Звуки мови і звуки мовлення. Голосні та приголосні звуки



Сторінка1/10
Дата конвертації06.02.2019
Розмір1.32 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

Тема: Звуки мови і звуки мовлення. Голосні та приголосні звуки.

Мета: ознайомити учнів із предметом вивчення таких розділів науки про мову, як фонетика і графіка; поглибити знання про звуки мови, про поділ їх на голосні й приголосні; формувати вміння передавати слова фонетичною транскрипцією, розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять, збагачувати словниковий запас учнів.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Обладнання: Підручник, комп’ютер, мультимедійний проектор, слайдова презентація.

Методи і прийоми: фронтальна бесіда, робота у групах, колективна робота, інтерактивні методи.

Міжпредметні зв'язки: література, основи здоровя, музика, біологія.

Епіграф до уроку:

Дев’ять десятих нашого щастя залежить від ЗДОРОВ’Я.

А.Шопенгауер

Хід уроку

  • ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок.

- Чим ми будемо займатись на уроці, я скажу пізніше, а зараз давайте
створимо девіз нашого уроку. (СЛАЙД №1)

Ми сьогодні будемо мислити й міркувати (малюю голову чоловічка)

Дивитись й спостерігати (малюю очі),

слухати й прислухатись (малюю вушка),

говорити й сперечатись (малюю ротика),

писати й малювати, (малюю руки ).

танцювати й стрибати (домальовую ноги).



  • Ось такий вийшов у нас гарний чоловічок. Вам він подобається?

  • Як ви гадаєте, який у нього настрій?

- Я хочу, щоб і в нас сьогодні теж був такий настрій. Посміхніться один одному.

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ.

  • Сьогодні ми почнемо вивчення нової теми і поглибимо наші знання з рідної мови. У кожного з вас на парті робочий зошит. Підпишіть його, будь ласка, і запишіть тему уроку: (СЛАЙД №2)

«Звуки мови і звуки мовлення. Голосні та приголосні звуки»

(СЛАЙД№3)

Але почнемо ми зовсім з іншого. У мене в руках – річ, яка необхідна кожній людині, ця річ – найцінніша у світі, її не купиш ні за які гроші. Як ви думаєте, що це? Так, це – ЗДОРОВ’Я.



Воно як свічка, поки горить – тепло та затишно.

Вигорить свічка - зникне життя.

За гроші можна купити будинок, та не купиш затишок.

За гроші можна купити ліжко, та не купиш сон.

За гроші можна купити взуття, та не купиш рухливість ніг.

За гроші можна купити ліки, та не купиш ЗДОРОВ’Я.


  • Інтерактивні методи «Асоціативний кущ», «Мозкова атака».

Які асоціації виникають у вас зі словом здоров’я? (Малюємо на дошці. Очікувані результати: режим дня, ранкова зарядка, здоровий сон, відмова від шкідливих звичок, правильне харчування…)


















  • А хто повинен піклуватися про ваше здоров’я?

Учитель записує всі ідеї й виділяє головну.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка