методи, основні терміни та визначення


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка