Значення творчості Т. Г. ШевченкаСторінка1/10
Дата конвертації20.11.2018
Розмір4.43 Mb.
#65721
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
Урок-гра «Поле чудес» з української літератури у 9 класі на тему «Значення творчості Т.Г.Шевченка»

Тема: Значення творчості Т.Г. Шевченка

Мета уроку: оглянути вивчену поетичну спадщину Т. Шевченка і його малярського доробку, прози, драматургії, міркувань із «Щоденника»; виявити той великий «духовний імпульс», який подала діяльність митця у боротьбі за політичну незалежність і культурне збагачення України; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; вміння узагальнювати, виділяти

головне, суттєве із потоку інформації, раціонально використовувати навчальний час; формувати кругозір, світогляд школярів; виховувати повагу до Т. Шевченка за його внесок у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступТип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Форма уроку: урок-гра «Поле чудес»

Обладнання: виставка творів Кобзаря, ноутбук, зовнішній екран, інтерактивна презентація, жетони, демонстраційний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Поетична хвилинка

Учень виразно читає уривок з поеми Т.Шевченка «Наймичка»

(Слайд 1-3)

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

- Сьогодні у нас незвичайний урок – урок гра, на якому перевіримо ваші знання з вивченої теми, бо ми з вами станемо учасниками всім відомої гри « Поле чудес». (Тиснемо «Пуск», звучить заставка відомої гри). Ваша активна участь – це гарантія того, що гра буде цікавою, змістовною.ІІІ. Проведення гри.

1. Гра складається з трьох вибіркових турів та чотирьох основних турів. В кожному вибірковому турі обирається трійка учасників за більшою кількістю відповідей на запитання. В кожному основному турі гравці по черзі крутять барабан (натискаємо на малюнок і переходимо до барабана, потім натискаємо стрілочку і повертаємось до загаданого слова) та називають літери – їх мета відгадати зашифроване слово. На барабані розміщені сектори з балами та сектори: сектор + (учасник гри має право відкрити будь-яку букву в слові), сектор 0 (перехід ходу), сектор Б («Банкрот» - всі очки згорають), сектор П («Приз» - учасник може взяти приз, або відмовитися і продовжити гру).2. Перший відбірковий тур (Слайд 4).

Отож, розпочинаємо гру, а саме, вибірковий тур. За кожну правильну відповідь учень отримує жетон. Той, хто набере більшу кількість жетонів стає гравцем І туру. Так визначається 3 гравці 1 туру.І відбірковий тур

1) У якому році вперше Шевченко поїхав до Петербурга? (1831р)

2) У якому році Т. Шевченко був викуплений з кріпацтва? (22 квітня 1838р)

3) Місто перебування покарання Тараса Григоровича за участь у Кирило-Мефодієвському товаристві. (Оренбург)

4) Назва картини Т. Шевченка, у якій він відобразив власне себе. («Автопортрет»)

5)Кому присвятив поет поему, інвективу «Кавказ»? (Якову де Бальмену)

6) До якого жанру відноситься твір Т. Шевченка «Причинна»? (Балада)

(Представлення першої трійки)3.І тур.

Завдання: Композитор, який на поезію Т. Шевченка «Ісаія. Глава 35» написав урочисту кантату під назвою «Радуйся, ниво, неполитая!». (Микола Лисенко) (Слайд 5)

(Визначається перший фіналіст гри).4.ІІ відбірковий тур.( Слайд6)

1) З якого твору цей уривок:

Що лилися з Катрусею

В московській дорозі;

Що молилась з козаками

В турецькій неволі.

(Три літа)

2) Якого з видатних ватажків Т. Шевченко картає у творах «Великий льох», «Стоїть в селі Суботові…»? (Б. Хмельнницького)

3) Кому присвятив поезію «Сон» Т. Шевченко? (Марко Вовчок)

4) До якого жанру відноситься твір Т. Шевченка «Великий льох»? (Містерія)

5) Джерело епіграфа до твору «Кавказ» Кобзаря. (Біблія)

6) Герой твору «Сон», який вимагав від сновидця гроші. (Каламар)

( Представлення другої трійки гравців) (Слайд 4)

5.ІІ тур.(Слайд 7)

Завдання: Письменниця, яка висловила думку: «Українська ворона» (Т. Шевченко «Великий льох»).— це «чорний дух національної недолі». (Оксана Забужко)

(Визначається другий фіналіст гри «Поле чудес»).ІV. Гра з глядачами( Слайд 8)

Фотозавдання.

Тарас Григорович Шевченко, як художник займає одне із самих почесних місць в українському образотворчому мистецтві. Шевченко був одним із перших художників, які прокладали новий реалістичний напрям, основоположник критичного реалізму в українському мистецтві. Загальновідомо, що Шевченко був одним із зачинателів і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Сам він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.

Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю.

Я вам треба уважно розглянути і назвати їх.

«Катерина» «Селянська родина» Ганна Закревська АвтопортретВарвара Рєпніна Циганка-ворожка Голова матері Сліпа з дочкоюПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка