Звіт про стан навколишнього природного середовища Луганської області у 200 6 році Луганськ 2007 екологічна політика україниСторінка1/18
Дата конвертації18.10.2018
Розмір9.8 Mb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області

Звіт

про стан навколишнього природного середовища Луганської області

у 2006 році

Луганськ 2007
 1. ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИСтан розв’язання проблем структурного реформування економіки, ступень зношення основних фондів, рівень застосування інноваційних, ресурсозберігаючих та природоохоронних технологій.
Водні ресурси. По запасах водних ресурсів Луганська область відноситься до недостатньо забезпечених.

Водозабезпеченість території і населення області загальними водними ресурсами в 1,65 рази і місцевими в 2,0 рази нижче, ніж у середньому по Україні. На одного мешканця в області залежно від водності року припадає від 0,16 до 0,5 тис.м3 /рік (проти 1,01 тис. м3 /рік в середньому по державі). Основним поверхневим джерелом прісної води на території області є ріка Сіверський Донець з притоками, а також річка Міус.

Забезпечення водою населення області в необхідному обсязі ускладнюється через незадовільну якість води в водних об’єктах. В більшості з них за станом хімічного і бактеріального забруднення вода класифікується як забруднена (4 клас якості).

Основною проблемою області є збереження та відродження поверхневих та підземних вод.

Проблема пов’язана з тим, що територія басейну р. Сіверський Донець у межах Луганської області є найбільше урбанізованим і індустріальним регіоном України з інтенсивним сільським господарством і несе величезне антропогенне навантаження.

Як і раніше, у теперішній час суб’єкти господарювання Луганської області в основному використовують ресурсномісткі технології, які призводять до значних обсягів утворення забруднених стічних вод. Особливо це стосується вуглевидобувної промисловості, де скиди забруднених зворотних вод становлять 67,5 відсотків від загальних по області. До категорії забруднених шахтні води відносяться через їх високу мінералізацією.

На сьогоднішній час існуючі методи демінералізації (електродіаліз, випарювання, осмос) винятково енергоємні, а також вимагають глибокого рівня попереднього освітлення шахтних вод (до 3-5 мг/л), рішення питань утилізації мутних розсолів або сухих солей.

Значні питомі витрати водоспоживання на одиницю продукції притаманні практично всім підприємствам області.

Питання покращення якості питної води та забезпеченості нею населення Луганській області є найбільш гострим, тому що значна частина води, яка подається споживачам, не відповідає вимогам чинного законодавства ДСТУ “Вода питна”. При цьому, до показників, що виводять джерела водопостачання з розряду кондиційних для питних цілей, як правило відноситься жорсткість великій вміст хлоридів, сульфатів. Як відомо, видалення зазначених компонентів у процесах водоподготовки є найбільш складним та капіталомістким.

З метою поліпшення екологічного стану басейнів річок області за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища здійснювалась реконструкція будівництво, переоснащення біологічних очисних споруд та каналізаційних систем. Закінчується реконструкція і проводяться пусконалагоджувальні роботи на очисних спорудах у мм. Антрацит, Кіровськ, Красний Луч, Первомайськ, смт. Новотошківське, Іванівка, Новосвітлівка, Новоайдар.

Проводяться аварійно-відновлювальні роботи каналізаційних мереж у мм. Ровеньки, Попасна, Сватове.
Відходи. Стан поводження з відходами в області характеризується наявністю потужної вугільної галузі, металургійної та енергетичної, наявністю підприємств хімічної промисловості, які є основними утворювачами відходів. Останні роки спостерігається збільшення обсягів утворення відходів – у середньому останні три роки спостерігається збільшення обсягів утворення відходів приблизно на 40% у порівнянні з попереднім, у зв’язку з чим обсяги утворення відходів І-ІІІ класів небезпеки у 2006 р. склали 63 тис.т., від більш ніж 1,5 тис. підприємств та організацій всіх форм власності.

За статистичними даними у 2006р. підприємствами та організаціями області враховано 15,6 млн.т знов утворених відходів виробництва (вторинних ресурсів), що на 2,9% більше ніж у 2005 р. Великі обсяги утворення вторинних ресурсів зумовлені, в основному, обсягами відходів вуглевидобутку і вуглезбагачення, шлаків доменного і сталеплавильного виробництв, золи і золошлакових, залізовмісних та відходів твердих побутових. Основна частка утворених відходів припадає на промислові підприємства – добувні 11,9 млн.т (76,3%), переробні – 2,9 млн.т (18,5%), підприємства по виробництву та розподіленню електроенергії, газу та води – 0,5 млн.т (3,5%). У структурі утворення вторинних ресурсів на підприємства інших видів діяльності припадає всього лише 0,2 млн.т або 1,7%.

Сьогодні, як і раніше, суб’єкти господарювання Луганської області в основному використовують ресурсномісткі технології, які призводять до значних обсягів утворення та накопичення відходів. Особливо це стосується вуглевидобувної та вуглепереробної промисловості, металургії, теплоенергетики. Нажаль і на теперішній час відсутні ефективно діючі правові, адміністративні та економічні механізми, які б дозволили впроваджувати ресурсозбережувальні технології з вторинної переробки відходів вуглевидобутку у т.ч. розробка та впровадження сучасних технологій переробки багатотоннажних відходів вуглевидобутку та отримання для потреб металургії, хімічної та машинобудівної промисловості імпортозамінюючої продукції (вилучення рідкоземельних металів), технології проведення робіт з забезпечення селекційного видобування вугілля (без підйому породи на поверхню) та закладки породи у відпрацьований простір, вирішувати питання раціонального використання сировинних ресурсів та реабілітації, зокрема рекультивації, зайнятих та / чи забруднених відходами територій.

Кількість підприємств, діяльність яких пов’язана з утворенням та розміщенням відходів, за останні роки зросла. В основному це відбувалось за рахунок утворення декількох нових підприємств на базі одного (ліквідованого). В основному підприємства, діяльність яких пов’язана з утворенням та розміщенням відходів виробництва, сконцентровані у містах Алчевськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Стаханов, Кіровськ, Брянка та підприємства вугледобувної промисловості у Краснодонькому, Антрацитівському, Свердловському, Перевальському районах.

Як і раніше, екологічний ефект переробки відходів є незначним, рівень утилізації відходів вторинних ресурсів не впливає на поліпшення стану довкілля. На території Луганської області це пов’язане з незначною кількістю підприємств, які здійснюють переробку відходів. В основному відходи використовуються на виробництво продукції виробничо – технічного призначення (82,1 %), на паливні потреби (1,1%), на виробництво товарів широкого вжитку (0,2%).

Також, на території області відсутні спеціалізовані підприємства з переробки токсичних промислових відходів, відсутні техніка та обладнання для переробки відходів будівництва і комунального господарства. На сьогодні в області знаходить своє рішення питання централізованого збору з подальшою передачею на утилізацію або знешкодження таких видів небезпечних відходів, як відпрацьовані кислотні і лужні акумулятори, відпрацьовані масла, відпрацьовані люмінесцентні лампи та вторинної сировини (відпрацьовані шини, макулатура, матеріали текстильні, скло бій).
 1. Каталог: docs -> activity-dopovidi -> regionalni -> rehionalni-dopovidi-u-2006-rotsi
  regionalni -> Міністерство охорони навколишнього
  docs -> Реферат курсанта Борисяк Тетяны Василівны Курси підвищення кваліфікації середніх медичних працівників м. Івано-Франківськ
  regionalni -> Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища
  regionalni -> Міністерство охорони навколишнього природного середовища України
  rehionalni-dopovidi-u-2006-rotsi -> 1. Екологічна політика України
  regionalni -> Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка